Bakımlı Bayan

Yüzdeki Kahverengi Lekeleri Giderici Maske Tarifi

24.04.2020
86
Yüzdeki Kahverengi Lekeleri Giderici Maske Tarifi

Güneş ışınlarının, sigara dumanın ve hamileliğe bağlı etkenlerin sebep olduğu kahverengi lekeler, ciltte kötü bir görüntü oluşmasına sebep olur. Yüzdeki kahverengi lekeler nasıl yok edilir evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz maske tarifi vereceğim. Kahverengi lekelere kesin çözüm arayanlar için denenmesi gereken bir kahverengi leke maskesidir.

Kadınlar yönünden oldukça rahatsız edici bir durum olan bu lekeler, tedbir alınmadığında daha da büyür ve çoğalır. Makyajla bile zor kapatılan kahverengi lekelerin, bir an öncelikle giderilmesi ve cildin eski sağlığını kazanması gerekir. Yüzdeki kahverengi lekeler nasıl gider diye hemen telaşa kapılmayın. Yüzdeki lekeler nasıl gider doğal yollarla bu mümkün.

Kahverengi cilt lekeleri, evde yapacağınız natürel maske yardımıyla bulunmamakta olacaktır. Bunun için gerekli olan zaman ve sabırdır.

Yüzünüzün eski ışıltısını ve canlılığını tekrar kazanmasını istiyorsanız, size verilen bu tarifi uygulayın. Yüzdeki kahverengi lekeler için maske uygulamasından sonra, cildinizdeki kötü görüntüden kurtulacak ve sonuçtan gayet memnun kalacaksınız.

Maske için lüzumlu malzemeler

  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • üç damla limon
  • 1 çay kaşığı karbonat
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı.

Maskenin yapılışı

tüm malzemeler cam veya porselen bir kabın içerisine konularak, birbirlerine iyice karışmaları sağlanır. Oluşan karışımı; göz ve göz altları, dudak kısımları dış, yüzünüzü her tarafına yedirerek sürün. Yaklaşık 5 ila on dakika arasında kuruyacaktır. Maske yüzünüzde tam olarak kuruduğunda, soğuk su sayesinde iyice yıkayarak temizleyin.

Bu maske kahverengi lekelerin yoğunluğuna göre, her hafta yada iki haftada bir yapılmak üzere tekrarlanır. Yüzde kahverengi lekelerle karşılaşmamak için öncelikle yapılması gereken, ciltteki kahverengi lekeler neden oluşur nedenlerini araştırmanız gerekir. Bu sayede daha yüzde kahverengi lekeler belirmeden tedbirinizi almış olursunuz.

Önemli bir not:

Yüzdeki kahverengi  lekeleri için maskeyi yüzünüze uyguladığınızda güneşe direk çıkmayın. İçerisindeki limon güneşle etkileşime girdiğinde lekelerin artmasına sebep olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.