Bakımlı Bayan

Türk Kahvesinin Cilde Faydaları Nedir?

13.05.2020
478
Türk Kahvesinin Cilde Faydaları Nedir?

Türk Kahvesinin Cilde Faydaları Nedir: Tabi ki bunu sağlamak her zaman çok kolay değildir. Ancak bunu sağlamak için bazı doğal yöntemler uygulayan kadınlar, aslında basit ama çok etkin cilt bakım türleri bulmakta da usta olduklarını göstermektedir. Bunlardan birisi de Türk kahvesidir. Türk kahvesi ile yapılan cilt bakımlarının faydalarını gelin birlikte görelim…

  • Türk kahvesi ile cilde bakım yapıldığında, cildinizin şişkin görünümünün azaldığını görebilirsiniz.

Kahveyi cildinize uygulayın. Bunu yaptığınızda göreceksiniz ki, yüzdeki şişkinliklerinizde inmeler var. Peki Türk kahvesi bunu nasıl başarıyor? Aslında formülü oldukça basit. Kahve, cilt altındaki kan damarlarını daraltıyor. Dolayısıyla da cilt altındaki bu işlemle birlikte cildinizdeki şişkinlikler azalıyor. Bunu en iyi göz altı şişkinliklerinde görebilirsiniz.

Kahvenin içindeki kafein, göz altı şişkinliklerinizi azaltmak için birebir. Unutmayın ki fazla tuz ve baharat tüketimi ile maalesef ki deri altında suyun tutulmasına meydana gelir. Ancak Türk kahvesi, buna en iyi çözümlerden birisidir. Üstelik tam bir enerji deposu olduğu da aşikar!

Türk Kahvesinin Cilde Faydaları

  • Kahve Peelingi cildi pürüzsüzleştirir.

Kahve telvesi de kahvenin kendisi gibi harika bir cilt bakım ürünü… Kahvenizi içtiğinizde, telvesini atmayın ve cildinize telve ile peeling işlemi uygulayın. Sonuca şaşıracaksınız. Cildinizin yumuşacık olduğunu, aynı zamanda da kahvenin etken maddesi kafein sayesinde de cildinizin ışıl ışıl parladığını göreceksiniz. Ölü derileri atmaya yardımcı olan pütürlü yapısı ile cildinizin yenilenmesini sağlar.

Ancakk ölü derilerden kurtulacağım derken cildinize zarar vermeyin. Ölü deriler bizleri özellikle şehrin kirlilik unsurlarından bir nevi kalkan görevi görerek koruduğundan, bu kalkan ortadan kalktığında cildinizde bir açıklık meydana getirirsiniz. Bu nedenle de, peeling yaparken cilde nazik davranmanız çok önemlidir. Ciltteki kan dolaşımını hızlandırmak için nazik ve dairesel hareketler ile peeling uygulayın, kahvenin mucizelerine şahit olun.

Türk Kahvesinin Cilde Faydaları Nedir

  • Kahve ile cildinizde doğal highlight yapmak ister misiniz?

Günümüzün en popüler makyaj uygulamalarından birisi de highlight uygulamasıdır. Hanımlar highlight uygulamasını çok sevdiler ve makyaj rutinlerinde yapmaya başladılar. Ancak Türk kahvesi sayesinde doğal bir highlight görünümü verebileceğinizi söyleseydik? Evet, kahve çekirdeği ile bakım yapıldığında, cilt aydınlanıyor ve lekeler azalıyor. Cildinizde eğer ki renk eşitsizlikleri varsa ve yıllar içerisinde güneş gibi dış etkenlerin de yardımıyla cildinizde koyu lekeler oluşmaya başladıysa, kahve bu sıkıntıları gidermeye yardımcı oluyor.

  • Türk kahvesi sayesinde cildiniz daha genç ve sıkı bir görünüme kavuşur.

Herkes cildinin daha sıkı ve genç görünmesini ister. Hangi yaşta olursak olalım, cildimizi yer çekimi kuvveti nedeniyle yıllar içerisinde sarkmalara maruz kalabileceği endişesini taşırız. Ancak kahve bu konuda çok iyi bir yardımcı! Ancak eğer ki çok hassas bir cilt yapısına sahipseniz, kahveyi maske gibi uyguladığınız zaman maskeyi yıkadığınızda cildinizde tahrişler olduğunu, kızarıklıklar meydana geldiğini görüyorsanız, kahve maskesi uygulamasına devam etmeyin. Kahve çok faydalı olsa da çok hassas ciltlere kahve uygulaması ağır gelebilmektedir.

Türk Kahvesinin Cilde Faydaları Nedir

  • Selülitlere karşı etkili bir çözüm kahve ile geliyor!

Selülitler de kadınların korkulu rüyası. Herkes selülitlerinden kurtulmak, en azından azaltmak isterler. Ancak bu her zaman kolay olmaz. Türk kahvesi selülitlere karşı da oldukça etkili bir bileşen. Bunun için gerekli malzemeler ise oldukça basit. 1 bardak kahvenin telvesine bardak hindistan cevizi kurusu ekleyin.

Ardından 1 bardak ardıç yağı ile 1 bardak badem ezmesi koyun ve karıştırın. Bu karışımı iyice yedirmek için, selülitli bölgelere uyguladıktan sonra streç filmle sarın ve yarım saat bekletin. Bacak kaslarını çalıştıracak egzersiz hareketleri yapın. Yarım saat sonra ılık bir duş alarak temizleyin. Düzenli yaptığınızda sonuçlara şaşıracaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.