Travazol Krem

Travazol Krem
16 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 17 kez okundu.

Travazol krem cilt sorunlarında sıklıkla kullanılan etkili bir kremdir. Sayısız faydası bulunan travazol krem mantar, pişik ve egzama tedavisinde en sık kullanılan kremlerin başında gelmektedir. Mutlaka her evde ve ecza dolabında bulunması gereken bu krem ayrıca cilt yüzeyinde oluşan tahriş, kızarıklık ve kaşıntıyı önleyen en etkili kremdir.

Sizlere bu yazımızda doktorların sıklıkla reçete ettiği ve ilk önerdiği kremlerden biri olan travazol krem hakkında ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağım. Travazol bebeklerde pişik, yetişkinler sivilceleri önleyen etkisi ile tercih edilmektedir. Cildi sürüldüğünde deri tarafından emilen travazol cilt yüzeyinde koruyucu tabaka oluşturarak hızlıca cildin onarılmasını sağlar.

Kullanım alanı her geçen gün artan bu krem hakkında sizlere bilgi vererek travazol krem nedir, travazol krem ne için kullanılır, travazol krem yüze sürülür mü, travazol krem sivilce üzerindeki etkileri ve travazol pişik krem neye yarar sorularını sizlerle paylaşacağım.

Travazol Krem Nedir

Travazol krem cilt yüzeyinde bulunan sorunların tedavisinde kullanılan bir kremdir. Reçete ile satılan travazol krem mutlaka doktorunuz size reçete ettikten sonra kullanılmalıdır. Travazol krem etken  maddesi İzokonazol nitrat ve Diflukortolon valerat ‘tır.

Travazol krem 15 gramlık kapalı kutularda satılmaktadır. Her 1 gram travazol da 10 mg  İzokonazol nitrat ve 1 mg Diflukortolon valerat bulunmaktadır.

Travazol Krem Ne İçin Kullanılır

Travazol krem kullanım alanları incelediğimizde mantar, egzama, sivilce, tahriş, kaşıntı başta olmak üzere pek olanda kullanılmaktadır. Travazol krem faydaları bulunan bir krem olduğunda cildi bakteri ve mikroplardan korur. Sizlere travazol krem ne için kullanılır ayrıntılı olarak bilgi vermek istiyorum.

Travazol pişik kremi

Pişikler üzerinde etkisinde dolayı pek çok kişi bu kremi travazol pişik kremi olarak bilmektedir. Özellikle bebeklerde görülen pişik olan bölgeye sürüldüğünde etkisi hemen gösteren travazol mutlaka sürüldükten sonra bebeğin altı açık bırakılmalıdır. Cilt tarafında hızlı emilen krem pişiğe neden olan sorunları koruyucu tabaka sayesinde önler.

Travazol krem vajinal kaşıntı

Genelde en çok sorulan sorulardan biride travazol krem vajinaya sürülür mü sorusudur. Vajina kaşıntısı ve vajina mantarının tedavisinde travazol sıklıkla kullanılan bir kremdir. Genital bölgeye kaşıntı, mantar gibi sorunlarda mutlaka travazol krem ile beraber hijyen kurallarına dikkat edilmeli temizlik yapılmalı ayrıca günlük olarak iç çamaşırları değiştirilmelidir.

Travazol krem ayak mantarına iyi gelir mi

Ayak mantarı tedavisinde doktorlar tarafından sıklıkla kullanılan travazol krem ayak mantarı olan bölgeye düzenli olarak sürülmesi gerekmektedir. Ayrıca günlük olan ayaklar yıkanmalı ve her gün çoraplar değiştirilmelidir.

Travazol krem sivilceye iyi gelir mi

İltihap kurutucu etkisi olan bakteri oluşumunu önleyen travazol krem sivilce ve iltihaplı sivilcelere sürüldüğünde kısa sürede etki göstermektedir.

Ayrıca bu krem diğer kullanım alanları ise;

 • Kızarıklık, kaşıntı ve tahrişte
 • Mantar
 • Egzama ve egzamaya neden olan kaşıntı
 • Genital bölgede görüle mantar tedavisinde
 • Maya ve maya benzeri mantar
 • Eller ve ayaklarda görülen mantar
 • Travazol krem sivilce ve iltihaplı sivilce tedavisinde

Genelde deri yüzeyinde görülen sorunlarda kullanılan travazol uçuk ve su çiçeği gibi sorunlarda kullanılmaz.

travazol krem

Travazol Krem Nasıl Kullanılır

Travazol krem mutlaka doktorunuzun size bildirdiği şekilde şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Genelde günde 2 defa kullanılma yeterlidir. Fazla kullanmak doz aşımı yapmak yan etkilerin görülmesine neden olabilir.Krem en fazla 2 hafta kadar kullanılmalıdır. Eğer bu süre sonunda bir etki görmezseniz bunu mutlaka doktorunuza bildirmelisiniz. Travazol krem kullanım şekli ise;

 • Kremin sürüleceği bölge hijyen kurallarına göre temizlenir
 • Az miktarda krem sorunlu bölgeye hafif baskı yaparak sürülür
 • Deri tarafından emilmesi sağlanır
 • Krem sürdükten sonra 1 saat kadar su ile temas etmemeli

Travazol krem vajinaya nasıl sürülür

Vajina bölgesi ince tabaka halinde sürülür ve emilene kadar ovalanmaya devam edilir. Kesinlikle vajina içerisine sürülmez. Ciddi tahrişe ve yanmaya neden olabilir.

Travazol krem hamilelik döneminde kullanılır mı

Hamilelik döneminde travazol kremi kullanılması sakıncalıdır. Doktorunuzun gerekli görmesi halinde ilk 3 ayında kullanılmasına karşın asla geniş deri yüzeyine sürülmez ve uzun süre kullanılmaz.

Travazol krem emziren anneler kullanabilir mi

Travazol krem emziren annelerin kullanması kesinlikle tavsiye edilmez. Kremin içerisinde bulunan etken maddeler anne sütüne geçtiği bilinmektedir.

Travazol Krem Yan Etkileri

Travazol krem yan etkileri genelde doz aşımına ve içeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerjisi olanlarda dah sık görülür. Fazla krem kullanmak sorunun yok olmasına değil daha büyümesine neden olabilir. Bilinen yan etkileri mise;

 • Kıl kökü iltihabı
 • Tüylerde artış
 • Deride renk değişikliği
 • Döküntü, kaşıntı, yanma ve tahriş
 • Deride kuruluk
 • Ciltte döküntü
 • Boğaz ve dilde şişlik
 • Nefes almada güçlük

Travazol krem bilinen  yan etkileri görülürse hemen kremi kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza haber vermelisiniz.

Travazol Krem Kullananlar

Travazol krem kullanıcı yorumları sosyal medya ve forumda yaptıkları yorumlarda kremin pişik ve egzamaya çok iyi geldiği sıklıkla dile getirilmiştir.  Travazol krem kullananlar bebeklerinde pişik sorunu için ilk tercihini travazol kremden yan kullandıklarını sıklıkla dile getirmişlerdir. Kaşıntıya iyi gelen bu krem ayrıca vajinal kaşıntıyı etkili bir biçimde önlemektedir. Genelde travazol krem kortizonlu mu, travazol krem yüze sürülür mü, travazol krem vajinaya sürülür mü sorusu sıklıkla sorulduğu için sizlere bu soruların cevaplarını vermek istiyorum.

Travazol Krem Hakkında Bütün Sorular

Travazol krem hakkında sıklıkla sorulan sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Travazol krem reçetesiz alınır mı

Travazol krem reçete ile eczanelerde satılan bir kremdir. Krem size reçete edilmeden kesinlikle kullanılmamalıdır.

Travazol krem yüze sürülür mü

Travazol krem yüze sadece sorunlu bölgeye sürülen bir kremdir. Yüze sürülmesine karşın asla bütün yüze sürülmemeli ve uzun zaman kullanılmamalıdır.

Travazol krem sivilce için kullanılır mı

Travazol krem sivilcelerin üzerinde kurutucu etkisi olmasına karşın kortizonlu bir krem olduğundan kesinlikle uzun süre kullanılmaz. İltihapları önleyen etkisi vardır.

Travazol krem tüylenme yapar mı

Kremin bilinen yan etkilerinden biride tüylenme yapmasıdır. Kıl köklerini besleyerek tüylenmeye neden olduğu bilinmektedir.

Travazol krem vajinaya sürülür mü

Vajina bölgesinde oluşan mantar ve kaşıntı için bu kremi vajina bölgesine sürülür.

Travazol krem pişik için kullanılır mı

Travazol krem kullanım alanlarından biride pişiklerin tedavisidir. Bebeklerde yada yetişkinlerde pişik olduğunda bu kremi sürebilirsiniz.

Travazol krem mantara iyi gelir mi

Travazol mantar kremi el ve ayaklarda görülen mantar tedavisinde sıklıla kullanılan bir kremdir.

Travazol krem yakar mı

Travazol krem yan etkilerinden biride sürüldüğü bölgede yanma yapmasıdır. Travazol krem içeriğinde bulunan etken madde ciltte yanmaya neden olabilir.

Travazol krem vajina içine sürülür mü

Travazol krem vajina içerisinde değil çevresine sürülmelidir.  Vajina içerisinde sürüldüğünde tahrişe ve yanmaya neden olabilir.

Travazol krem hamilelikte zararları

Kortizon içeren bütün kremlerde olduğu gibi travazol krem hamilelik dönemin kesinlikle doktorunuz önermedikçe kullanılmamalıdır.

Bebeğine travazol krem kullananlar

Bebeklerde görülen pişiklerde en çok kullanılan kremlerden biri olan travazol etkisi hemen gösteren bir kremdir.

Travazol krem kaşındırıyor

Travazol krem kullananlar yaptıkları yorumlarda genelde kremi sürdükten sonra kaşıntı sorunu yaşadıklarını söylemişlerdir. Kremin yan etkisinden biride kaşıntıya neden olmasıdır.

Travazol krem ne kadar süre kullanılır

Travazol krem size reçete edildikten sonra en fazla 14 günden fazla kullanılmamalıdır.

Travazol krem kortizon içerir mi

Travazol krem içeriğinde kortizon bulunmaktadır.

Travazol krem basura iyi gelir mi

Genelde travazol krem kullanalar kremin basura ve anal fissura iyi geldiği söylemişlerdir. Eğer basur yada fissur sorununuz varsa muayene olmadan bu kremi asla kullanmayın.

Travazol krem gebelik kategorisi

Travazol krem gebelik kategorisi C’dir. Yani hamileler ve hamile kalmayı düşünenler bu kremi kullanamazlar.

Travazol krem emzirme dönemde kullanılır mı

Emzirme döneminde kullanılması tavsiye edilmez ama gerekli hallerde doktorunuz bu kremi kullanmanızı önerebilir.

Travazol krem hemoroid için kullanılır mı

Hemoroid mutlaka tedavi edilmesi gereken bir sorundur.  Doktorunuzun bu kremi size önermedikçe kullanılması tavsiye edilmez.

Travazol krem fiyatı

TRAVAZOL 15 gr krem Fiyatı
Etken Madde Diflukortolon Valerat + Izokonazol 17 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 17 TL

Travazol Krem Prospektüs

Travazol krem size reçete edilmeden kesinlikle kullanılmamalıdır . Asla tavsiye üzerine bu kremi kullanmayın. Krem size reçete edildiğinde krem hakkında en doğru ve güncel bilgiyi öğrenmek için reçete kağıdını okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Travazol krem prospektüs bilgilerinde kremin ne işe yaradığı, ne için kullanıldığı, yan etkileri ve kullanım şekli en doğru ve güncel şekilde bulmanız mümkün.

Travazol Krem Muadili

Travazol krem eşdeğer kremler ile aynı etkiye ve içeriğe sahiptir.

Travocort krem

Troderm krem

Mantazol

Tinagen deri merhemi

Sizler bu yazımızda travazol krem nedir, travazol krem ne için kullanılır hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Krem hakkında verilen bilgiler asla doktor tavsiye yerine geçmez. Kremin size reçete edilmesinden sonra mutlaka reçete kağıdını okumalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git