Bakımlı Bayan

Siyah Nokta Tedavisi-Siyah Noktalara Ev yapımı Bitkisel çözümler

24.04.2020
78
Siyah Nokta Tedavisi-Siyah Noktalara Ev yapımı Bitkisel çözümler

Siyah Nokta Tedavisi ve Siyah Noktalara Ev yapımı bitkisel çözümlere geçmeden önce şunu belirtmek gerekir ki bu vereceğimiz tedavi yöntemleri asla medikal bir tedavi gibi hastalığa kökten çözüm olmaz. Ancak siyah noktaların tedavisinde uygulanack bu ev yapımı bitkisel yöntemler ile önemli ölçüde rahatsızlığınızın şiddetini hafifletebilirsiniz. Hafif ve orta şiddetli siyah nokta rahatsızlıkları bu vereceğimiz bitkisel iksirlerle pekala iyileştirilebilirler.  Ayrıca siyah nokta ve sivilce sorununun kısa süreli hiç bir tedavi yöntemi ile iyileştirilemeyeceğini belirtmekte fayda var.

Şimdi geçelim sihah noktalara ev yapımı ve bitkisel tedavi iksirleri ile çözüme:

  • Siyah Noktalar için Limon Suyu: Limon suyu, bir çok cilt lekesi tedavisinde yoğunlukla faydalanılan ayrıca siyah noktalara iyi gelen bitkisel çözümdür. Yüz bölgesindeki siyah noktaları yok etmek için Limon suyu ile her sabah yüzümüzü yıkayıp, yüzümüzü kurulamadan 15 dakika kurulamadan bekliyoruz. Limon suyu ile birlikte salatalık suyu veya bal ile de karışım yaparak yüzümüze uygulayabiliriz. Limon suyu yerine kullanabileceğiniz elma sirkesi de eşit düzeyde etki gösteren iyi bir siyah nokta tedavi iksiridir.
  • Siyah noktalara soğan veya sarımsak suyu: Soğan veya sarımsak suyu de cilt lekelerine iyi geldiği gibi sivilceler neticesinde meydana gelen siyah noktaların tedavisinde de etkili bir ev yapımı tedavi olanağı sunar. Soğan ve sarımsak suyu yoğun ve kesif bir kokuya sahip olduğundan dolayı yüzümüzü soğan/sarımsak suyu yıkadıktan 15 dakika kadar sonra bir güzel durulamamız gerekecektir.
  • Siyah noktalara sandaloz sakızı: Sandoloz sakızı ile gül suyu, gliserin, limon suyunu karıştırıp sakız kıvamına getiriniz. Daha sonra siyah nokta olan bölgelere sakızı yapıştırarak kendiliğinden kuruyasıya kadar bekletiyoruz. Daha sonra sandoloz sakızının kurumuş parçalarını tırnaklarımızla hafifçe temizleyerek soğuk su ile yüzümüzü duruluyoruz.
  • Siyah noktalara portakal kabuğu yoğurt karışımı: İnce rendelenmiş portakal kabuğu, bir kase yağsız yoğurda koyularak mikserde çırpılır. Daha sonra bir yüz fırçası ile yüzünüze maske olacak şekilde sürülür. Kendiliğinden iyice kuruduktan sonra ılık su ile yıkanarak durulanır.
  • Siyah noktalara sebze dilimleri uygulama: Diğer bir siyah nokta tedavisi yöntemi ise taze sebzelerin dilimlenmiş vaziyette  yüzünüze uygulanmasıdır. Salatalık, patates, domatesi karma bir şekilde siyah noktaların yoğunlaştığı bölgeye uygulamanız yeterli olacaktır.
  • Siyah noktalara aloe vera jeli: Aloe vera  jeli doğal bir cilt temizleyici madde olarak düzenli olarak kullanıldığında siyah lekelerin doğal yöntemlerle tedavisi olanağını sağlamaktadır.

Sivilceler herkesin ortak sorunudur. Bir çoğumuzun sosyal yaşantısını etkileyen sivilce rahatsızlığı ve sivilcelerden kaynaklanan sivilce lekeleri, yüzdeki siyah lekeler ve elbette sivilcelerin kendisinin tedavisi için doğal çözümler ve bitkisel kürler arıyorsanız sitemize hoş geldiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.