Bakımlı Bayan

Saçkıran Bitkisel Tedavi

24.04.2020
43
Saçkıran Bitkisel Tedavi

Saçkıran hastalığı tamamen bağışıklık sisteminde meydana gelen işlev bozukluklarından kaynaklanan ve aktif tedavisi olan bir cilt sorunudur. Saçkıran hastalığı insanların dış görünümü üzerinde olumsuz etkiler bırakan bir rahatsızlık olduğundan, çoğu insan hastalığın tedavisi konusunda umutsuzluğa kalır.

Hastalığın ismi saçkıran olmasına rağmen bu bir cilt hastalığıdır ve cildin tüm bölgelerinde kıl dökülmesine neden olabilir. Hastalarda oluşan genel kanı; saçkıran nedeni ile saçların dökülmesi bu bölgedeki saçların tamamen kaybedilmesi demek olduğundan, bir daha asla ilgili bölgede saç çıkmayacağı yönündedir. Ancak bu bilgi “tamamen” yanlıştır çünkü saçkıran hastalığında saçların dökülmesine kök hücrelerin ölmesi değil, cildin bu bölgesindeki bağışıklık sistemi hücrelerinin çekilmesi neden olur.

Saçkıranın bitkisel tedavi de kişinin sorunlu cilt bölgesindeki bağışıklık sistemi hücrelerinin bu bölgeye tekrar çağırmaya yöneliktir. Kişinin saçlarında dökülme görülüyorsa bu bölgedeki saç kök hücreleri hala canlı olduğundan, saçkıran hastalığının tedavisi ile sorunlu deride tekrar kıl uzaması sağlanabilir. İbrahim Saraçoğlu saçkıran formülleri ile birkaç hafta içerisinde sorunlu cilt bölgesinde kıl uzaması görülen oldukça fazla hasta vardır.

Saçkıran Bitkisel Tedavi

Saçkıranın bitkisel tedavi olduğu gibi kuşkusuz medikal tedavisi de vardır. Saçkıran hastalığı nedeni ile hekime başvuran hastaların günümüzde neredeyse %100′ü iyileşmektedir. Bu nedenle saçkıran hastalığına yakalanan kişilerin üzülmesine ya da strese girmesine hiç gerek yoktur çünkü saçkıran hastalığında bağışıklık hücrelerinin ilgili bölgeden çekilmesini tetikleyen en büyük etken strestir. İbrahim Saraçoğlu saçkıran hakkında yaptığı açıklamada; çoğu saçkıran hastasının hiçbir ilaç kullanmadan stresten uzak durarak dahi kendi kendini iyileştirilebildiğini belirtmiştir.

Ancak bu şekilde stresten uzak durmak her insanın elinde olmayan bir durum olduğundan, İbrahim Saraçoğlu saçkıran hastalığı için bir kür vermiştir. Sakçının bitkisel tedavisi için kullanılan İbrahim Saraçoğlu saçkıran kürü; 1 avuç kırılmış ceviz içi ile 1 bardak suyun karıştırılması ve bu karışımın benmari tekniği ile 1-2 saat kaynatılması ile elde edilir. Bu şekilde saçkıranın bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu saçkıran kürü elde edilmiş olur ve bu kür haftada 1 defa, toplamda 5 hafta boyunca uygulanır. Saçkıran kesin çözüm tarifi verilemez fakat saçkıran bitkisel tedavi yöntemleri ile iyileşmeler gözlemlenmiştir.

Gerekli Malzemeler :

– 1 Avuç Zivan Çiçeği (Kara Pelin)
– 1 Avuç Kasnı Otu
– 1 Avuç Yeşil Ceviz Kabuğu
– 1 Adet Soğan
– 1 Adet Yeşil Soğan
– Yeterince Meneviş Yağı
– 1 Adet Yumurta

Hazırlanış ve Kullanım Şekli

1. Zivan çiçeği, kasnı otu ile birlikte sıcak suda on dakika süreyle kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya yumurta sarısı ilace edilerek şampuan kıvamına gelinceye kadar meneviş yağı ile birlikte çırpılır. Hazırlanan bu şampuanla sık sık saç banyosu yapılır.

2. Rahatsızlık süresince saçlar meneviş yağı ile ovularak yıkanır. Saçlar soğanlı su ile durulandıktan sonra, çırpılmış yumurta akı saçkıran olan bölgeye sürülür.

3. Rendelenmiş yeşil ceviz kabukları, kıyılmış yeşil soğanla birlikte yirmi dakika süreyle suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya, şampuan kıvamına gelinceye kadar yumurta akı ilave edilerek meneviş yağı ile çırpılır. Hazırlanan şampuanla sabah-akşam saç banyosu yapılır.

Saçkıran Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu

Saçkıran hastalığı tamamen bağışıklık sisteminde meydana gelen işlev bozukluklarından kaynaklanan ve aktif tedavisi olan bir cilt sorunudur. Saçkıran hastalığı insanların dış görünümü üzerinde olumsuz etkiler bırakan bir rahatsızlık olduğundan, çoğu insan hastalığın tedavisi konusunda umutsuzluğa kalır.

Hastalığın ismi saçkıran olmasına rağmen bu bir cilt hastalığıdır ve cildin tüm bölgelerinde kıl dökülmesine neden olabilir. Hastalarda oluşan genel kanı; saçkıran nedeni ile saçların dökülmesi bu bölgedeki saçların tamamen kaybedilmesi demek olduğundan, bir daha asla ilgili bölgede saç çıkmayacağı yönündedir. Ancak bu bilgi “tamamen” yanlıştır çünkü saçkıran hastalığında saçların dökülmesine kök hücrelerin ölmesi değil, cildin bu bölgesindeki bağışıklık sistemi hücrelerinin çekilmesi neden olur.

Saçkıranın bitkisel tedavisi de kişinin sorunlu cilt bölgesindeki bağışıklık sistemi hücrelerinin bu bölgeye tekrar çağırmaya yöneliktir. Kişinin saçlarında dökülme görülüyorsa bu bölgedeki saç kök hücreleri hala canlı olduğundan, saçkıran hastalığının tedavisi ile sorunlu deride tekrar kıl uzaması sağlanabilir. İbrahim Saraçoğlu saçkıran formülleri ile birkaç hafta içerisinde sorunlu cilt bölgesinde kıl uzaması görülen oldukça fazla hasta vardır.

Saçkıranın bitkisel tedavisi olduğu gibi kuşkusuz medikal tedavisi de vardır. Saçkıran hastalığı nedeni ile hekime başvuran hastaların günümüzde neredeyse %100′ü iyileşmektedir. Bu nedenle saçkıran hastalığına yakalanan kişilerin üzülmesine ya da strese girmesine hiç gerek yoktur çünkü saçkıran hastalığında bağışıklık hücrelerinin ilgili bölgeden çekilmesini tetikleyen en büyük etken strestir. İbrahim Saraçoğlu saçkıran hakkında yaptığı açıklamada; çoğu saçkıran hastasının hiçbir ilaç kullanmadan stresten uzak durarak dahi kendi kendini iyileştirilebildiğini belirtmiştir.
Ancak bu şekilde stresten uzak durmak her insanın elinde olmayan bir durum olduğundan, İbrahim Saraçoğlu saçkıran hastalığı için bir kür vermiştir.

Saçkıran Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu kürü;

1 avuç kırılmış ceviz içi ile 1 bardak suyun karıştırılması ve bu karışımın benmari tekniği ile 1-2 saat kaynatılması ile elde edilir. Bu şekilde saçkıranın bitkisel tedavisi için İbrahim Saraçoğlu saçkıran kürü elde edilmiş olur ve bu kür haftada 1 defa, toplamda 5 hafta boyunca uygulanır.

Saçkıran Bitkisel Tedavi Ahmet Maranki

Saçkıran tedavisi için bu tür kendi kendini iyileştiremeyen hastaların da üzülmesine hiç gerek yoktur çünkü kimyasal ya da bitkisel ilaçlar ile de saçkıran tedavisi neredeyse %100 bir başarı ile yapılabilmektedir. Saçkıran tedavisi olan bir hastalıktır sözünü unutmaması gereken tüm hastalar, öncelikle hastalıktan kurtulacağına inanarak moralini yüksek tutmalıdır. Sadece yüksek moral dahi başlı başına bir saçkıran tedavisi yöntemidir.

Saçkıran bitkisel tedavi yöntemleri uygulanarak, kişiden kişiye değişmek ile beraber ortalama olarak 2-3 hafta içerisinde büyük oranda iyileşebilen bir cilt hastalığıdır. İbrahim Saraçoğlu saçkıran tedavisi kürü ceviz içinin suda benmari usulü kaynatılarak elde edilen bir karışımken,

Saçkıran Bitkisel Tedavi Ahmet Maranki kürü

Sarımsak, çam ve ısırgan yağının karıştırılması ile hazırlanan bir karışımdır. Her iki saçkıran bitkisel tedavi yöntemi de bu kadar saygın bilim adamları tarafından önerildiğinden, tüm hastaların güven içerisinde kullanabileceği ve tedavinin sağlanacağından emin olabileceği uygulamalardır.

Tüm bu uygulamaların haricinde saçkıran sarımsak sürülerek dahi iyileştirilebilmektedir. Babaannelerimizden bugüne kadar uygulanan bu yöntem, yapılan bilimsel araştırmalar ile sonuçları kanıtlanmış bir uygulamadır.

Saç kıran belirtileri; saç, kaş, kirpik, sakal, bıyık, göğüs bölgesi ve bacak bölgesi gibi cildin kıl çıkan tüm bölgelerinde görülebilir. Ancak genellikle saç bölgesinde oluşan saçkıran fark edilir ve estetik görünümü bozarak sorun yarattığı için hastalığın adına saçkıran denmiştir. Saçkıran bulaşıcı mıdır sorusu da sıkça sorulmaktadır. Saçkıran belirtileri herhangi bir virüs, bakteri ya da mantar oluşumu nedeni ile gelişmediğinden saçkıran hastalığı kesinlikle bulaşıcı bir rahatsızlık değildir. Saçkıran tedavisi sarımsak sürmek gibi eski yöntemler ile de saçkıran ilacı kullanarak da yapılabilir. Ancak sarımsak yöntemi oldukça risklidir ve tavsiye edilmemektedir.

Saçkıran Sarımsak 

%98 oranında kalıcı kelliğe neden olmayan saçkıran sarımsak tedavisi ilk uygulanması gereken yöntemler arasındadır. Tedavide başarı oranı %50 olup, mutlaka ama mutlaka en az 2 ay düzenli uygulanması gerekmektedir. Bu süreçte hiç bir olumlu etki etmemesi halinde diğer tedavi yöntemlerine geçebilirsiniz. Olumlu etkileri olması halinde tam olarak sağlığınıza kavuşuna kasar saçkıran sarımsak tedavisi devam edilmelidir.

Saçkırana Sarımsak Nasıl Sürülür?

Öncelikle ihtiyacımız olan mutfakların olmazsa olmazı sarımsak olup, pazarda, manavda her yerde kolayca bulabilirsiniz. Sarımsağı ortasından keserek saplı kısmı kullanacağız. Çünkü sapından tutarak kolayca uygulanabilir. Kesik olan kısmı saçkıran sonucu dökülme oluşan cilde tahriş olana kadar sürüyoruz. Sarımsak asitli olması nedeniyle biraz canınızı yakabilir.

Tedaviye Ne Kadar Devam Edilmeli?

1-2 Günde bir tekrarlamanız gereken bu işlem için en az 2 ay bıkmadan devam etmeniz gerekir. Özellikle akşamları eve geldiğinizde uygulamanız önerilir. Tabi ki ister istemez kokuya neden olacaktır.

Sarımsak Saçkırana Etkisi Nedir?

Burada yapılmak istenen damarların genişletilmesi ve kan akışının hızlandırılmasıdır. Aynı şekilde kıl köklerininde uyarılmasını sağlayan sarımsak bunu bilimsel maddeler ile yapmak istediğinizde ise Procain ve Capsaicin maddesi ilaçlarda kullanılmaktadır. Tabi ki her zaman sarımsak yada bu maddeler tek başına yeterli değildir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.