Bakımlı Bayan

Mat Ciltler için Maske Ve Kür Tarifleri

25.04.2020
96
Mat Ciltler için Maske Ve Kür Tarifleri

Ciltteki matlık güzelliğimizi etkileyen negatif bir faktördür. Ciltteki mat görüntüyü gidermek için neler yapılmalı konusuna değinmeden önce matlığa neden olan faktörleri bilmemiz ve durumun ciddiyetini bilerek hareket etmek yerinde olacaktır.

Uzmanlar ciltte matlığa neden olan en ciddiye alınabilecek etkenin bağırsaklarda meydana gelebilecek rahatsızlık olduğunu ifade etmekteler. Bu nedenle böyle bir şikayetiniz söz konusu ise uzman bir hekime müracaat etmenizde fayda var. Bunların dışında alkol ve sigara tüketimi, aşırı kahve tüketimi de ciltte matlığa sebep olabilmekte.

Aşağıda tariflerini vereceğimiz, evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz ve uygulaması son derece kolay mat ciltler için maske tarifleri ile siz de cildinizdeki matlığı gidereceğiniz gibi, cildinizin son derece sağlıklı, pürüzsüz ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Cilt bakımı için bu maske tariflerini düzenli olarak uygulamanızda yarar var.

 

Yumurta ve Elma İle Hazırlanan Mat Ciltler İçin Maske Tarifi

1 adet kabuğuyla beraber rendelemiş olduğunuz elmayı, 1 yumurta akı ile karıştırıp daha sonra bu karışıma 1 tatlı kaşığı krema ilave edin. Elde etmiş olduğunuz bu maskeyi cildinizdeki mat bölgelere sürün. Bir müddet bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayabilirsiniz.

 

Pirinçle Hazırlanan Mat Ciltler İçin Maske Tarifi

1 Yemek kaşığı pirinç(kırık ya da pilavlık fark etmeksizin) 1 litre su ile ocakta kaynatılır. Yaklaşık 45 dakika kaynattıktan bir gece bu karışımı bekletin ve sonra pirinci süzün. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı her gece yatmadan önce günlük rutin cilt bakımı uygulamalarınıza ilave olarak yüzünüze sürün. 15-20 dk bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın.

Mat Ciltler İçin Kür Tarifi

Mat ciltler için bu maske tariflerinin haricinde kuşburnu ile hazırlanan mat ciltler için kürü de uygulayabilirsiniz. Bu kür için 30 gr kuşburnuyu 1 bardak suyla yaklaşık 15 dakika kaynatın. Kaynattığınız kuşburnulu karışımı yarım saat dinlendirten sonra süzün. Cam şişeye koymanız daha sağlıklı olacaktır. Bunu sabahları aç karna için. Bu kürü her sabah uygulamanız halinde mat ciltler sizin için problem olmaktan çıkacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.