Madecassol Merhem

Madecassol Merhem
12 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 45 kez okundu.

Madecassol merhem neredeyse her evde bulunan etkili kremlerden biridir. Reçete ile satılan bir krem olmasına karşın en etkili cilt bakım kreminden bile faydalı olan madecassol krem cilde yan etkisi olmayan kremlerin başında gelmektedir.

Cilt sorunlarda neredeyse bütün doktorlara tarafından reçete edilen madecassol merhem etkisi büyük ama fiyatı küçük bir kremdir. Madecassol merhem ile cilt bakımı yapabilir, cilt renk tonunu eşitleyebilir ve sivilcelerden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda bayanların gözde kremi olan madecassol merhem nedir, madecassol krem ne işe yarar, ne için kullanılır hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Mutlaka evinizde ve çantanız bulunması gereken madecassol krem faydalarını öğrendikten sonra kesinlikle vazgeçilmez kremlerinizden biri olacaktır.

Madecassol Merhem Nedir

Madecassol krem reçete ile eczanelerde satılan bir kremdir. İçeriğinde kimyasal hiç bir etken madde bulunmayan madecassol merhem hamileler dahil her yaştan herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir kremdir. Madecassol merhem 40 gramlık kutularda satışa sunulmuştur. Madecassol krem etken maddesi Centella asiatica’dir. Her 1 gram kremde 10 mg etken madde olan Centella asiatica vardır.

Centella asiatica Madagaskar’da yetişen bir bitki türüdür ve tıp sektöründe yıllardır kullanılmaktadır. Doğal olan bu bitki cildi onaran, yaraları iyileştiren, yeni hücre oluşumunu bilimsel olarak kanıtlamıştır.

İçeriğinde sadece bitkisel özler bulunan madecassol merhem beyaz renkte ve yağlı bir yapıda bulunur. Cilde çok az sürülmesi gerekmektedir. Fazla sürüldüğünde cilt tarafından emilmediği için cildin beyaz görünmesine neden olabilir. Sizlere madeccasol merhem nedir hakkında bilgi vermeye çalıştım, Şimdi ise madecassol merhem ne için kullanılır, madecassol ne işe yarar hakkında ayrıntılı bilgi vermek istiyorum.

madecassol merhem

Madecassol Krem Ne İşe Yarar

Madecassol merhem kullanımı olanı oldukça fazla olduğundan neredeyse cilt soruların ilk kullanılan kremlerden biridir. Kullananlar tarafından etkisi kanıtlanmış madecasol krem neye iyi gelir nerelerde kullanılır hakkında bilgi vermek istiyorum.

 • Yaraların ve yanıkların daha hızlı iyileşmesini sağlar
 • Cildi onarır özelikle hasar görüşmüş cilt üzerinde çok etkilidir
 • Yeni hücre oluşumunu destekler
 • 1. derece ve 2 derece yanıklarında etkilidir
 • Deri ülseri
 • Meme ucu çatlaklarında
 • Hamilelik ve kilo değişimi sonrası oluşan çatlaklar
 • Ameliyat yaraları ve yatak yaralarında
 • Sünnet sonrası yaranın çabuk iyileşmesi
 • Sivilceleri yok etmek için
 • Güneş yanıkları
 • Cilt lekeleri ve çilleri yok etmek için
 • Ağda ve tıraş sonra oluşan yanma ve tahrişi önlemek için
 • Kışın kuruyan cildi nemlendirir
 • Yazın cildi güneşin zararlı etkilerinden korur
 • Bebeklerde cildi nemli tutmak için

Sizlere mümkün olduğu kadar madecassol merhem kullanım alanlarından bahsetmeye çalıştım. Bunlar haricinde sadece cilt bakımı yapmak için bile kullanılan bu krem lazer epilasyon sonrası oluşan tahrişe iyi gelmektedir. Ayrıca cilt yüzeyinin enfeksiyon ve iltihap kapmasını önleyen mikrop öldürücü etkisi vardır.

madecassol krem

Madecassol Krem Nasıl Kullanılır

Normalde reçete satılan kremler genelde belirtilen dozda kullanılması gerekmektedir. Madecassol merhem ise bitkisel içeriğe sahip olduğundan gün içerisinde ihtiyaç olduğunda kullanılması yeterlidir. Günde 1 yada 2 defa kullanılması yeterlidir.

Madecassol krem sıklıkla çok az miktarda cilde sürülerek kullanılır. Dikkat etmeniz gereken husus ise nohut büyüklüğünde sürülmelidir. Yağlı bir yapıda olduğunda cildiniz yapış yapış bir durum olabilir. Kremi sürdükten sonra iyice ovalanmalı ve deri tarafından emilmesi sağlanmalıdır.

Yara ve yanıklarda kullanılmasına karşın asla yeni oluşmuş açık yaraya yada yanığa asla sürülmemelidir. Yaraların ve yanıkların üzerine ince tabaka halinde sürülür ve gerekirse gazlı bez ile örülebilir.

Madecassol Krem İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Madecassol merhem ile cilt bakımı yapmanız mümkün etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış olan bu kremi ile cilt bakımı yapmak için sizlere bir karşım paylaşmak istiyorum. Hazırlayacağınız bu karışım cilt lekelerini yok ederken cildin kendini daha hızlı onarmasını ve yenilemesi sağlayacaktır. Düzenli olarak kullanıldığında cildinizin yumuşacık ve nemli olduğunu göreceksiniz.

 • 1 Tatlı kaşığı Madecassol krem
 • 1 Tatlı kaşığı Bepanthol cilt bakım kremi
 • 1 Adet E vitamini ampülü

Hazırlanışı

Sizlere verdiğim malzemeleri belirtilen miktarda olacak şekilde bir cam kase içerisinde iyice karıştırılır. Karışımımız hazır göz çevresi hariç yüz, boyun ve bütün vücutta kullanabilirsiniz. Yüzünüze sürdükten sonra 1 saat beklemek gereklidir. 1 saat sonra yüzünüze ılık su ile durulamanız yeterlidir. Bu karşımı 2 günde 1 defa uygulamak yeterlidir.

Düzenli olarak kullanıldığın cildin kendini yenilediğini, yumuşacık ve bakımlı olduğunu göreceksiniz. Ayrıca sivilce izleri, cilt lekeleri ve güneş lekelerinin kısa sürede yok olmasını sağlayan etkiye sahiptir. Etkisi görmek için 1 ay boyuncu düzenli kullanılmalıdır.

Madecassol Krem Cilde Faydaları

Cilt bakımı yapmak cildin gereken nemlendiriciler ile desteklenmesi için pahalı kozmetik ürünler kullanmak yerine reçete ile satılan madecassol kremi kesinlikle denemeniz gereklidir. Fiyatı ucuz olan ve rahatlıkla bütün eczanelerde bulunan madecassol merhem cildin bütün ihtiyaçlarını karşılayan bir kremdir.

Madecassol merhem cilde faydaları ise; Cildi onarır, cildin kurumasını ve nemli kalmasını sağlar, yeni hücre oluşumunu destekler, madecassol krem yüze sürüldüğünde bütün gün cildin kendini korumasını sağlar.

Sıcak ve soğuk değişimden dolayı oluşan el çatlamalarına iyi gelen bu krem topuk çatlaklarına sürüldüğünde ayakların yumuşak ve bakımlı olmasını sağlar.

Madecassol krem vajian bölgesine özellikle tüyleri aldıktan sonra sürmek kaşıntı ve batık oluşmasını önlemede çok etkilidir. Vajina bölgesi az miktarda sürülerek etkisi görebilirsiniz. Asla vajina içerisine sürmeyin sadece dış çevresine sürmek yeterlidir.

madecassol krem, madecassol merhem

Madecassol Krem Yan Etkileri

Madecassol krem bitkisel içeriğe sahip olduğundan neredeyse yan etkisi olmayan bir kremdir. Sadece bilmeniz gereken önemli husus ise asla çok fazla sürülmemelidir. Madecassol cildimde sivilce yaptı diyenler genelde kremi fazla kullandıkları için bu sorun ile karşılaşmaktadırlar. Ayrıca krem asla makyajlı cilde sürülmemelidir. Gözeneklerin tıkanmasına neden olabilir.

Madecassol krem sivilcelere iyi gelmesine karşın krem homojen yağlı formda bulunduğundan fazla kullanıldığında yapış yapış olabilir bu durumda gözenekler tıkandığından sivilce ve siyah noktalarda artış görülür.

Madecassol Krem Kullananlar

Madecassol merhem kullanan krem hakkında yaptıkları yorumlarda kremin etkisinin tartışılmaz olduğunu dile getirmişlerdir. Madecassol merhem için yapılan bazı yorumlarda ise sivilce neden olduğu yorum olarak yazılmasına karşın yan etkisinin olmamasından dolayı tercih edildiği aktarılmıştır. Sizlere madecassol merhem hakkında yapılan bazı yorumları vermek istiyorum. Bu yorumlara sosyal medya ve forumlarda bu kremi kullananlar tarafından yapılmış yorumlardır.

 • Çantamdan eksik etmediğim krem her derde deva ellerime sürüyorum yüze sürüyorum her zaman kullanırım
 • Doktorum artık sormadan bu kremi yazıyor bana yan etkisinin olmamasından dolayı tercih ediyorum
 • Madecassol krem sayesinde bebeğimin poposu artık pişik olmuyor
 • Annemin baş ucu kremi hiç evden eksik etmez
 • Yüzün değil bütün vücudum nedense kuru benim her banyodan sonra bütün bedenime sürüyorum
 • Eşim tıraştan sonra bende ağdadan sonra kesinlikle kullanırım
 • Meme ucu çatlağı yüzünden bebeği emzirmek çileye dönüşürken beni bu dertten kurtaran krem

madecassol merhem nedir

Madecassol Krem Hakkında Bütün Sorulara

Sizlere madecassol merhem hakkında bilinmeyen sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına bize sorabilirsiniz.

Madecassol merhem nereden alınır

Madecassol merhem nerede satılır nereden alınır sorusu sıklıkla sorulduğu için bu soruya cevap vermek istiyorum. Bu kremi eczanelerden almanız mümkün.

Madecassol merhem reçetesiz alınır mı

Madecassol krem doğal bitkisel içeriğe sahip olduğundan sıklıkla reçetesiz almak isteyen pek çok kişi bulunmaktadır. Bu kremi reçtesiz olarak alabileceğiniz gibi reçete olarak almanız mümkün.

Madecassol krem yüze sürülür mü

Madecassol krem yüzü sürülür mü sorusuna cevap vermek gerekirse bu kremi sadece yüzünüze değil bütün vucudunuza sürebilirsiniz. Genelde fazla doz kullanalar sıklıkla madecassol yüzümi kızarttı, madecassol yüzümi mahvetti gibi sorunlarla karşılaşmaktadırlar. Günde 1 yada 2 defa az miktarda kullanıldığında bu sorunlarla karşılaşmasınız.

Madecassol krem tüylenme yapar mı

Madecassol merhem kullananlar genelde madecassol yüzümde tüylenme yaptı gibi sorunlarla karşılaşmaktadırlar. Kıl köklerini beslediği için çok az miktarda tüylenme yaptığı bilinmektedir.

Madecassol krem sivilceye iyi gelir mi

Madecassol merhem hem sivilceye iyi gelen hemde sivilce yapan bir krem dersek kafanızı bir karıştırabilirsiniz. Kuru cildi nemlendiren bu krem yağlı cildin yağ oranını artırarak gözenekleri tıkayabilir. Eğer iltihaplı sivilceye sahip iseniz asla bu kremi kullanmamalısınız.

Madecassol krem sivilce yapar mı

Kesinlikle madecassol krem fazla kullanmak yüze fazla sürmek sivilceye neden olacaktır.

Madecassol merhem cilt lekeleri için kullanılır mı

Cilt lekelerinden kurtulmak için düzenli olarak bu kremi sürerseniz cilt lekelerinin zamanla yok olduğu görebilirsiniz. Cilt lekelerini geçirdiği ve cilt renk tonunu eşitlediği bilinmektedir.

Madecassol cilt beyazlatma

Madecassol krem cilt lekelerini yok eden etkisini cilt renk tonunu açarak göstermektedir. Düzenli olarak bu kremi kullandığınızda cilt renk tonunda açılmada olduğu gibi cildinizin beyaz olduğunu göreceksiniz.

Madecassol çatlaklara iyi gelir mi

Madecassol çatlaklar özellikle doğum çatlakları ve kilo değişimi sonrası oluşan çatlakları geçirmede sıklıkla doktorlar tarafından reçete edilmektedir. Düzenli kullanıldığında çatlakların görünümü azalarak yok olmaktadır.

Madecassol meme ucu çatlamasına iyi gelir mi

Bebek emziren annelerin en büyük korkusu meme ucu çatlakları için kullanılan kremlerdir. Çoğu kremin içeriğinde bulunan kimyasal bileşenler anne sütüne geçtiği için emziren anneler bazen meme ucu çatlaklarına katlanmak zorunda kalırlar. İçeriğinde bitkisel ürünler bulunan madecassol merhem meme ucu çatlakları için hem etkili hemde zararsız bir kremdir. Ama önerim kesinlikle bebeği emzirdikten sonra sürmeniz.

Madecassol merhem yüzümü kızarttı sorunu

Genelde bu sorunu hassas cilde sahip olanlar ve kremi fazla kullanan söylemektedir. Dozun kullanıldığında çok nadir kızarıklık yapmaktadıır

Madecassol merhem içeriği

Madecassol merhem içeriğini özetlemek gerekirse;

 • Glikol stearat
 • Propilen glikol
 • Sıvı parafin
 • Itır yağı
 • Lavanta yağı
 • Saf su

Madecassol merhem yaraya sürülür mü

Kesinlikle açık yaraya darbe sonucu parçalanmış deri yüzeyine asla sürülmez.

Madecassol merhem yanık için kullanılır mı

Yanıklara özellikle 1 derece ve 2 derece yanıklara sürülen madecassol krem yanıklarda acıyı ve sızıyı azaltırken yanığın daha hızlı iyileşmesini sağlar.

Madecassol merhem vajinaya sürülür mü

Madecassol krem vajina bölgesine genelde ağda sonrası sürüldüğünde tahriş ve batık oluşmasını önlemek için tercih edilir. Vajina bölgesinin çevresine sürülmesine karşın kesinlikle genital bölgenin içine sürülmemelidir.

Madecassol merhem kızarıklık yapar mı

Madecassol krem hassas cilt tiplerinde ve içeriğinde bulunan bitkisel yağlara karşı alerjisi olanlarda çok nadirde olsa kızarıklık yaptığı bilinmektedir.

Madecassol leke giderir mi

Madecassol merhem kullanmayı düşünenler en çok sordukları sorunun başında madecassol leke giderir mi, madecassol cilt lekelerini yok eder mi sorusudur. Düzenli olarak bu kremi yüzünüze sürerseniz cilt lekelerinin kısa zamanda yok olmasını sağlarsınız.

Madecassol krem devler tarafından karşılanıyor mu

Eğer madecassol krem size reçete edilirse bu krem devler tarafından ödenmektedir. Tavsiyem sağlık ocağından doktorunuza bu kremi yazdırmanız genelde yan etkisi olmadığından bütün doktorlar madecassol kremi yazmaktadırlar.

 

Madecassol krem fiyatı

MADECASSOL 10 mg/1 gr 40 gr pomad Fiyatı

Eczane Perakende Satış Fiyatı ( KDV Hariç ) 24 TL’dir.

Madecassol krem muadili

Madecassol krem eşdeğer kremler ile aynı etkiye sahip diğer kremler ise;

Regen Jel

Hepatubex

Heberprot

Sizlere bu yazımızda madecassol krem nedir ne işe yarar ve madecassol merhem hakkında bütün sorular cevap vermeye çalıştım. Konu hakkında aklınıza takılanları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git