Bakımlı Bayan

Kuru ve Hassa Ciltler İçin Doğal Maske

24.04.2020
69
Kuru ve Hassa Ciltler İçin Doğal Maske

Cildin; hava koşulları, yeme alışkanlıkları ve ilerleyen yaş problemi itibarı ile kaybettiği nemi geri kazanabilmesi için, içeriğinde gerekli vitaminlerin olduğu doğal bakıma ihtiyacı olmaktadır. Kuru ve hassas ciltler için doğal maske, cildin tüm bu gereksinimlerini karşılayacak düzeydedir.

Ayrı bir bakım ve itina gerektiren kuru ve hassas ciltler, yüze yumuşaklık sağlayacak ve yüzde oluşan kuruluğu ve kızarıklığı giderecek yüz bakım maskesi ile, tamamen yenilenecektir. Yenilenen cilt, daha güzel bir görüntüye sahip olacak ve daha güzel bir makyaj uygulanabilecektir.

Kuru ve hassas cilt bakımı, öteki ten tiplerine göre daha sık şekilde ve dikkatle yapılması gereken bir bakımdır.

Doğal Nemlendirici Maske için lüzumlu Malzemeler

  • 4 damla havuç yağı
  • Yarım tatlı kaşığı hodan yağı
  • 1 çorba kaşığı bal
  • 1 çorba kaşığı yoğurt

Doğal Nemlendirici Maske Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bütün malzemeleri bir kasenin içerisine koyun ve bir birlerine yedirerek iyice karıştırın. Akşam yatmadan evvela uygulanması gereken bu maskeyi, yüzünüze sürerek 15 dakika bekletin.

Bekleme süresinin ardından, cildinizi ılık su yardımı ile iyice temizleyin ve kullanmış olduğunuz gece kremini sürerek bakımınızı tamamlayın.

Kuru ve hassas ciltler için maske uygulamasını, haftada 2 kez yaparak, bütün cilt bölgenize uygulayabilir, cildinizin ihtiyacı olan nem ve bakımı, derinlemesine sağlayabilirsiniz.

Cildi Nemlendiren Maske Tarifleri

Kahve Telvesi ile Nemlendirici Maske

Tabii bir peeling olan kahve telvesini bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile karıştırarak, karışıma birkaç damla limon damlatın. Maskesi cildinize narin hareketlerle yedirip 10-15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile temizleyip tonik uygulayın.

Zeytinyağı ve Gül Suyu Maskesi

Saf yani alkolsüz bir çay bardağı gül suyu ile bir tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırın. önce cildinize bir çay kaşığı balı çok fazla ince bir tabaka şekilde yedirin. Daha sonra bir pamuk sayesinde hazırladığınız gülsuyunu cildinize masaj yaparak yedirin. Maskeyi on dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Yumurta ve Zeytinyağı Maskesi

Bir tane yumurtanın sarısıyla iki tatlı kaşığı zeytinyağını iyice karıştırarak, 20 dakika cildinizde bekletin. Daha sonra maskeyi ılık su ile yüzünüzden temizleyerek tonik uygulayın.

Yoğurt ve Limon Maskesi

Yarım fincan yoğurda birkaç damla limon sıkarak sulandırmadan karıştırın. Karışımı bir pamuk sayesinde masaj yaparak cildinize yedirip ılık suyla temizleyin.

Cilt Nemlendiren Muz Maskesi

Nemini kaybeden kuru ve hassas ciltlerde yaşlılık belirtisi olan kırışıklıklar oluşmaya başlar. Bu nedenle bütün ten tipleri için rutubet dengesini korumak son derece ciddi bir şeydir. Normal bir cilt dahi mevsimsel etkilere ve yaşa bağlı olarak kurumaya başlar. 25 yaşından itibaren nemlendirici bakım uygulanmaya başlanmalıdır. Bunun için kullanılabilecek nemlendirici kremler bulunmaktadır ama krem tek başına yeterli gelmeyebilir. Böyle hallerde evde kolaylıkla uygulanabilecek doğal bakım formülleri bulunmaktadır. Cildi nemlendiren muz maskesi de bunlardan birisidir. eğer siz de cildinizde bu harika gençlik etkisini hissetmek istiyorsanız tarifimizi uygulayabilirsiniz.

Malzemeler

  • Yarım muz
  • 1 çay kaşığı bal

Yapılışı ve Uygulanışı
Cam bir kasenin arasında muzu çatal yardımıyla güzelce ezerek püre kıvamına getirin. Daha sonra içine balı ilave edin ve yumuşak bir kıvam alana kadar iyice karıştırın. Hazırladığınız maskeyi göz etrafı dış yüzünüzün tamamına sürün. 15 dakika kadar maskenin cildinize etki etmesini bekledikten sonra ılık su ile yıkayarak güzelce durulayın.

Muz maskesi, içerdiği malzemeler yardımı ile cildi nemlendirirken tıpkı zamanda daha gerilmiş ve parlak görünmesini de sağlar. Cildinizin özelliğine göre bu maskeyi haftada bir veya 15 günde bir uygulayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.