Bakımlı Bayan

Kolesterol Nasıl Düşürülür Bitkisel

25.04.2020
131
Kolesterol Nasıl Düşürülür Bitkisel

Kolesterol nasıl düşürülür İbrahim Saraçoğlu tarafından en çok cevaplanan sorulardan biridir. Kolesterol nasıl düşürülür ceviz şeklinde tek bir kelime ile cevap verebilen İbrahim Saraçoğlu, doğal bitkilerin insan sağlığı üzerine yaptığı çalışmalar ile herkesin saygısını kazanmıştır. Kolesterol nasıl düşürülür bitkisel çözüm mümkün müdür sorusunun ise tek bir cevabı vardır; doğru şekilde beslenerek, düzenli egzersiz yaparak ve alkol tüketimini sınırlandırarak kontrol altına alınmaya çalışılan kolesterol oranı, bitki çayları ile de desteklenebilir. Kolesterol belirtileri görülen bir insan hareketsiz yaşamaya devam ederek, kötü huylu yağlar ile hazırlanan yiyecekleri tüketerek ve her gün alkol alarak yaşamaya devam ettiği sürece, fincanlar dolusu şifalı bitki içse dahi kolesterol sorunu devam edecektir.

Kolesterol nasıl düşürülür Maranki hocaya da sıkça sorulan bir sorudur. Nane, biberiye, adaçayı, zencefil ya da zencefil gibi bitkilerin etkilerinden bahseden Ahmet Maranki, her şeyden önce kişinin tedaviyi desteklemesi gerektiğini daima belirtmiştir. Kolesterol düşürme bir ilaç ya da belirli bir şifalı bitkiden elde edilen bitki çayı ile mümkün olmayan, kişinin hayatının sonuna kadar yaşam alışkanlıkları üzerinde yapacağı değişim ile mümkündür.

Trigliserit sorunu yaşayan ve kolesterol nasıl düşürülür erkekler için de oldukça ciddi sorulardandır. Kolesterol nasıl düşürülür konusunda birçok insan da kolesterol diyeti ve düzenli egzersiz yaparak bir türlü kolesterollerini düşüremediğinden bahseder. Ancak bu insanların yaşamları incelendiğinde her gün alkol aldıkları gerçeği ile karşılaşırız. Düzenli alkol kullanımı kolesterol sorunlarının başlıca sebeplerindendir. Çünkü alkol tüketiminin ardından karaciğer aşırı miktarda kolesterol üreterek, kandaki kolesterol miktarının adeta tavan yapmasına neden olmaktadır.

Kolesterol düşürme; kişinin hayvansal ve katı yağlardan uzak durması demektir. Aynı şekilde kolesterol düşürme; sıvı yağlar ya da sıvı yağ karışımları ile hazırlanmış besinleri tercih etmek demektir. Kırmızı et tüketimini haftada 1-2 defaya indirmek de demek olan kolesterol düşürme, mümkün olduğunca lif içeriği yüksek meyve ve sebzelerin sofrada yer edinmesini sağlamakta demektir. Kısacası kolesterol düşürme; insanların egzersiz yapmayı bir alışkanlık haline getirdiği, dengeli beslenerek ve alkol tüketimini sınırlandırarak yaşadıkları sağlıklı bir yaşam demektir.

Koleterol Düşürücü Yiyecekler

Kolesterol sorunu yaşayan insanların tamamı bu sorunun önemli olmadığını düşünebilir ancak dünya genelinde kalp ve damar hastalıklarına bağlı ölümlerin ilk nedeni, yüksek kolesterol nedeni ile damar tıkanmasıdır.

Bu nedenle tüm hastaların kolesterol nasıl düşürülür sorusunu hekimlere sorması ve dengeli bir şekilde beslenerek kanındaki ldl kolesterol miktarını azaltması oldukça önemlidir. Kolesterole faydalı yiyecekler yemek listelerinin ilk sırasına yerleşirken, kolesterol düşmanı yiyecekler ile bir daha görüşmemek üzere vedalaşmak gerekir.

Kolesterole faydalı yiyecekler tanımı aslında oldukça basit ve karışık kolesterol diyetlerine gerek olmayan bir uygulamadır. Temel olarak hayvansal ya da katı yağlar yerine sıvı yağlar ile pişirilen tüm yemekler, kolesterole faydalı yiyecekler kapsamındadır. Ancak bu aşamada toplumda yanlış uygulanan bir uygulamanın da altının çizilmesi gerekir, çok fazla tüketilen sıvı yağlarda kolesterolün yükselmesine neden olabilir. Kolesterol hastaları kırmızı et yerine beyaz et tüketerek de kolesterole faydalı yiyecekler ile beslenmiş olur.

Bu aşamada kolesterole faydalı yiyecekler listesine bir parantez açarak, alkol tüketiminin de karaciğerde kolesterol üretimini muazzam derecede arttırdığını ve dolayısı ile kolesterolün yükselmesine neden olduğunun unutulmaması gerekir. Bu nedenle kolesterole faydalı yiyecekler ile beslenmek kadar, mümkün olduğunda alkolden uzak durmakta kolesterolün kontrol altında tutulabilmesi için önemlidir.

Böylece tüm kolesterol hastaları, kolesterol nasıl düşürülür sorusunun cevabını kendileri verebilir.

Kolesterol düşürücü diyet programları da bu uygulama esasına dayalıdır. Ayrıca bu kolesterol düşürücü diyet uygulamaları arzu edilirse kolesterol düşürücü bitkiler ile hazırlanan bitki çayları ile de takviye edilebilir. Kolesterolü düşüren yiyecekler ile beslenmek kadar, kolesterol düşürücü bitkiler ile hazırlanan bu karışımları da düzenli tüketmek oldukça faydalıdır. Ahmet Maranki kolesterol düşürücü doğal maddeler hakkın yaptığı derin araştırmalar sonucunda, birçok bitkinin düzenli tüketilmesinin yararlarını açığa çıkartmıştır.

Ayrıca Maranki; bu bitkiler ile hazırlanan bitki çaylarının içilmesinin önemli olduğu kadar, kolesterol düşürücü meyveler ve sebzeler ile de beslenmenin de bir alışkanlık haline getirilmesi gerektiğini belirtmiştir. Böylece kolesterol düşürücü herhangi bir ilaç kullanımına gerek olmadan, kişi kolesterolünü kendi kendine düşürebilir.

Kolesterol Düşürücü Besinler

Kolesterol hastalığı dünya genelinde kalp ve damar hastalıkları nedeniyle yaşanan ölümlerin birinci nedenidir. Kolesterol aslında bir hastalık değildir çünkü kolesterol maddesi insanların vücudunda üretilen bir yağdır. Doğumdan itibaren karaciğerde üretilen kolesterol, gelişimin sağlanmasında oldukça gerekli bir maddedir. Ayrıca vücuttaki birçok hormon da yine kolesterol ile oluşturulmaktadır. Peki, bu kadar yararlı bir maddeyi neden kolesterol düşürücü meyvelertüketmeye çalışarak azaltmaya çalışıyoruz?

İnsanlar arasında bilinenin tam aksine; kolesterolün yüksek olması değil, kolesterol maddesini taşıyan ve lipoprotein denen protein yapılarının yüksek olması bir sorundur. Kolesterol düşürücü yiyecekler ile kandaki kolesterol miktarı değil, kolesterolü taşıyan bu protein miktarının azaltılması sağlanmaktadır. En öneli kolesterol taşıyıcı lipoprotein maddeleri; ldl ve hdl lipoproteinlerdir. Ldl proteini kandaki kolesterolün damarlarda birikmesini sağlarken, hdl maddesi ise tam tersine damarlarda biriken kolesterolü taşıma görevini gerçekleştirmektedir. Bu nedenle kolesterol düşürücü bitkiler ya da meyveler; kandaki ldl denen ve halk arasında kötü huylu kolesterol olarak bilinen maddeyi düşürürken, hdl yani iyi huylu kolesterol maddesinin miktarını arttırmayı sağlamaktadır. Damarların tıkanmasına neden olan kolesterol maddesinin birikmesini sağlayan ldl proteininin azaltılması, kolesterol hastalığının asıl tedavisidir.

Kolesterol düşürücü meyveler ya da bitkiler aslında tüm insanların hayatları boyunca düzenli olarak yemesi gereken ve vücut için her alanda faydalı olan yiyeceklerdir. Kolesterol düşürücü meyveler lif oranı yüksek olan tüm meyvelerdir. Ancak yapısı itibarıyla kolesterol düşürücü meyveler için en önemlilerinin; greyfurt, ananas, portakal, limon ve mandalina olduğunu söylemek mümkündür. Bunun haricindeki lif oranı yüksek meyvelerin tamamı, yine de kolesterol düşürücü meyveler olarak adlandırılabilinir.

Kolesterol düşürücü bitkiler içerisinde başlıca sayılabilecekler ise; zencefil, zerdeçal, kantaron ve biberiyedir. Genel olarak katı ve hayvansal yağları içermeyen tüm yiyecekler, kolesterol düşürücü yiyecekler olarak adlandırılabilir. Beyaz et, yağsız süt ürünleri ve sıvı yağlar kolesterol düşürücü yiyeceklerin önde gelenleri olarak sayılabilir. Hastaların kolesterol düşürücü meyveleri her gün düzenli olarak yemesi gerekmektedir. Ayrıca hastalar, düzenli egzersiz yaparak kolesterol düşürücü meyveler ile sağladıkları yararın miktarını önemli ölçüde arttırabilirler.

Kolesterol Düşürücü Bitkiler

İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitkiler ile yaptığı açıklamalar ile son günler oldukça popüler bir bilim adamı haline gelmiştir. Özellikle bitki karışımları ile hazırlanan kolesterol düşürücü çay tarifleri ile birçok kolesterol hastasının uzun zamandır yaşadığı yüksek kolesterol sorununun çözülmesini sağlayan Saraçoğlu, kolesterol düşürücü doğal besinler üzerine yaptığı çalışmalara hala devam etmektedir.
Kolesterol belirtileri insanların dışarıdan fark ettikleri belirtiler olmasa da, insan sağlığını ölümcül derecede tehdit eden hastalıklara yakalanma riskini arttıran sonuçlar doğurmaktadır. Damarlarda kolesterol birikmesi ile tıkanıklık oluşmasına neden olan kolesterol belirtileri, vücudun her yerinde damarlar olduğu düşünülürse ne kadar ciddi bir sağlık tehdidi içerdiği de anlaşılmış olur.

Kolesterol nasıl düşürülür sorununu televizyon ekranlarında cevaplayan bilim adamlarından bir diğeri de Ahmet Maranki’dir. Ahmet Maranki kolesterol düşürücü bitkiler üzerine yaptığı çalışmalar ile özellikle zencefil, zerdeçal, kantaron ve biberiye bitkilerinin kolesterol üzerindeki etkilerinin oldukça fazla olduğunu belirtmiştir. İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşüren bitkiler olarak bu bitkilerin haricinde; kekik, nane, kuşburnu ve üzüm çekirdeğinin kolesterol düşürücü etkileri olduğunu söylemiştir. Kolesterol düşürücü bitkiler nelerdir şeklindeki sorular ile yüksek kolesterol problemlerine çare arayan hastaların, bu bitkiler ile hazırlanan bitki çaylarının tariflerini dikkatlice araştırması yararlarına olacaktır.
İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitkiler konusunda yaptığı çalışmalar ile tüm dünyadaki bilim adamlarının takip ettiği bir bilim adamı haline gelmiştir. Ülkemizin yetiştirdiği en büyük bilim insanlarından birisi olan İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitkiler hakkında edindiği bilgileri halk ile paylaşarak, toplumun her gelir kesiminden insanın evinde rahatlıkla uygulayabileceği tedavi yöntemleri geliştirmiştir. Ancak katıldığı her programda dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitkiler ile uygulanan tedavi yöntemlerinin, muhakkak düzenli egzersiz ve kolesterol diyeti ile de desteklenmesinin önemidir.

İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitkiler tek başına kuşkusuz kolesterolün düşmesine neden olmamaktadır. Bu tür kolesterol düşürücü doğal besinler ile sorunlara çare aramadan önce, mutlaka uzman bir hekime danışmak gerekmektedir. Hekimin tedavi ile birlikte, İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitkiler yöntemlerinin kullanılmasını tavsiye etmesi oldukça önemlidir.

Kolesterol Bitkisel Çözüm

Kolesterol kandaki yağ oranının artmasıdır. Kanın yağlanması damar tıkanıklıklarına, şeker hastalığına sebep olur. Kolesterol için kullanılan bitkiler, kandaki yağ oranını düzenler, vücudu toksinlerden arındırır, kanı temizler, kandaki yağların idrar yolu ile dışarı atılmasını sağlar. Kolesterol bitkisel çözüm için bazı önerileri sizlerle paylaşalım.

Ayrık kökü, ardıç tohumu, zeytin yaprağı, kekik, biberiye gibi bitkiler çay gibi demlenip içilirse kolesterolün düşmesine yardımcı olur.
Biberiye ve zerdeçal toz haline getirilip yemeklere yarım çay kaşığı eklenir.
Yeşil çayın kolesterol düşürücü etkisi vardır.
Bir bardak kaynar suya 4-10 gr sarı kantoron koyularak 10 dakika demlenir ve günde 2 bardak içilir.
Bir bardak kaynar suya 1 çay kaşığı toz zencefil koyulur ve 10 dakika demlenir. Günde 3 bardak içilir.
Bir bardak kaynar suyun içine 4-10 zerdeçal koyulur ve 10 dakika demlenerek günde 2-3 bardak içilir. Kolesterol tedavisinde kullanılan bitkisel tedaviler destekleyici olarak kullanılmalıdır. Her hastalıkta olduğu gibi önce doktora gidilmeli ve kesin tanı koyulmalıdır. Doktorun tedavisi ile beraber bitkisel tedavi yöntemleri ile kolesterolü düşürme yolları aranmalıdır.
Rendelenmiş 2 tane havuç üzerine 1 demet maydanoz doğranır. Üzerine bir limon ve 2 tatlı kaşığı zeytinyağı karıştırılarak yenir.
Sabah, akşam aç karnına 2şer adet elma yenir.
10 gün boyunca kahvaltıdan önce bir su bardağı çilek veya kira yenir.
Günde 2 kere aç karnına birer su bardağı havuç suyu içilir. Bir litre suya 4 diş sarımsak, bir tutam lavanta çiçeği, 4 tutam adaçayı, 2 tutam maydanoz atılır. Bu karışımdan günde 2 fincan içilir.
Sabah akşam aç karnına 2 tatlı kaşığı likit yağı içilir ve bir diş sarımsak yenir.
Bitkisel tedaviler önerildiği şekilde aksatılmadan yapılmalıdır.

Kolesterol tedavisinde kullanılan bir başka bitkisel öneri: 25 gr kekik, 25 gr zeytin yaprağı, 50 gr keten tohumu, 25 gr enginar yaprağı, 25 gr biberiye, 25 gr şahtere, 25 gr kereviz tohumu toz haline getirildikten sonra sabah, öğle, akşam bir bardak kaynamış suyun içine bir tatlı kaşığı atılır. 5 dakika demlendikten aç karnına içilir.

İbrahim Saraçoğlu Kolesterol

İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitkiler üzerine yaptığı araştırmalarla; günümüzde şifalı bitkilerin kolesterol sorunu üzerindeki olumlu etkilerini tartışılan bir konu olmaktadır çıkartarak, hekimlerin dahi hastalarına yardımcı tedavi olarak uyguladığı bir uygulama haline dönüştürmüştür. İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitkiler olarak birçok farklı bitki olduğunu ancak özellikle; zencefil, zerdeçal, kantaron, biberiye, kekik, nane, kuşburnu ve üzüm çekirdeğinin kolesterol düşürücü olarak çok etkili olduğunu belirtmiştir.

Kolesterol düşürücü bitkiler ile birçok hasta, kanlarındaki kötü huylu kolesterol seviyesini düşürmeyi başarmıştır. Kolesterol düşürücü doğal besinler ile düzenli uygulanan bitkisel kürler, yalnızda kötü huylu kolesterolün düşmesini değil iyi huylu kolesterolünde artış göstermesini sağlamaktadır. Böylece düzenli olarak içilen kolesterol düşürücü çay ile kişinin total kolesterol değerleri de normal seviyelere inmektedir. İbrahim Saraçoğlu kolesterol hastalarına sunduğu bu büyük tedavi imkânı ile her geçen gün daha da fazla insanın kolesterol sorunundan kurtulmasına yardımcı olmaktadır. Kolesterol düşürücü yiyecekler konusunda da birçok araştırma yapan Saraçoğlu, kolesterol diyeti olarak bilinen gıda programları oluşturmaktadır.

Ülkemizin çok önemli bilim adamlarından bir diğer olan Ahmet Maranki kolesterol düşürücü bitkiler ve yiyecekler üzerinde araştırma yapmaktadır. Sivri biber, enginar ve derin deniz balıkları gibi bazı besinlerin düzenli tüketilmesi durumda kolesterol düşürücü bitkiler ile sağlanan şifanın daha da arttırılacağını belirten Ahmet Maranki, kolesterol hastalarının dikkat etmesi gereken en önemli konunun beslenme olduğunu belirtmiştir.

İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitkisel formüllerin uygulanmadan önce mutlaka uzman bir hekime başvurulması gerektiğini söyleyerek, ancak hekim muayenesi sonucunda uygun görüldüğünde bu tür uygulamaların destek amaçlı kullanılması gerektiğini altını çizmiştir. İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü gıdaların aksatılmadan kullanılması, kişinin kolesterol dengesini sağlayabilmesi açısında muhakkak gereklidir.

Ayrıca sadece İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitki çayları içerek değil, düzenli egzersiz yaparak da uygulanan tedavinin pekiştirilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak egzersiz yapmak, İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü uygulamalardan elde edilecek faydayı muazzam derecede arttıracaktır. Ayrıca karaciğerde üretilen kolesterol miktarının aşırı oranda artmasını sağlayan alkol tüketimine de dikkat etmesi gereken kolesterol hastaları, ayda birkaç kadehten fazla alkol tüketmemelidir.

Kolesterol Düşürücü Çay

Kolesterol hastalığı olarak adlandırılan sorun, tıbbi olarak bir hastalık olarak tanımlanmaktadır ancak özellikle kalp ve damar hastalıklarının oluşma riskini arttıran en önemli faktör olarak bilinmektedir. Kolesterolü yüksek insanların kan değerlerini düşürmek için uyguladığı kolesterol diyetlerine destek tedavi olarak, şifalı bitkiler ile hazırlanan bitki çayları kullanılabilir. Özellikle İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitkiler üzerine yaptığı araştırmalarla, günümüzde şifalı bitkilerin kolesterol üzerindeki olumlu etkilerinin tartışılan bir konu olmaktan çıkmasını sağlamıştır.

İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitkiler ile hazırlanan kürlerin, hastaların hem ldl yani kötü huylu hem de hdl yani iyi huylu kolesterol değerlerinin normal seviyelere gelmesini sağlamaktadır. Yani İbrahim Saraçoğlu, kolesterol hastalarının total kolesterol seviyelerinin de dengelenmesini sağlayan bir bitkisel kür uygulamaktadır. Kolesterol düşürücü bitkiler ile hazırlanan bitki çaylarının düzenli bir şekilde içilmesi ile birçok kolesterol hastası çok daha sağlıklı bir yaşam sürebilmektedir. Kollesterol düşürücü bitkiler oldukça fazla olmasına rağmen, İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitkiler olarak bilinen başlıca bitkiler; zencefil, zerdeçal, kantaron, biberiye, kekik, nane, kuşburnu ve üzüm çekirdeğidir. İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitkiler ile hazırlanan çayların etkisinin, düzenli kullanım ile 3-4 hafta içerisinde kendini göstereceğini söylemiştir.

Ancak tüm kolesterol hastalarının sadece İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitkiler ile değil, doğru beslenme ve düzenli egzersiz ile de tedaviye yardımcı olması gerekmektedir. Böylece kullanılan İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitkiler ile sağlanan şifanın etkisi, çok daha fazla olacaktır.

Kandaki kolesterol değerlerinin yüksek olması damarların tıkanmasına neden olduğundan, sadece kolesterol hastalarının değil tüm insanların kolesterol düşürücü doğal besinler ile beslenmesi oldukça önemlidir.

Ayrıca kandaki kolesterol miktarının yükselme sebeplerinden birisi de alkol kullanımıdır. Alkol alımının ardından karaciğer yoğun miktarda kolesterol ürettiğinden, kandaki kötü huylu kolesterol miktarı da artmaktadır. Bilim adamları her ne kadar haftada 1-2 kadeh kırımızı şarap içmenin damar tıkanıklıklarını önlediğini söylese de, bu miktar hastalar tarafından kesinlikle aşılmamalıdır. Düzenli alkol tüketimi; dünya genelindeki kalp ve damar hastalıklarına bağlı ölümlerin, en üst sıralarında yer alan nedenler arasındadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.