Hirudoid Forte Krem

Hirudoid Forte Krem
12 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 33 kez okundu.

Hirudoid forte krem her evde bulunması gereken kremlerden biridir. Çarpmalar, darbeler sonucu oluşan morluk ve şişliği geçiren hirudoid forte krem etkisi kanıtlanmış kremlerden biridir.

Hirudoid forte krem kanın pıhtılaşmasını önleyen kaza ya darbe sonucu oluşan kan toplanması, morluk ve yangıyı kısa sürede geçirmektedir. Boyun bölgesinde oluşan morluğu geçirmek için bu kremi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda kullanımı her geçen gün artan pek çok kişi tarafından kullanılan hirudoid forte krem nedir, hirudoid forte krem ne işe yarar, hurudoid krem nasıl kullanılır hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Hirudoid Krem Nedir

Hirudoid krem reçete ile satılan ve doktorların reçete yazdığı bir kremdir. Kremin etken maddesi Kondroitin polisülfat olarak bilinmektedir. Bu etken madde morluk ve şişliği geçiren etkiye sahiptir.

Hirudoid krem kutuda, ağzı plastik burgulu kapaklı, içi sarı laklı, 40 g jel içeren, beyaz, metal tüp ambalajlarda sunulur. Açık amber renkli, saydam veya hafif opalesans jel görünümlüdür.

Hirudoid krem kullanılmayacak durumlar

 • Kremin içeriğinde bulunan etken maddeye karşı alerjiniz varsa
 • Açık yaraya ve hasar görmüş deriye asla uygulanmaz.

Hirudoid Krem Ne İçin Kullanılır

Kullanımı her geçen gün artan artık neredeyse her evde bulunan hirudoid krem nedir, hirudoid krem ne işe yarar hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum.

Hirudoid forte krem çarpma, darbe yada kaza sonucu oluşan durumlarda şişlik ve morluk oluşmasını önler. Hidudoid krem kanın pıhtılaşmasını önleyen, oluşan pıhtının erimesini sağlayan ve bağ dokularını yenileyen etkiye sahiptir. En etkili olduğu sorunların başında ise yangı oluşmasını önlemektir.

Yangı nedir;

Yangı kısaca anlatılırsa kanın, mikroplara karşı koymak üzere, vücudun hasta olan yerine akın etmesi yüzünden orada şişkinlik, kırmızılık, ısı ve ağırıyla kendini gösteren irin toplanması. Her hangi çarpma, düşme yada darbe sonucunda vücut savunma mekanizması sorunlu bölgeyi korumak korumak için aldığı savunmadır.

Hirodoid forte krem ne işe yarar

 • Yüzeyel flebit (toplardamarların yangısı),
 • Hematomlu (zedelenmiş bir damardan sızan kanın dokuda birikmesi) veya hematom olmayan künt yaralanmalar.
 • Bağ dokusunun yenilenmesinde
 • Düşme yada darbe sonucu oluşan şişlik
 • Deri yüzeyinde oluşan morluk
 • Deri üzerinde çürük ve kan oluşmasını önlemek
 • Kanın pıhtılaşması önlemek

Hirudoid Krem Nasıl Kullanılır

Hirudoid krem mutlaka doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Günde 2 yada 3 defa kullanılması gerekmektedir.

HİRUDOİD ile tedavi şikayetleriniz yatışana kadar sürdürülmelidir. Künt yaralanmalar için olağan tedavi süresi, 10 güne kadardır; yüzeyel flebit içinse 1-2 haftadır. Daha uzun bir müddet boyunca kullanımına yönelik bir engel bulunmamaktadır. Yine de, eğer şikayetleriniz 2 haftalık düzenli HİRUDOİD tedavisinden sonra düzelmemişse veya tedavi sonlandırıldıktan sonra şikayetleriniz tekrarlarsa lütfen doktorunuza danışınız.

Hirudoid Krem Nasıl Sürülür

Hastalıklı cilt bölgesine parmakla hafifçe yayılarak sürülür. Alkol içeren tüm jellerde olduğu gibi, HİRUDOİD Forte Jel, sargı altına kullanım için uygun değildir. HİRUDOİD , fonoforez (ultrason tedavisi aracılığıyla haricen uygulanan ajanların ciltten geçmesini sağlayan bir tedavi yöntemi), iontoforez (elektrik akımının kullanıldığı bir tedavi yöntemi) için de uygundur.

 • Sorunlu bölge hijyen kurallarına göre temizlenir
 • Az miktarda krem parmak uçları ile baskı yapılmadan sürülür
 • İşlem gün içerisinde ihtiyaca göre tekrarlanır

Morluk olan bölgeye sürülme işleminde aynı yol izlenir.

hirudoid forte krem

Hirudoid Krem Yan Etkileri

Hurudoid krem yan etkileri genelde kremin içerisinde bulunan etken maddelere karşı hassas olanlarda daha sık görülmektedir. Kremin yan etkileri çok hafiftir ve krem kullanmayı bıraktığınızda kendiliğinden kaybolur.

Bilinen yan etkileri ciltte kızarıklık, yanma ve kaşıntı olarak bilinmektedir.

Hirudoid Krem Kullananlar

Hirıdoid krem kullananlar sosyal medya ve forumlarda yaptıkları yorumları sizler için derlemeye çalışacağım. Genelde evde bulunması gereken en önemli kremlerden biri olduğu sıklıkla yorumlarda dile getirilmiştir. Özellikle çocuklu aileler genelde düşme yada küçük kazalarda morluk ve şişlik olmaması için bu kremi kullandıklarını dile getirmişlerdir. Genelde kremi kullanan arasında boyun bölgesinde oluşan morlukları saklamak yerine bu kremi sürerek yok ettiklerini dile getirmişlerdir.

Hirudodi Forte Krem Hakkında Bütün Sorular

Sizlere hirudoid krem hakkına bazı sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Hirudoid forte krem yüze sürülür mü

Hirudoid krem yüz dahil bütün vücutta kullanılan bir kremdir. Eğer sorun yüzünüzde ise bu kremi yüzünüze sürebilirsiniz.

Hirudoid forte krem morluk

Hirudoid krem çarpma sonucu oluşan morluğu geçiren en etkili kremdir. Genelde ilişki sonucu oluşan boyun morluklarını geçirmek için sıklıkla kullanılmaktadır.

Hirudoid forte krem bebeklerde kullanımı

Bebeklerde ilk 6 ay hiç bir kremin kullanılması tavsiye edilmez. Bebeklerde ve çocuklarda düşme yada çarpama sonucu morluk ve şişlik varsa bu kremi sürmeniz yeterlidir.

Hirudoid forte krem göz alt için kullanımı

Genelde morlukları geçirdiği için göz altı morlukları için kullanıldığı bilinmektedir. Kesinlikle kremi sürerken göz içerisine kaçmamasına dikkat etmelisiniz.

Hirudoid forte krem hamilelikte kullanımı

Hamile iseniz yada hamile kalmayı düşünüyorsanız bu krem dahil hiç bir krem doktorunuzun bilgisi olmadan kullanmamalısınız.

Hirudoid forte krem emziren annelerin kullanımı

Doktorunuz önermedikçe kullanılmamalıdır. Gerekli hallerde kullanılacaksa bile asla göğüs bölgesinde kullanılmaz.

Hirudoid forte krem sivilce için kullanımı

Hirudoid krem sivilceleri yok etmek için kullanılmaz sivilceler üzerinde etkisi kanıtlanmamıştır.

Hirudoid forte krem kas gevşetici olarak kullanılır mı

Krem kesinlikle kas gevşetmek için kullanılmaz.

Hirudoid forte krem morlukları kaç günde geçirir

Morlukları yok etmek yada görünümünü azaltmak için kullanıldığında etkisi hemen gösteren bir kremdir.

Hirudoid forte krem basur için kullanılır mı

Hirudoid krem basur yada hemoroid gibi ciddi sorunlarda kullanılmamalıdır. Kesinlikle böyle bir sorununuz varsa doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Hirudoid Forte Krem Fiyatı

Hirudoid Fort Krem 40 gr Fiyatı
Firma: Santa Farma İlaç
Fiyatı: 14.50 TL (Karşılaştır)

Hirudoid Krem Prospektüs

Krem size reçete edildiğinde mutlaka krem hakkında en doğru ve güncel bilgiyi öğrenmek için reçete kağıdını okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Asla tavsiye üzerine krem kullanmayınız. Krem hakkında en doğru bilgi daima reçete kağıdında yazar. İnternette yazılan yazılar asla doktorun size verdiği tavsiye yerine geçmez. Hirudoid krem prospektüs bilgilerinde kremin kullanım şekli, kullanım dozu ve yan etkilerini bulmanız mümkün.

Hirudoid Krem Muadili

Hirudoid krem eşdeğer ile aynı içeriğe ve etkiye sahiptir.

Hirudoid Forte Jel

Sizlere bu yazımızda hirudoid forte krem nedir, hirudoid forte krem ne işe yarar, nasıl kullanılır hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Sizlerde aklınıza takılanları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git