Hirudoid Forte Jel

Hirudoid Forte Jel
12 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 32 kez okundu.

Hirudoid forte jel her evde bulunması gereken jellerden biridir. Çarpmalar, darbeler sonucu oluşan morluk ve şişliği geçiren hirudoid forte jel etkisi kanıtlanmış jellerden biridir.

Hirudoid forte jel kanın pıhtılaşmasını önleyen kaza ya darbe sonucu oluşan kan toplanması, morluk ve yangıyı kısa sürede geçirmektedir. Boyun bölgesinde oluşan morluğu geçirmek için bu jeli rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda kullanımı her geçen gün artan pek çok kişi tarafından kullanılan hirudoid forte jel nedir, hirudoid forte jel ne işe yarar, hurudoid jel nasıl kullanılır hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Hirudoid Jel Nedir

Hirudoid jel reçete ile satılan ve doktorların reçete yazdığı bir jeldir. Jelin etken maddesi Kondroitin polisülfat olarak bilinmektedir. Bu etken madde morluk ve şişliği geçiren etkiye sahiptir.

Hirudoid jel kutuda, ağzı plastik burgulu kapaklı, içi sarı laklı, 40 g jel içeren, beyaz, metal tüp ambalajlarda sunulur. Açık amber renkli, saydam veya hafif opalesans jel görünümlüdür.

Hirudoid jel kullanılmayacak durumlar

 • Jelin içeriğinde bulunan etken maddeye karşı alerjiniz varsa
 • Açık yaraya ve hasar görmüş deriye asla uygulanmaz.

Hirudoid Jel Ne İçin Kullanılır

Kullanımı her geçen gün artan artık neredeyse her evde bulunan hirudoid jel nedir, hirudoid jel ne işe yarar hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum.

Hirudoid forte jel çarpma, darbe yada kaza sonucu oluşan durumlarda şişlik ve morluk oluşmasını önler. Hidudoid jel kanın pıhtılaşmasını önleyen, oluşan pıhtının erimesini sağlayan ve bağ dokularını yenileyen etkiye sahiptir. En etkili olduğu sorunların başında ise yangı oluşmasını önlemektir.

Yangı nedir;

Yangı kısaca anlatılırsa kanın, mikroplara karşı koymak üzere, vücudun hasta olan yerine akın etmesi yüzünden orada şişkinlik, kırmızılık, ısı ve ağırıyla kendini gösteren irin toplanması. Her hangi çarpma, düşme yada darbe sonucunda vücut savunma mekanizması sorunlu bölgeyi korumak korumak için aldığı savunmadır.

Hirodoid forte jel ne işe yarar

 • Yüzeyel flebit (toplardamarların yangısı),
 • Hematomlu (zedelenmiş bir damardan sızan kanın dokuda birikmesi) veya hematom olmayan künt yaralanmalar.
 • Bağ dokusunun yenilenmesinde
 • Düşme yada darbe sonucu oluşan şişlik
 • Deri yüzeyinde oluşan morluk
 • Deri üzerinde çürük ve kan oluşmasını önlemek
 • Kanın pıhtılaşması önlemek

hirudoid jel

Hirudoid Jel Nasıl Kullanılır

Hirudoid jel mutlaka doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Günde 2 yada 3 defa kullanılması gerekmektedir.

HİRUDOİD ile tedavi şikayetleriniz yatışana kadar sürdürülmelidir. Künt yaralanmalar için olağan tedavi süresi, 10 güne kadardır; yüzeyel flebit içinse 1-2 haftadır. Daha uzun bir müddet boyunca kullanımına yönelik bir engel bulunmamaktadır. Yine de, eğer şikayetleriniz 2 haftalık düzenli HİRUDOİD tedavisinden sonra düzelmemişse veya tedavi sonlandırıldıktan sonra şikayetleriniz tekrarlarsa lütfen doktorunuza danışınız.

Hirudoid Jel Nasıl Sürülür

Hastalıklı cilt bölgesine parmakla hafifçe yayılarak sürülür. Alkol içeren tüm jellerde olduğu gibi, HİRUDOİD Forte Jel, sargı altına kullanım için uygun değildir. HİRUDOİD , fonoforez (ultrason tedavisi aracılığıyla haricen uygulanan ajanların ciltten geçmesini sağlayan bir tedavi yöntemi), iontoforez (elektrik akımının kullanıldığı bir tedavi yöntemi) için de uygundur.

 • Sorunlu bölge hijyen kurallarına göre temizlenir
 • Az miktarda jel parmak uçları ile baskı yapılmadan sürülür
 • İşlem gün içerisinde ihtiyaca göre tekrarlanır

Morluk olan bölgeye sürülme işleminde aynı yol izlenir.

Hirudoid Jel Yan Etkileri

Hurudoid jel yan etkileri genelde jelin içerisinde bulunan etken maddelere karşı hassas olanlarda daha sık görülmektedir. Jelin yan etkileri çok hafiftir ve jel kullanmayı bıraktığınızda kendiliğinden kaybolur.

Bilinen yan etkileri ciltte kızarıklık, yanma ve kaşıntı olarak bilinmektedir.

Hirudoid Jel Kullananlar

Hirıdoid jel kullananlar sosyal medya ve forumlarda yaptıkları yorumları sizler için derlemeye çalışacağım. Genelde evde bulunması gereken en önemli kremlerden biri olduğu sıklıkla yorumlarda dile getirilmiştir. Özellikle çocuklu aileler genelde düşme yada küçük kazalarda morluk ve şişlik olmaması için bu jeli kullandıklarını dile getirmişlerdir. Genelde jeli kullanan arasında boyun bölgesinde oluşan morlukları saklamak yerine bu jeli sürerek yok ettiklerini dile getirmişlerdir.

Hirudodi Forte Jel Hakkında Bütün Sorular

Sizlere hirudoid jel hakkına bazı sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Hirudoid forte jel yüze sürülür mü

Hirudoid jel yüz dahil bütün vücutta kullanılan bir jeldir. Eğer sorun yüzünüzde ise bu jelii yüzünüze sürebilirsiniz.

Hirudoid forte jel morluk

Hirudoid jel çarpma sonucu oluşan morluğu geçiren en etkili jeldir. Genelde ilişki sonucu oluşan boyun morluklarını geçirmek için sıklıkla kullanılmaktadır.

Hirudoid forte jel bebeklerde kullanımı

Bebeklerde ilk 6 ay hiç bir jelin kullanılması tavsiye edilmez. Bebeklerde ve çocuklarda düşme yada çarpma sonucu morluk ve şişlik varsa bu jelii sürmeniz yeterlidir.

Hirudoid forte jel göz alt için kullanımı

Genelde morlukları geçirdiği için göz altı morlukları için kullanıldığı bilinmektedir. Kesinlikle jelii sürerken göz içerisine kaçmamasına dikkat etmelisiniz.

Hirudoid forte jel hamilelikte kullanımı

Hamile iseniz yada hamile kalmayı düşünüyorsanız bu jel dahil hiç bir jeli doktorunuzun bilgisi olmadan kullanmamalısınız.

Hirudoid forte jel emziren annelerin kullanımı

Doktorunuz önermedikçe kullanılmamalıdır. Gerekli hallerde kullanılacaksa bile asla göğüs bölgesinde kullanılmaz.

Hirudoid forte jel sivilce için kullanımı

Hirudoid jel sivilceleri yok etmek için kullanılmaz sivilceler üzerinde etkisi kanıtlanmamıştır.

Hirudoid forte jel kas gevşetici olarak kullanılır mı

Jel kesinlikle kas gevşetmek için kullanılmaz.

Hirudoid forte jel burun için kullanımı

Hirudoid forte jel burun ameliyatı sonrası morlukları geçirmek için doktorunuz tarafından size reçete edilebilir.

Hirudoid forte jel morlukları kaç günde geçirir

Morlukları yok etmek yada görünümünü azaltmak için kullanıldığında etkisi hemen gösteren bir jeldir.

Hirudoid forte Jel basur için kullanılır mı

Hirudoid jel basur yada hemoroid gibi ciddi sorunlarda kullanılmamalıdır. Kesinlikle böyle bir sorununuz varsa doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Hirudoid Forte Jel Fiyatı

Hirudoid Fort Jel 40 gr Fiyatı
Firma: Santa Farma İlaç
Fiyatı: 14.50 TL (Karşılaştır)

Hirudoid Jel Prospektüs

Jel size reçete edildiğinde mutlaka jel hakkında en doğru ve güncel bilgiyi öğrenmek için reçete kağıdını okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Asla tavsiye üzerine jel kullanmayınız. Jel hakkında en doğru bilgi daima reçete kağıdında yazar. İnternette yazılan yazılar asla doktorun size verdiği tavsiye yerine geçmez. Hirudoid jel prospektüs bilgilerinde jelin kullanım şekli, kullanım dozu ve yan etkilerini bulmanız mümkün.

Hirudoid Jel Muadili

Hirudoid jel eşdeğer ile aynı içeriğe ve etkiye sahiptir.

Hirudoid Forte Krem

Sizlere bu yazımızda hirudoid forte jel nedir, hirudoid forte jel ne işe yarar, nasıl kullanılır hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Sizlerde aklınıza takılanları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git