Bakımlı Bayan

Hemoroid (Basur) Nasıl Geçer Bitkisel Tedavi Yöntemleri

25.04.2020
844
Hemoroid (Basur) Nasıl Geçer Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Hemoroide kesin çözüm arayanlar için basur bitkisel tedavi yöntemlerini sizler için hazırladık. Basur nedir, basura ne iyi gelir, basur neden olur, basur bitkisel tedavi, basur resmi gibi konuları merak ediyor yada hemoroid (basur) hastalığına yakalanmışsanız bu yazımız sizin için. Hemoroid (basur) ameliyatsız tedavi için bitkisel basur tedavisi nasıl yapılır geniş kapsamlı inceleyeceğiz. Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri arasında doğal olarak şifa arayanlar için hazırladığımız yazımızın içeriği ise şöyle.

 • Hemoroid Bitkisel Tedavisi
 • Hemoroid Bitkisel Tedavi
 • Şifalı Bitkiler Hemoroid
 • Hemoroide İyi Gelen Bitkiler ( çoban çantası, patlıan sapı suyu, at kestanesi, aleo vera, papatya, güvercin ağacı, tavşan memesi bitkisi, alıç bitkisi, kantoron yağı, dereotusafran,nane, biberiye, dereotu, tarçın, kişniş, kakule, gülsuyu, sinameki ve ısırgan otu )
 • Hemoroid Tedavisi Bitkisel Çözüm
 • Feridun Kunak Basur Kremi Nasıl Yapılır?
 • Hemoroid Ahmet Maranki
 • Hemoroid İbrahim Saraçoğlu
 • Basur Bitkisel Tedavi Ömer Coşkun
 • Hemoroid Bitkisel İlaç
 • Furkan Hemoroid Çayı

 

Hemoroid Bitkisel Tedavisi

Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri ile birçok Hemoroid hastası çektiği sıkıntılara bir çözüm bulmuştur. Hemoroid ilaçları ile kesin bir tedavi sağlanamadığı için Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri tüm hastaların çok daha rahat bir tedavi süreci geçirmesine neden olur. Basurun bitkilerle tedavisi üzerine yapılan bilimsel araştırmalar, günümüzde Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri üzerinde hiçbir şüphe kalmamasına neden olmuştur. Hemoroid ameliyatı olan hastalarında ameliyat sonrası iyileşme süreçlerine katkıda bulunan Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri, hastaların çok daha rahat ve hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlamaktadır.

İlgili Yazı: Hemoroid Hangi Bölüm Bakar

Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri özellikle ısırgan ve çobançantası bitkileri üzerine yoğunlaşmıştır. Basur bitkisel tedavisi sürecinde hastaların kanama ve ağrı sorunlarının hafiflemesine neden olan Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri, ısırgan ve çobançantası kullanımı ile hastaların sorunlarını çok rahat aşmalarını sağlamaktadır. Basurun bitkisel tedavisi günümüzde hekimler tarafından dahi hastalara önerilmektedir.

Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri arasında olan çobançantası uygulaması;

 • 1 litre soğuk suyun içerisine atılan 4-5 çorba kaşığı çobançantasının, 4 saat süre ile bekletilmesi ile hazırlanmaktadır.

Çobançantası otunun diğer basurun bitkilerle tedavisi uygulamaları arasında bu kadar yaygın kullanılmasının nedeni de, hazırlanmasının çok kolay olmasıdır.

Hemoroid ilaçları hastaların başlangıç aşamasındaki sorunlarının giderilmesine yardımcı olmaktadır ancak kalın bağırsak dokusu üzerinde bir tedavi sağlamaktadır. Bir ağrı kesici olarak düşünülmesi gereken Hemoroid ilaçları, kişinin çektiği acının azalmasını sağlamaktadır ancak sorun hala devam etmektedir. Ayrıca hastaların vücutları kullanılan Hemoroid ilaçları ile bağışıklığını da geliştirdiğinden, belirli bir süre sonra kullanılan Hemoroid ilaçları dozunun arttırılması gerekmektedir. Bir süre sonrası ise vücut tamamen bağışıklık kazandığı bu Hemoroid ilaçları ile tedaviyi kabul etmemeye başlamaktadır. Bu nedenle Hemoroid tedavisi için kullanılan hemoroit bitkisel tedavi uygulamaları, hem basur hastalığından korunmakta hem de basur ameliyatı sonrasında ya da öncesinde etkilerin oldukça azalmasında oldukça etkilidir.

Basurun bitkisel tedavisi üzerinde yapılan araştırmalara hala tüm hızı ile devam etmektedir ve yakın gelecekle bitkilerin faydalı doğal kimyasallarından çok daha hızlı iyileşme sağlayan tedavi yöntemleri geliştirilecektir. Böylece basur hastaları çektikleri sıkıntılardan sonsuza dek kurtulabileceklerdir.

Hemoroid Bitkisel Tedavi

İbrahim Saraçoğlu tüm dünyadaki bilim çevreleri tarafından tanınan ve bitkilerin doğal şifaları üzerine yaptığı araştırmalar yakından takip edilen bir bilim adamıdır. İbrahim Saraçoğlu özellikle basurun bitkisel tedavisi konusunda yaptığı araştırmalar ile birçok basur hastasının sıkıntılarına derman olmuştur. İbrahim Saraçoğlu geliştirdiği Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri ile basur hastalarının her gün çektiği basur ağrılarını büyük ölçüde engellemeyi başarmıştır.

Basur bitkisel tedavisi üzerinde uzun yıllar boyunca araştırmalar yapan İbrahim Saraçoğlu, özellikle ısırgan ve çobançantası otunun basur hastalığının önlemede ve belirtileri gidermede son derece etkili olduğunu fark etmiştir. Hemoroid tedavisi birçok insan için ağrılı olduğu kadar uzun da süren bir süreç olduğundan, bu sürecin Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri ile desteklenmesi hastanın konforunun sağlanması açısında oldukça önemlidir. Basur bitkisel tedavisi hakkında İbrahim Saraçoğlu gibi araştırma yapan birçok bilim adamı, çobançantası ve ısırganın basur hastalığı üzerinde olumlu etkilerini gözler önüne sermiştir. Günümüzde hemoroit bitkisel tedavi tartışılan bir konu olmaktan çıkarak, tüm hekimlerin kabul ettiği ve hatta hastalarına önerdiği bir uygulama halini almıştır.

Basur bitkisel tedavi yöntemleri her ne kadar hastalığın belirtilerinin iyileşmesini sağlasa da, daha ziyade basur hastalığının önlenmesinde oldukça etkilidir. İbrahim Saraçoğlu yaptığı araştırmalar ile şifalarını ortaya çıkarttığı bitkisel ürünlerin, doğru şekilde ve doğru zamanda kullanılması gerektiğini söylemektedir. Basur Hemoroit bitkilerle tedavi kadınlar kulübü sayfalarında da yer alan birçok açıklamasında basur hastalığından çekindiği için hekime başvurmakta geç kalan insanların ilerlemiş hastalıklarında şifa bulmak için değil, hastalık oluşmadan bir korunma yöntemi olarak kullanılması gerektiğinin de altını çizmiştir.

Basurun bitkisel tedavisi kuşkusuz hemoroit hastalığı üzerinde oldukça olumlu etkiler yaratmaktadır ancak öncelikle insanların uzman bir hekime giderek muayene olması gerekmektedir. Birçok insan çevresinden utandığı için doktora gitmediğinden, basur hastalıkları oldukça ilerleyerek basurun bitkisel tedavisi ile iyileşemeyecek seviyeye gelmesine neden olmaktadır. Bu tarz ilerlemiş hemoroit hastalarının tedavisi için tek yol, cerrahi operasyondur. Bu nedenle hastalık ilerlemeden önce basurun bitkisel tedavisi yöntemleri kullanılmalı ve basur hastalığına karşı etkili bir önlem alınmalıdır.

Şifalı Bitkiler Hemoroid

Hemoroid hastalığı; kalın bağırsağın çıkış bölgesindeki dokunun, tuvalet ihtiyacının giderilmesi esnasında zorlanması neticesinde gelişen basur memelerinden kaynaklanmaktadır. Basur hemoroid için şifalı bitkiler kullanımı son yıllarda sadece ülkemizde değil, tüm dünya genelinde oldukça popüler bir hale gelmiştir. Bağırsaklara iyi gelen bitkiler üzerine birçok bilim adamı araştırma yaparak, birçok şifalı bitkiler kitabı yazılmasına neden olmaktadır. Pnömoni için şifalı bitkiler ile ilgili kitaplar yazıldığı gibi; cinsel isteği azaltıcı bitkilerşifalı bitkiler basur tedavisi benzeri birçok şifalı bitkiler rehberi kitap yayınlanmaktadır.

Basur hemoroid için şifalı bitkiler ve etkileri 10 yıl öncesine kadar hekimlerin kabul etmediği ve üzerinde sürekli tartışmalar yapılan bir konu olmaktaydı. Ancak son yıllarda dünya genelinde birçok farklı bilim adamının basur hemoroid için şifalı bitkiler üzerine yaptığı araştırmalar, bağırsaklara iyi gelen bitkiler olduğunu ve bu bitkileri yararlarını ortaya çıkartmıştır. Böylece basur hemoroid için şifalı bitkiler kullanımı her geçen gün daha da yaygın bir hale gelmiştir. Günümüzde basur hemoroid için şifalı bitkiler hekimlerin yararlarını kabul ettiği bir konu olmanın ötesinde, hastaların ilaç tedavileri destek olması için bizzat hekimler tarafından tavsiye edilen bir uygulama oluştur. Bu nedenle basur hemoroid için şifalı bitkiler doğru ve bilinçli kullanıldığında hemoroid hastalığından korunmada oldukça büyük bir etki göstermektedir.

Sindirime iyi gelen bitkiler; safran,nane, biberiye, dereotu, tarçın, kişniş, kakule, gülsuyu, çobançantası, sinameki ve ısırgan otu olarak tanımlanmaktadır. Yapılan araştırmalar bu bitkilerden elde edilen bitki çaylarının ve bitki sularının, düzenli kullanımı halinde basur hastalığının önlenmesine katkıda bulunduğunu göstermiştir. Bağırsaklara iyi gelen bitkiler kullanılmadan önce dikkat edilmesi gereken önemli bir konu da; bazı insanların bu bitkilerin içerisindeki kimyasal maddelere alerjisinin olabileceğidir.

Bu neden bağırsaklara iyi gelen bitkiler ile tedavi aramadan önce insanların uzman bir hekim gözetiminde alerji testi yaptırarak, şifa bulmak için bu bitkileri kullanmak istersen sağlıklarından olmasının engellenmesi gerekir. Doğru ve bilinçli kullanılan hemoroide iyi gelen bitkiler, insanların çok daha sağlıklı bir şekilde yaşamalarını sağlayarak, bağırsak hastalıklarından büyük ölçüde korunmalarını sağlayacaktır.

Hemoroide İyi Gelen Bitkiler

Güvercin Ağacı: Şişmiş damarları güçlendiren güvercin ağacı tüm eczanelerde satılan basur ilaçlarının etken maddesini oluşturmaktadır. Hemoroid üzerine pamuk yardımıyla direkt uygulanabilir.

Aleo Vera Yağı: Hemoroide iyi gelen bitkiler arasında yerini alan Aleo Vera sıklıkla önerilen hemoroid bitkisel tedavi yöntemlerinden biridir. Aynı zamanda evde saksıda bile yetiştirebileceğiniz aleo vera bitkisi yaprakları kırılarak içinden çıkan jel direk basur üzerine uygulanabilir.

Tavşan Memesi Bitkisi: Dünya tarihinde bin yıldan fazla ilaç yapımında kullanılan tavşan memesi bitkisi hemoroid ve basur tedavisinde bitkisel yöntemler arasında yerini almıştır.

Alıç Bitkisi: Hemoroid bitkisel tedavi yönteminden ziyade hemoroid önleyici olarak kullanılır. Dışkıyı yumuşattığı için basur nasıl bir şey bunu yaşayarak görmek istemiyorsanız bu bitkiyi ara sıra kullanmakta fayda var. Basur nasıl başlar gibi sorular sıklıkla duyuluyor. Basuru önlemek için birebir bitkisel çözümlerden birisidir alıç bitkisi.

At Kestanesi: Hemoroid ve basur haricinde romatizma, varis gibi hastalıklara da iyi gelen at kestanesi özü merhem veya jel haline getirilerek kullanılmaktadır. At kestanesi tohumları iltihap giderici ve kanamayı önleyici özelliğe sahiptir. At kestanesi çayı hemoroid olan bölgeye kompres yapılabilir.

Papatya: Hemoroid bitkisel tedavi konusunda akla ilk gelenlerden. Hemoroide iyi gelen bitkilerden olan papatya hemoroid belirtilerini hissettiğinizde kullanmaya başlayın. Papatya iltihap giderici özellikli olduğundan papatya çayı hemoroid tedavisinde bitkisel çözümlerden birisidir. Papatya çayı basur tedavisinde soğutularak bez ya da pamuk yardımıyla kompres yapılır.

Kantoron Yağı: Kantoron yağı bebeklerde pişik tedavisinde de kullanılır. Kanama durdurucu özelliği ile hemoroid bitkiset olarak tedavi edilmesinde faydalıdır.

Patlıcan Sapı: Basur için patlıcan sapı hemoroid yani halk diliyle basur tedavisinde kullanılan şifalı bitkilerden biridir. basur bitkisel tedavi patlıcan son zamanlarda etkisi fark edilmeye başlanmaktadır.

Patlıcan Sapı Kürü Nasıl Yapılır?

 
Basur İçin Patlıcan Sapı, Çoğu kişi patlıcan kürü deyince aklına hemen patlıcan mor kısımı düşünür. Oysaki hazırlayacağınız patlıcan kürün de patlıcanın yeşil sap kısımları ihtiyacınızı görecektir. On adet patlıcanın yeşil sapını kesip duru suda iyice yıkayın. On su bardağı suyu bir tencereye alarak üzerine yıkamış olduğunuz patlıcan sapını ekleyin ve daha sonra kaynaması için ocağın üzerine alın. Öncelikle kısık ateşte yaklaşık olarak yarım saat yani kaynayana kadar bekletin. İlk sıcağı gittikten sonra patlıcan sapları ile patlıcan suyunu birbirinden ayırma işlemi geçin. Daha sonra suyunu süzerek patlıcanların suyunu bir kaba koyun. Patlıcan kürü oda sıcaklığına gelene kadar bekleyin. Daha sonra buz dolabına koyarak patlıcan kürünüzü hazırlamış olursunuz.

Bu saydıklarımızın dışınada civan perçemi, altınbaşak ve gotu kola hemoroid ve basur tedavisinde kullanılan çifalı bitkilerdir.

Hemoroid Tedavisi Bitkisel Çözüm

Hemoroid hastalığı; kalın bağırsağın çıkış bölümündeki dokuların, tuvalet yapımı esnasında zarar görmesi ve genişleyerek basur memesi denen hale gelmesidir. Rektum olarak adlandırılan bu kalın bağırsak bölmesi, içerisinden geçen dışkının katı ve sert olması halinde sürtünme nedeni ile hasar görür. Kişinin tuvaletini yapabilmek için ıkınması ile kasılan anüs kasları da kalın bağırsak içerisindeki dışkının daha da sertleşerek, damar tabakasına verdiği hasarın artmasına neden olur. Bu nedenle bilim adamları araştırmalarını doğal bitki özlerinin basur hastalığı üzerindeki iyileştirici etkileri üzerine yoğunlaştırmıştır.

Hemoroid tedavisi için kullanılan şifalı bitkiler genel olarak;

 • safran,
 • nane,
 • biberiye,
 • dereotu,
 • tarçın,
 • kişniş,
 • kakule
 • gülsuyu yaygın bir şekilde kullanılan bitkilerdir.

Hemoroid sorunlarına bitkisel çözüm sunan başlıca bitkiler ise çobançantası ve ısırgan otudur. İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki gibi dünya çapında kariyer yapmış bilim adamlarımız, bu bitkilerin basur hastalığı üzerindeki etkilerini incelemiştir.

Halk ile paylaştıkları doğal kürler ile birçok insanın uzun zamandır çektiği basur hastalığına bağlı sorunların çözülmesi sağlanmıştır. İbrahim Saraçoğlu tarafından yapılan bugün dünyanın birçok ülkesinde de uygulanan bitki tedavilerinin şifası, günümüzde tartışılan bir konu olmaktan çıkmıştır. Çoğu hekim basur tedavisi gören hastalarına çobançantası veya ısırgan otu kürlerini önermektedir.

Çobançantası bitkisi ile hemoroid tedavisinin bu kadar yaygın hale gelmesinin bir diğer nedeni de hazırlanışının çok pratik olmasıdır. 1 litre oda sıcaklığındaki suyun içerisinde 4-5 çorba kaşığı çobançantası bitkisi atılır ve kabın ağzı kapanarak güneş almayan bir yere konur. 4-5 saatlik beklemenin ardından çobançantası suyu kullanıma hazırdır. Bu karışımını hazırlarken mümkün olduğunca cam bir kap kullanmanız ve karışımın güneş ışığına maruz kalmadığından emin olmanız gerekmektedir.

Hazırlanan bu çobançantası karışımından her sabah 1 bardak aç karnına içilerek, basur hastalığına bağlı gelişen kanama ve basur ağrılarından büyük ölçüde kurtulmak mümkündür. Çobançantası karışımının günlük olarak hazırlanması gerektiği belirten uzmanlar, 1-2 haftalık kullanım ile sorunların büyük ölçüde azalacağını belirtmektedir. Bitkisel tedavi yöntemlerinin tamamının alternatif bir tedavi biçimi olduğunun da unutulmaması gerekir.

Feridun Kunak Basur Kremi Nasıl Yapılır?

Feridun Kunak Kanal 7 deki programıyla hemoroid bitkisel tedavileri tanıtmaktadır. basur için kullanılabilecek kür formülü verdi. Feridun Kunak Basur basur kremi basur için ne yapılmalı diyenler için bitkisel bir çözüm. Hemoroide kesin çözüm arayanlar için bu kürü uygulamaları tavsiye edilmektedir. Feridun Kunak makat çatlağı için kür malzeme ve yapılışı.

İşte basur için bitkisel çözüm:

Malzemeler

 • 2 adet kayısı,
 • 1 tatlı kaşığı sirke,
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı,
 • 2 adet acı çehre ,
 • 1 bardak su,

Yapılışı:

Feridun Kunak basur kürü malzemelerin birbirine karıştırılıp yedirilmesi ile elde edilir. Önce kayısı üzerine sirke dökülerek emdirilir. Ardından zeytinyağı eklenir. 2 adet acı çehre havanda ezilip karışıma eklenir. Son olarak da sıcak su eklenir. Bu kürü sabahtan yapıp akşam içiniz. Bu kür bağırsakları çalıştırır, kabızlığa iyi gelir.Kuru kayısı tüketemeyen şeker hastaları çörek otu veya dövülmüş keten tohumu kullanabilirler.
Kabızlığa ve basura iyi gelen başka bir kür de yoğurdun içine kepek eklenerek hazırlanır. Çörek otu ekleyip karıştırınız.

Ahmet Maranki Hemoroid

Hemoroide kesin çözüm için Ahmet Maranki kürü. Hemoroid sürekli oturmak, kabızlık, sıkıntıdan ve genetik faktörlerden kaynaklanan bağırsak hastalığıdır. Et ve acıyı bol tüketen yörelerde daha fazla görülmektedir. Baharatların olumsuz etkilediği gibi tarçın, kişniş, nane, biberiye, safran ve dereotu basura iyi gelmektedir. Hemoroid tedavisi bitkisel çözüm önerileri ile de desteklenmektedir. Hemoroid için patlıcan sapı bir bardak suya bir patlıcan sapı hesabı ile kaynatılarak sabah akşam içildiği zaman basura çok faydalı olduğu söylenmektedir. Civanperçemi, pelin otu ile birlikte kaynatılarak içilir. Hemoroid için patlıcan sapı suyu kullananlar aşağıdaki önerileri uygulamalıdır.

Hemoroid bitkisel tedavi Ahmet Maranki bu konuda bazı önerilerde bulunmaktadır.

 • Bir bardak kaynar suyun içine 10 gr siyah üzüm yaprağı konur. 1o dakika bekletildikten sonra günde 2 bardak içilir.
  Semizotu krem kıvamına getirilerek basurun üzerine sürülür.
 • Zeytinyağı ılık kıvama gelene kadar ısıtılır. Sabahları aç karnına 50 gr içilir.
 • Bir bardak suyun içerisine bir tutam ince kıyılmış maydanoz konulur ve 10 dakika kaynatıldıktan sonra 20 dakika dinlendirilir. Basurlu bölge bu karışımla ıslatılır. Patates rendelenerek püre kıvamına getirilir. Basurlu bölgeye günde 2-3 kere uygulanır.
 • Ahmet Marankinin diğer önerileri: 4 bardak soğuk su içine 4 tatlı kaşığı çobançantası koyularak 8 saat bekletilir. Bu karışım bir gün içerisinde tüketilmelidir.Bir bardak kaynar su içine 10 gr siyah üzüm yaprağı konur ve 10 dakika demlenir. Günde 2 bardak içilir.
 • Semizotu lapa haline getirilerek basur üzerine konur ve bir süre bekletilir.
 • Her gece yatmadan önce 3 adet inciri sıcak suyun içine koyun ve 1-2 saat bekletin. Şiştikten sonra yatmadan bu incirleri yiyin. Gölgede kurutulmuş 5 adet kuru siyah kayısıyı sıcak suyun içinde bekletin ve şiştikten sonra yatmadan önce yiyin.
 • Kuşburnu ve kök zerdeçaldan karışım çay yapıp içmek de basur için çok faydalıdır.
 • Taze zakkum sürgünleri doğranıp kaynatılır ve buharına oturulur. Sarımsak üzüm çekirdeği ile beraber ezilip lapa halinde makata koyulur. Marul tohumu toz haline getirilip günde 5 gr içilir. Keçiboynuzu da sürekli yendiği zaman basura iyi gelmektedir. Patates fitil halinde dilimlenir ve makata konarak gün boyu makatta tutulur.

İbrahim Saraçoğlu Hemoroid

Basur memesi nasıl geçer bitkisel kürler arasında dereotu yerini almaktadır. Basur hastalığı kalın bağırsağın çıkış noktasındaki damar tabakasının zedelenmesi sonucu genişlemesidir. Bu durumun en önemli nedeni kabızlık nedeni ile kişinin dışkılamak için kendini zorlaması ve damarların daha da çok zarar görmesini sağlamasıdır. Hemoroid hastalığı için ilaç ve krem olmasına rağmen, bu tür uygulamalar sadece ağrıların geçirilmesi için kullanılmaktadır. Ancak doğal ürünlerin düzenli kullanımı sadece ağrıların giderilmesine değil, hastalığında önemli ölçüde iyileşmesine neden olur. Hemoroide kesin çözüm arayanlar İbrahim Saraçoğlu Hemoroid için dereotu kürü gibi uygulamalar ile hastaları Hemoroid sorunların etkin çare bulabilmektedir.

İbrahim Saraçoğlu Hemoroid için dereotu kürü sayesinde hastalar çok pratik bir uygulama ile basur sorununda önemli iyileşme yaşamaktadır. İbrahim Saraçoğlu Hemoroid için dereotu kürü tüm Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri hastaların evlerinde çok basit bir şekilde uygulayabileceği bir tedavi olduğundan, son derece yaygın olarak kullanılmaktadır.

Basura kesin çözüm ve dış hemoroid bitkisel tedavi için dereotunun bu kadar yaygın kullanılmasının asıl nedeni;

İbrahim Saraçoğlu Hemoroid için dereotu kürü uygulamasının sadece yemeklerden 15 dakika önce bir tutam dereotu yemek kadar basit bir tedavi olmasıdır. Günde üç öğün yemek yemeden önce İbrahim Saraçoğlu Hemoroid için dereotu kürü uygulayan hastalar, 1-2 hafta içerisinde basur hastalığına bağlı şikayetlerinden büyük ölçüde kurtulmaktadır. İbrahim Saraçoğlu Hemoroid için dereotu kürü uygulamasının 1 ay boyunca kullanıldıktan sonra ara verilmesi gerektiğini, daha sonra şikâyetler tekrar ederse tekrar başlanılabileceğini de belirtmiştir.

Prof dr İbrahim Saraçoğlu birçok hastalığa iyi gelen bitkiler üzerinde araştırma yaparak, elde ettiği sonuçları halk ile paylaşmaktadır. İbrahim Saraçoğlu kitabi ile tüm insanlara şifalı bitkilerin hangi hastalıkta nasıl kullanılacağını açıklamıştır. Kuşkusuz İbrahim Saraçoğlu basur hastalığı konusunda araştırma yapan tek bilimi adamı değildir. Hemoroid için dereotu kullananlar çeşitli kürler ile şifa bulmaktadırlar.

Ahmet Maranki basur için önerileri olan bir diğer bilim adamıdır.Ahmet Maranki Hemoroid kürü ile kürü uygulayan birçok hasta da sorunlarına çözüm bulabilmektedir.

Ahmet Maranki Hemoroid kürü; Hemoroide kesin çözüm için safran, nane, biberiye, dereotu, tarçın, kişniş, kakule ve gülsuyu gibi birçok farklı maddenin ayrı ayrı ya da bir arada kullanılmasından oluşan, oldukça fazla çeşidi olan bir kürdür. Bu tür doğal bitkilerin düzenli kullanımı ile basur hastalığına şifa bulmak oldukça kolaydır.

Basur Bitkisel Tedavi Ömer Coşkun

Hemoroid hastalığının kullanılan bitkisel tedavi Ömer Coşkun tarafından araştırıldığı gibi, dünya çapında birçok bilim adamı tarafından da uzun zamandır araştırılmaktadır. Son yıllarda birçok hastalığın tedavisi için doğal ürünlere başvuran bilim adamları, hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri geliştirmek için de çalışmalarına devam etmektedir. İç ve dış hemoroid için bitkisel tedavi Ömer Coşkun tarafından yapılan çalışmalar ile tüm insanlara kanıtlanmış ve günümüzde tüm hekimlerin doğal bitkilerin basur hastalığının tedavisi için faydalı olduğunu kabul etmesini sağlamıştır.

Hemoroid bitkisel tedavi uygulamalarının öncelikle basur hastalığından korunmak için kullanılması gerektiğini söyleyen uzmanlar, bitki özlerinin hastalığın önlenmesinde daha etkili olduğunu belirtmektedir. Hemoroid hastalığı için bitkisel tedavi Ömer Coşkun tarafından da halk ile paylaşılmaktadır ve Ömer Coşkun da bu tür hemoroid bitkisel tedavi yöntemlerinin mutlaka uzman bir hekimin onayı alındıktan sonra uygulanması gerektiğini söylemektedir.

Ayrıca hemoroid hastalığı için bitkisel tedavi Ömer Coşkun araştırmaları sonucu her ne kadar şifalı olduğu kanıtlanan bir yöntem olsa da, bu uygulamalar kullanılan bitkilerin bazılarının alerjen etkisi de bulunmaktadır. Bu nedenle basur hastalığından kurtulmak için bitkisel tedavi Ömer Coşkun yöntemleri gibi uygulamaların kullanılmasından önce, insanların uzman bir hekim kontrolünde alerji testi yaptırmasında büyük fayda vardır.

Hemoroid bitkisel tedavi yöntemlerinin asla kişinin kendi başına uygulamaması gerektiğini belirten tüm hekimler, birçok ciddi kalın bağırsak hastalığının basur zannedilmesi yüzünden sağlık sorunlarının daha da ciddi bir hale geldiğini vurgulamaktadır. Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri her ne kadar hastalığın önlenmesinde etkili olsa da, 3. ve 4. evredeki basur hastalığı şikâyetlerinin tedavi edilmesi için yeterli değildir.

Bu uygulamaların koruyucu hekimlik çerçevesinde algılanarak, uzun vadeli bir şekilde basur hastalığına yakalanmadan önce kullanılması gerekmektedir. Basur hastalığının tedavisinde uygulanan bitkisel tedavi Ömer Coşkun uygulaması, kişinin daha konforlu bir tedavi süreci geçirmesini sağlayan bitkisel ürünler, yine de uzman hekimin uyguladığı ilaç ve krem tedavisi aksatılmadan kullanılmalıdır. Böylece hekimin verdiği ilaçlar ile yapılan tedavi daha etkili ve hızlı sonuçlar vererek, hastanın çok daha kısa bir süre içerisinde iyileşmesi sağlanabilmektedir. Uygulanan bitkisel yöntemler sadece destek amaçlı tedavilerdir.

Hemoroid Bitkisel İlaç

Hemoroid hastalığı birçok insanda görülen ve çok büyük bir oranda kabızlık şikayeti yaşayan insanlar da görülmektedir. Kabızlık sorunu olan insanlar tuvalet esnasında çok fazla ıkınarak kendilerini zorlamaktadır. Bu durum anüs kaslarının fazla kasılmasına neden olduğundan, kalın bağırsak içerisindeki katılaşmış dışkının damarlara daha da fazla zarar vermesine neden olur. Hemoroid hastalığından korunmak aslında tamamen kişinin elinde olan bir durumdur. Çünkü kabızlık ve dolayısı ile Hemoroid hastalığına kişinin edindiği yanlış alışkanlıklar neden olmaktadır.

Kabızlığa bağlı gelişen Hemoroid hastalığından korunmanın temel yolu, dengeli beslenmektir. Kuru gıdalar ve fast food tarzı ürünlerin tüketilmesi alışkanlık haline geldiğinden, basur hastalığı geçiren insanların sayısı da son derece hızlı bir biçimde artmıştır. Neredeyse içerisinde hiç lif olmayan hazır gıdalar, çok hızlı bir şekilde sindirime uğrarlar ve içeriğinde insan vücudu için yararlı herhangi bir madde kalmadığında kalın bağırsağa ulaşmış olurlar. Kalın bağırsak yapısı gereği içerisinden geçen besinlerin içindeki suyu ve maddeleri emdiğinden, bu kuru gıdaların daha da fazla sertleşmesine neden olur. Böylece sert haldeki dışkı tuvalet esnasında kalın bağırsağın çıkış noktasındaki damarlara zarar vererek, kişinin Hemoroid hastası olmasına neden olur.

Hemoroid hastalığından korunmanın birinci kuralı, doğal ürünler ile beslenmektir. Sebze ve meyveler içerdikleri yoğun lif oranı ile kabızlık ve dolayısı ile basur hastalığından korunmak için idealdir. Bu besinlerin içerisinde bulunan lifler, ağırlıklarının 30 katı kadar su çekebilmektedir. Böylece bağırsaklarda emilime uğradıkların içlerinde çok fazla su olduğundan, hemen katı hale geçmeyerek kolay bir şekilde vücuttan atılırlar. Bu nedenle lif oranı yüksek besinleri düzenli olarak tüketmek, insanların sindirim işlemini çok rahat yapmalarına neden olur. Rahat bir şekilde tuvaletini yapan kişinin kendisini zorlamasına neden olmadığından ve dışkısı kalın bağırsak damarlarına zarar verecek kadar sert olmadığından, basur hastalığını da yakalanma ihtimali çok büyük bir ölçüde düşmektedir.

Hemoroid hastalığından korunmak için insanların unutmaması gereken bir diğer konu da düzenli su içmektedir. Vücudun günlük faaliyetlerini sağlıklı bir şekilde yapabilmesi için her insanın günde en az 8-10 bardak su içmesi gerekmektedir.

Furkan Hemoroid Çayı

Basur hastalığı insanların hem sosyal yaşantısını hem de psikolojisini muazzam derecede olumsuz etkileyen bir rahatsızlıktır. Kalın bağırsağın çıkışındaki dokunun tuvalet alışkanlığı esnasında ıkınmaya bağlı olarak zedelenmesi sonucu oluşan basur ya da diğer adı ile Hemoroid hastalığı, kanamalı bir rahatsızlık olduğundan kişinin sosyal yaşantısını büyük ölçüde etkileri. İnsanlar içerisindeyken bu kanama sebebiyle zor durumda kalan hastaları, bu durumun verdiği psikolojik travmaları oldukça zor bir şekilde atlatmaktadır.

Basur hastalığının habercisi olan kabızlık, kişinin tuvalet esnasında kendini sıkarak anüs bölgesindeki kasları zorlamasına neden olur. Zaten katı halde olan dışkı yüzünden zedelenen kalın bağırsaktaki damar tabakası, kişinin kendini sıkması nedeni ile daha da fazla zarar görmektedir. Bunun sonucu olarak genişleyen damarlar, halk arasında basur memesi olarak bilinen oluşuma dönüşmektedir. Bu aşamadan sonra son derece şiddetli ağrılara ve kanamaya neden olan basur hastalığı, kişinin yaşamını adeta bir kâbusa çevirmektedir. Ancak Hemoroid hastalığının etkilerinden kurtulmak için bitkisel yollara da başvurulabilir.

Doğal kimyasallar içeren birçok bitki, Hemoroid belirtilerinin azalmasına neden olduğu gibi basur hastalığının oluşmasını da engellemektedir. Furkan Hemoroid çayı da uzun yıllar boyunca yapılan araştırmalar sonucunda geliştirilen ve birçok farklı bitki özünden oluşan bir karışımdır. Hemoroid hastaları için bir çile haline dönüşen tuvalet alışkanlığı, Furkan Hemoroid çayları ile oldukça kolay bir hale dönüşmektedir. İçeriğindeki bitki özleri sayesinde hastaların basur memelerinin kanamadan tuvaletlerini gidermesini sağlayan Furkan Hemoroid çayı, düzenli kullanıldığında basur hastalığı şikâyetlerini büyük ölçüde azaltmaktadır.

Senelerdir Furkan Hemoroid çaylarını kullanan binlerce Hemoroid hastası, aldıkları olumlu sonuçlar nedeni ile firmamıza teşekkür etmektedir. İlerleyen dış Hemoroid hastalıklarına kişiler için oturmak dahi bir sıkıntı haline gelebildiğinden, düzenli kullanılan Furkan bitki çayı sayesinde hastalar diledikleri yerde istediği kadar oturabilmektedir. Tekrar oturma alışkanlığına kavuşan birçok hasta, bu tedaviyi sağladığı için firmamıza teşekkür etmektedir. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’ndan onay belgesi bulunan Furkan Hemoroid çayı, tamamen bitkisel karışımdan oluştuğundan sağlık açısından hiçbir risk içermemektedir. Güvenerek kullanabileceğiniz bu ürün ile siz de basur şikâyetlerinize elveda diyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.