Bakımlı Bayan

Göz Altı Tedavi Yöntemleri

25.04.2020
60
Göz Altı Tedavi Yöntemleri

Göz altı torbalanmalar var. Göz alti torbaları nasıl geçer. Bu sebeple olduğumdan yaşlı ve yorgun görünüyorum. Bu görüntümden ve göz altı torbalarından kurtulmak için ne yapılmalı? Göz altı çukuru nasıl kapatılır ve göz altı çukuru doldurma nasıl yapılır? Göz altı morlukları bitkisel çözüm yada göz altı morluğu için ne yapmalıyım gibi sorularınız varsa bu yazı sizler için.

Özellikle ağır gözlük kullanımı uzun vadede göz altlarında torbalanmaya yol açar. Birçok kişi gözlüklerinden kurtulduğu zaman gözaltındaki deformasyonlarla baş başa kalır ve derdine derman arayanların kervanına katılır …

  • Tedavi nedene yönelik olmalıdır

Gözaltı torbalarını incelediğimizde, hepsini aynı yapıda olmadığını görürüz. Bunlar yağ torbaları veya ödem, yani  su toplanması olabileceği gibi,çoğu zaman da göz altındaki kasın yorulup kendini  bırakması sonucunda ortaya çıkarlar. Yorgunluk, uykusuzluk, gerginlik,düzensiz yaşam, alkol ve beslenme sorunları,adet dönemleri veya böbrek, kalp, tiroit bozuklukları, büyüme hormonu eksikliği gibi,fizyolojik tedavi gerektiren etkenleri bir yana koyacak olursak, kozmetik olanaklarımızı şöyle özetleyebiliriz: Hafif yağ torbalanmaları varsa, çevresinde dolgu yapılarak görünüm düzeltilebilir. Göz altında torbasının altında bir çukurlaşma oluşur. Peki bu göz altı çukurlukları nasıl kapatılır? Bu çukur hafif bir dolguyla yumuşatılınca, göz altı çukurları daha az göze batar. Özelikle orta yaş sonrasında,göz altında oluşan torbalar genellikle göz altındaki kasların yıpranmasıyla ilgilidir.   Botoks   enjeksiyonu bu durumda gayet etkilidir. Kasları rahatlatarak şişkinliği giderir.

  • Üst ve alt gözkapağı ameliyatları (Blefaroplasti)

Göz çevresindeki deformasyonlar için en etkili çözüm cerrahidir. Gözkapağındaki sarkmış görüntüyü göz altı torbalarını yok etmek için, gözün alt ve üst kapaklarındaki  fazla deri ve yağ kesilerek alınır. Böylece göz çevresi gerilir ve yüzün ifadesi birkaç yaş gençleşir.Bu ameliyata (Blefaroplasti) adı verilir.

Göz kapağı ameliyatları birçok nedenle yapılır. Bazı insanların göz kapakları doğuştan düşüktür.Birçok insanın göz kapaklarında asimetri vardır. Bunlar yine de özel durumlardır. İlerleyen yaşla birlikte er ya da geç gözkapakları kaşlar aşağı inmeye başlar ve gözleri altı torbaları meydana çıkar. Dünyanın en pahalı göz altı kremlerini de kullansanız akıbet değişmez. Bu gibi sorunlar karşısında en kesin çözüm, Bleforoplasti; dir.Bu tip ameliyatlar lokal veya genel anestezi altında yapılır.Bu işlem de yüz germe gibi yaklaşık 10 yıl süreyle dayanır.

  • Göz kapakları çabuk iyileşir

Blefaroplasti ameliyatından sonra morarma ve şişlikler meydana gelir ama ortalama7 gün içinde geçer. Çünkü gözkapakları diğer bölgelere göre daha hızlı toparlanır. Kalan izler belli belirsizdir ve ancak gözler kapalıyken fark edilir. Hafif bir makyajla göz altı morlukları kapatma kolayca yapılabilir. Göz altı morlukların çabuk iyileşmesi için, yastıkla oturur pozisyonda yatmak çok yardımcı olur. Ayrıca buz pansumanları da çok iyi gelir. Ameliyattan sonra eğilme hareketlerinden kaçınılması gerekir.

  • Sizi siz yapan gözlerin anlamı

Blefaroplasti ameliyatının başarısı,doğallığın ve en önemlisi,kişiye özgü bakışların korunmasına bağlıdır. Blefaroplasi ameliyatından sonra insanın gözlerinin anlamı değişmemelidir.

Bazen ameliyattan sonra gözün beyaz bölümü büyümüş gibi görülür. Veya gözler kedi gözü gibi aşırı çekik olur. Buna bağlı olarak bakışlar tedirginleşir.Bazen de gözün yağ tabakası fazla alındığı için sorunlar çıkabilir.

Bu tip cerrahi müdahalelerde  gözlerin biraz çekilmesi zorunludur.Aksi halde gözler hüzünlü bir şekilde aşağı doğru bakar. Göz altının ve üstünün yağları tamamen alınırsa,bakışlar çok fazla değişir ve kendinize yabancılaşırsınız. Bu nedenle, bu yağların tamamen  alınmaması gerekir.

Blefaroplasti yaptırmaya niyetiniz varsa, cerrahınızdan,yüzünüzdeki yorgun ifadenin giderilmesini ama yüzünüzün doğal ve ,,kendiniz gibi,, kalmasını isteyin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.