Fito Krem

Fito Krem
15 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 24 kez okundu.

Fito krem yara, yanık, cilt bozuklukları, çatlaklar, egzama, meme ucu çatlakları tedavisinde kullanılan bir çok etkili bir kremdir. Cildi hızlı şekilde onaran ve hücre yenilen fito krem pek çok cilt bakım kreminden bile daha etkilidir.

Fito krem her evde bulunması gereken önemli kremlerden biridir. Kaza yada darbe sonucu oluşan deri yırtılmaları, çizikler ve deri hasarlarında acil serviste yada sağlık ocağında ilk kullanılan kremi fito kremdir. Kullanım alanı bakımdır sıklıkla tercih edilen fito krem reçete ile satılan bir kremdir.

Özellikle ev kazalarında yada çocukların düşme sonucu oluşan diz, dirsek kanamaları gibi durumlarda kullanılan fito krem mutlaka ecza dolabınızda olması gereken bir kremdir. Sizlere bu yazımızda fito krem nedir, fito krem ne işe yarar, fito krem nasıl kullanılır, fito krem faydaları ve yan etkileri hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Fito Krem Nedir

Fito krem reçete ile eczanelerde satılan bir kremdir. Fito krem etken maddesi Triticum vulgare sulu ekstresi, Etilenglikol monofenil eter’dir.  Her 1 gram fito krem 50 mg Triticum Vulgare sulu ekstresi içermektedir. Fito krem 10 gram, 20 gram ve 40 gramlık kutularda satılmaktadır.

Antibakteriyel ve antisebtik etkiye olan fito krem bakteri be mikropların cilt yüzeyinde çoğalması önlemek için etkili bir kremdir.

Fito Krem Ne İşe Yarar

Fito krem kullanım alanı bakımdan en fazla kullanım alanına sahip olan bir kremdir. Uzun zaman kapanmayan yaralar, kilo ve hamilelik sonra oluşan çatlaklar, yara ve yanıklar başta olmak üzeri daha bir çok alanda kullanılan bir kremdir. Fito krem nerelerde kullanılır, fito krem neye iyi gelir sorusuna cevap vermek gerekirse;

 • Fito krem sivilce ve sivilce izlerini yok etmek için en etkili kremlerden biridir. Düzenli olarak fito krem kullandığında sivilcelerin yok olmasını sağladığınız gibi sivilce izlerini de yok edersiniz.
 • Fito krem yeni hücre oluşumunu destekler ölü hücreleri ciltten uzaklaştırır
 • Kapanmayan yaraların hızlı şekilde onarılarak kapanmasını sağlar. Sünnet, ameliyat yaraları ve yatak yaralının hızlı şekilde iyileşmesini sağlar
 • Yanıkların ağrısını ve acısını hızlı şekli azaltır yanıkların hızlıca iyileşmesini sağlar
 • Cildin nemlenmesini sağlar. Kuruyan ve çatlayan cilde özel bakım yapar
 • Egzama, kaşıntılı egzama ve sedef hastalığında sıklıkla kullanır
 • Tahrişi ve kızarıklığı geçiren etkisi vardır
 • Rüzgardan dudak çatlaklarını önlemek yada oluşan dudak çatlaklarını yok etmek için etkilidir.
 • Fito krem sivilce izlerini yok ettiği gibi cilt lekelerinin zamanla azaltarak yok eder
 • Fito krem ellerde ve ayaklarda oluşan çatlakları geçirmek için kullanılır
 • Fito krem iltihap kurutucu etkisi vardır iltihabın hızlıca kurumasını sağlar
 • Yaraların enfeksiyon kapmasını önler
 • Bebekler ve yetişkinlerde pişik oluşumunu önler
 • Emziren annelerin meme ucu çatlaklarını geçirmek için kullanılır
 • Doğum yada kilo değişimi sonrası oluşan çatlakları geçirmek için kullanılır
 • Kimyasalların cilde verdiği zararı en aza indirmek için kullanılır
 • Lazer epilasyon sonra oluşan tahriş ve kızarıklığı önler

Fito Krem Cilde Faydaları

Fito kremin sizlere mümkün oldukça kullanım alanlarından fito krem ne için kullanılır hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Fito krem en iyi cilt bakım kremlerinin yaptığı bütün etkilere sahiptir. Cilde bakım yapan bu kremi kırışıkları önleyen yaşlanma etkilerini geciktiren bir kremdir. Cildin kendini yenilemesi için etkili olan fito krem onarıcı etkisi ile yüzde bulunan yaralar ve sivilce izlerini yok eder. Fito krem cilde faydalarından yararlanmak için düzenli kullanılması gerekmektedir. Kuru cildi pul pul olması, deri kabarıklıkları gibi sorunlarda tercih edebilirsiniz.

Fito Nasıl Kullanılır

Fito krem size reçete edilirse mutlaka doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Genelde günde 2 defa sabah ve akşam kullanılması tavsiye edilir. Krem sürülmeden önce mutlaka ciltte makyaj olmamalıdır. Fito krem kullanım şekli ise;

 • Kremin sürüleceği bölgeye hijyen kurallarına göre temizlenir
 • Az miktarda krem sorunlu bölgeye ince tabaka halinde sürülür
 • Masaj yapılarak deri tarafından emilmesi sağlanır
 • Eğer krem yara yada yanığa sürülecekse ihtiyaç halinde gazlı bez ile kapatılabilir.

Suda çözünen bu krem en az 1 saat deri üzerinde kaldıktan sonra su ile temizlenmelidir. Fito krem çocuklara ve yaşlılarda kullanılmasında her hangi bir sakınca yoktur.

Fito krem hamilelikte kullanımı

Hamile iseniz yada hamile kalmayı düşünüyorsanız bu kremi kullanmanızda her hangi bir sakınca yoktur. Her ihtimale karşı hamile olduğunuzu doktorunuza bildirmelisiniz.

Fito Krem emziren anneler kullanabilir mi

Emziren anneler fito krem kullanabilir. Bebeğinizi emzirdikten sonra sorunlu bölgeye yada meme ucuna bu kremi sürmeniz yeterlidir.

fito krem

Fito Krem Yan Etkileri

Fitı krem cilde faydaları olduğu gibi yan etkileride bulunmaktadır. Fito krem yan etkileri genelde doz aşımına ve içeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerjisi olanlarda daha sık görülmektedir.

Çok nadir olarak görülen yan etkileri Eller, ayaklar, bilekler, yüz, dudakların şişmesi ya da özellikle ağız veya boğazın yutmayı veya nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmelerinde.

Fito Krem Kullananlar

Fito krem kullananlar sosyal medya ve forumlarda yaptıkları yorumlarda kremin harika etkilerinden sıklıkla bahsetmektedirler. Fito krem kullanalar sivilce, yara, yanık dahil pek çok sorunda ilk kullandıkları kremin fito krem olduklarını dile getirmişlerdir. Genelde bu kremi kullananlar evlerinde kesinlikle fito krem bulunduğunu ve her hangi bir sorunda kullandıklarını dile getirmişlerdir. Yan etkilerinin nadir görülmesi bebeklerde bile kullanılması tercih sebebi olmuştur. Fito krem kullanıcı yorumları arasında genelde bu kremi doktorların kendisine reçete edildiği yorumları sıklıkla görülmektedir. Fitoya küçük etkisi büyük kremlerden biri olan fito krem sizlerinde cilt sorunlarında ilk tercihiniz olacaktır. Doktorunuza söylemiz halinde bu kremi size reçete eder.

Fito Krem Hakkında Bütün Sorular

Sizlere fito krem hakkında merak edilen sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Fito krem sivilce için kullanılır mı

Fito krem sivilce kremlerinin için etkili kremlerden biridir sivilcelerin özellikle iltihaplı sivilcelerin yok olması için kullanılır.

Fito krem bebeklerde kullanımı

Fito krem bebeklerde ve çocuklarda bebeklerde kullanılmasına karşın kesinlikle 6 aydan küçük bebeklerde doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

Fito krem reçetesiz alınır mı

Reçete ile satılan bu krem reçetesiz olarak alabilmeniz karşın kesinlikle size reçete edilmeden kullanmayınız.

Fito krem vajinaya sürülür mü

İnce tabaka halinde vajina bölgesine sürülebilir. Kesinlikle sürerken vajina içene sürülmemeldir. Hassas olan vaj,na içine sürülmesi tahrişe neden olabilir.

Fito krem göz çevresine sürülür mü

Hassas olan göz çevresine sürken kesinlikle gözlerin içerisine kaçırmamaya dikkat etmelisiniz. Az miktarda göz altına ve göz çevresine sürebilirsiniz.

Fito krem pişiklerde kullanılır mı

İster yetişkin olsun isterse çocuk bu kremi pişik olan bölgeye sürebilirsiniz. Pişikleri geçirmek için kullanılan fito krem pişik giderici etkisi vardır.

Fito krem sivilce üzerine sürülür mü

Fito krem az miktarda sivilcenin üzerine sürülerek bekletilir. Düzenli olarak sivilceye sürüldüğünde sivilcelerin geçmesini sağlar.

Fito ve madecassol krem karışımı

Cildi nemlendirmek, cilde bakım yapmak için madecassol krem fito krem karışımı günde 1 defa yüzünüze sürebilirsiniz. Cildinizin yumuşacık ve nemli olmasını sağlayacaktır.

Fito krem gözenek sıkılaştırma

Yağlı ciltlerin sıkıntısı olan gözeneklerin tıkanması sonucu siyah noktalar oluşuruz. Gözenekleri temizlemek ve sıkılaştırmak için yüzünüze ince tabaka olacak şekilde fito krem sürebilirsiniz.

Fito antiseptik krem ne işe yarar

Fito ontisepitk krem yaraların hızlıca kapanması, cildin onarılması için kullanılan bir kremdir.

Fito krem vajinal kaşıntıya iyi gelir mi

Fito kremk vajinal kaşıntıya sürülmesine karşın mutlaka kaşıntının sebebi bilinmelidir. Mantara bağlı kaşıntılarda tedavi olmadan kullanılmamalıdır.

Fito krem bebeklerin yüzüne sürülür mü

Fito krem 6 aydan küçük bebeklerde kesinlikle doktorunuza danışmadan kullanılmamalıdır. Bebeklerin yüzüne sürülmesine karşın doktorunuz önermedikçe kullanmayınız.

Fito krem etkisini ne zaman gösterir

Krem düzenli kullanılmaya başladığın ilk etkilerini 1 hafta sonra göstermeye başlayacaktır. Gözle gözülür etkilerini ise 2 hafta içinde gösterecektir.

Fito krem vajinada mantar için kullanılır mı

Fito krem vajinal mantar tedavisinde kesinlikle kullanılmamalıdır. Vajinal mantar tedavisinde kullanılan kremler daha farklı olduğundan mutlaka doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Fito krem emziren anneler kullanabilir mi

Fito krem emziren anneler kullanmasında her hangi bir sakınca sakınca yoktur. Bebek emziren anneler bebeği emzirdikten sonra kullanabilirler.

Fito krem sünnet için kullanılır mı

Fito krem sünnet alan bölgenin daha hızlı iyileşmesi için kullanılan kremlerden biridir. Sünnet yararsının hızlıca iyileşmesi için kullanılabilir.

Fito krem siyah nokta için kullanılır mı

Fito krem tıkanan gözenekleri temizlemek için kullanılan bir kremdir. Düzenli olarak kullanıldığında siyah noktaların yok olmasını sağlar.

Fito krem çatlak için kullanılır

Fito krem çatlakların yok olması görünümün azalması için kullanılan kremlerden biridir düzenli kullanıldığında çatlakların zamanla görünümün azalmasını sağlar.

Fito krem yanık için kullanımı

Fito krem yanık olan bölgede kullanılan bir kremdir. Yanık olan bölgeye ince tabaka halinde sürülmesi yeterlidir.

Fito Krem Fiyatı

FITO krem 40 gr 2018 Fiyatı
Etken Madde Etilenglikol Monofenil Eter + Triticum Vulgare Sulu Ekstresi 13.68 TL
Geri Ödeme Kodu A03027 12.67 TL

Fito Krem Prospektüs

Fito krem prospektüs bilgileri krem size reçete edildiğinde mutlaka okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Krem hakkında en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşabilirsiniz. Fito krem prospektüs bilgilerinde kremin kullanım şekil, kullanım dozunu ve yan etkilerini bulmanız mümkün.

Fito Krem Muadili

Fito krem eşdeğer kremler ile aynı içeriğe ve  etkiye sahip kremlerdir.

Fito Intertulle 40 g

Sizlere bu yazımızda fito krem nedir, fito krem ne işe yarar, fito krem nasıl kullanılır hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git