Expigment Krem

Expigment Krem
13 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 36 kez okundu.

Expigment krem cilt lekeleri, yanıkları lekeleri, çiller ve cilt yüzeyinde görülen renk farklılıklarını eşitlemek için kullanılan bir kremdir.

Cildi soyan kremlerden biri olan expigment krem en iyi lekele kremlerden biridir. Cilt lekeleri için ilk önerilen kremlerden biri olan expigment krem cilt bakım doktorlarının tarafında sıklıkla reçete edilmektedir.

Sizlere bu yazımızda cilt keleri için exğigment krem nasıl kullanılır, expigment krem nedir, expigment krem ne işe yarar hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Expigment krem ile lekelerden kurtulmak için mutlaka düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.

Expigment Krem Nedir

Expigment krem reçete ile satılan bir kremdir. Kremin etken maddesi hidrokinon olarak bilinmektedir. Expigment %4 için Her 1 g kremde 40 mg hidrokinon bulunurken bu oran expigment %2 kremde 20 mg hisrokinon bulunur.

Expigment %2 ve Expigment %4 olarak iki çeşidi vardır. Genelde tedaviyi expigment 2 ile başlanmasına karşın en etkili olan expigment 4 kremdir.

Hidrokonin etken maddesi çok güçlü bir cilt soyucu renk açıcı maddedir. Bütün leke giderici ve cildi soyucu kremlerin ana bileşenidir. Mutlaka hidrokonin içeren kremler doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

Expigment deri üzerine sürülerek kullanılan bir üründür. Diğer dermatolojikler olarak adlandırılan bir ilaç grubuna dahildir. Krem 30 gramlık kapalı kutularda reçete edilmektedir.

Expigment Krem Ne İşe Yarar

Expigmen krem ana kullanım cilt lekelerini gidermektedir. Cilt oluşan renk farklılıkları, kahverengi lekelerin tedavisinde kullanılır. Krem melamin üretimini yavaşlatarak renk tonunun açılması sağlanır. Expigment krem kullanım alanları ise;

 • Cilt lekeleri
 • Sivilce izleri
 • Yüz bölgesinde oluşan çiller
 • Cilt soyma
 • Cilt renk tonunu eşitlemek için
 • Yüzde oluşan renk farklılıklarını gidermek
 • Yaşlanma sonucu oluşan lekeler
 • Bıyık bölgesi kararması

Expigment krem  derinin renginde koyulaşma (hiperpigmentasyon) görülen alanların renklerinin aşamalı olarak açılması amacıyla kullanılır. EXPĐGMENT’in etkin maddesi olan hidrokinon etkisini deriye rengini veren melanin adlı bir maddenin üretimini yavaşlatarak gösterir. Melanin pigmentinin azalmasıyla birlikte, koyulaşan cilt rengi
zamanla normal rengine geri döner.

expigment krem

Expigment Krem Nasıl Kullanılır

Expigmnet krem size reçete edildiğinde doktorunuz size nasıl kullanmanız gerektiği hakkında bilgi verecektir. Genelde kullanım şekli ise;

 • Hijyen kurallarına göre cilt temizliği yapılır
 • Az miktarda krem lekelerin olduğu bölgeye sürülür
 • Deri tarafından emilmesi için iyice ovalanır
 • Günde 2 defa olmak üzere sabah ve akşam kullanılmalıdır

Expigment krem en fazla 2 ay kullanılmalıdır. Uzun süre kullanmak cildin soyulmasını dahada hızlandırdığı için ciddi sorunların oluşmasına neden olabilir. Krem 2 ay içerisinde düzenli kullanıldığında kesin sonuç verecektir. Kesinlikle 12 yaşından küçüklerde bu kremi kullanmayınız.

Expigment Krem Yan Etkileri

Expigment krem yan etkileri olan bir kremdir. Kremin içerisinde bulunan etken madde ciddi yan etkilerin görülmesine neden olabilir. Kesinlikle kremi sadece cilt lekesi olan bölgeye sürmelisiniz. Güneşli günlerde cildi soyan bu krem cildi daha savunmasız olmasına neden olacağından cildi korumayı asla ihmal etmeyin.

 • Ciddi alerjik reaksiyonlar (döküntü, özellikle yüz, dil ve boğazda kaşıntı / şişme, ciddi baş dönmesi, nefes almada zorluk)
 • Hafif yanma
 • Batma
 • Kızarıklık
 • Ciltte aşırı kuruluk
 • Vezikül (içi sıvı dolu kabarcık) oluşumu
 • Deride çatlama
 • Derinin renginde mavi-siyah renkte koyulaşma

Expigment Krem Koltuk Altı Kararmasını Geçirir Mi

En çok sorulan sorulardan biride expigment krem koltuk kararmasını geçirir mi sorusudur. Koltuk altı kararmasını geçirmek için günde 1 defa düzenli sürerek koltuk altı kararmasını geçirebilirsiniz.

Expigment krem genital bölge kararmasını geçirir mi

Genital bölgenin renk tonunu açmak için genital sürer dikkatli olunmalıdır. Asla vajina içine sürülmemelidir. Günde 1 defa olmak üzere dış yüzeye sürülmelidir ve asla 1 aydan fazla kullanılmamalıdır.

expigment 4 krem

Expigment Krem Kullananlar

Expigment krem kullananlar krem hakkında yaptıkları yorumları sizin için derlemeye çalışacağım. Genelde kremi kullananlar kremi cilt renk tonunu eşitlediğini söylemelerine karşın bazı kişiler düzenli kullanmadıklarından pek faydasını görmedikleri yorum olarak yazmışlardır. Expigment 2 krem kullananlar kremin pek etkili olmadığı ama expigment 4 kremin çok işi yaradığını ve lekeleri geçirdiğini söylemişlerdir.

Expigment krem kullananlar kesinlikle kremi kullandıktan sonra güneşli günlerde dışarı çıkmalı ve kremin sürüldüğü bölgeyi güneşten korunması gerektiği söylemişlerdir. Cildi soyduğu için cilt güneşin zararlı ışınlarından etkilenmektedir. Kremi koltuk altına ve genital bölgeye sürenler tahrişe neden olduğunu dile getirmişlerdir.

Expigment Krem Hakkında Bütün Sorular

Kullanım alanı her geçen gün artan expigment krem hakkında aklınıza takılan soruların cevaplarını vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Expigment krem reçetesiz alınır mı

Expigment krem reçetesiz olarak eczanelerden alınmasına karşın kesinlikle reçetesiz olarak kesinlikle kullanılması tavsiye edilmez.

Expigment 4 krem etkisi ne zaman gösterir

Krem düzenli olarak kullanıldığında 2 hafta içerisinde etkisini göstermektedir. Olumlu etkileri genelde 1 ay sonra daha net görülür.

Expigment 2 ile 4 arasındaki fark nedir

Expigment 2 ile 4 arasında fark sadece içeriğinde bulunan ekten madde hidrokinon yoğunluğudur. Bu etken madde ne kadar yoğun ise etkisi o derece yoğun olacaktır.

Expigment kızarıklık kaç gün geçer

Kremin bilinen yan etkilerdir biride expigment krem ciltte kzzarıklık yapmasıdır.

Expigment krem vajinaya sürülür mü

Krem kesinlikle vajina bölgesinde uzun süre kullanılmamalıdır ve asla vajina içerisine sürülmemelidir. Ciddi tahrişe ve yanmaya neden olabilir.

Expigment krem nereden alınır

Expigment krem sadece eczanelerde satılan reçeteli bir kremdir.

Expigment krem nasıl uygulanır

Expigment krem sadece sorunlu bölgeye ince tabaka halinde sürülür ve deri tarafından emilmesi için iyice ovalanır.

Expigment kızarıklık normal mi

Eğer kızarıklık çoksa kesinlikle krem kullanmayı bırakmalısınız genelde kızarıklık yan etkilerinden biridir ve içeriğinde bulunan etken maddeler neden olmaktadır.

Expigment soyulma yapar mı

Expigment krem cildi sayan bir kremdir. Cildi soyarak lekelerin ve çillerin yok olmasını sağlar.

Madecassol ve expigment 4 beraber kullanılır mı

Genelde expigment 4 ile madecassol beraber kullanılmasında amaç cildin aşırı kurumasını önlemek ve güneşin zararlı etkilerinden korumaktır.

Expigment kızarıklık kaç günde geçer

Expigment kremin neden olduğu kızarıklık ve tahriş krem kullanılmayı bırakıldıktan 1 yada 2 gün sonra geçmektedir.

Expigmentin yaptığı kızarıklık nasıl geçer

Expigment kremin neden olduğu kızarıklığı geçirmek için madecassol merhem kullanabilirsiniz.

Expigment kaç günde etkisini gösterir

Expigment krem etkisi 2 hafta içerisinde göstermektedir. Gözle görülen etkiler 1 ay içinde görülmektedir.

Expigment kullanım sonrası ne yapılmalı

Kesinlikle cildi güneşten korumalı ve uygun bir nemlendirici krem kullanmak gereklidir. Kremi mümkünse akşam yatmadan önce ve sabah kullanın

Expigment emzirirken kullanılır

Kesinlike emzirme döneminde bu kremin kullanılması tavsiye edilmez. Eğer doktorunuz kullanmanızı öneririse göğüs bölgesine asla sürmeyin.

Hamilelikte expigment krem kullanılır mı 

Hamile iseniz yada hamile kalmayı düşünürseniz kesinlikle bu kremi kullanmayınız.

Expigment krem fiyatı

EXPIGMENT %4 30 gr krem Fiyatı
Etken Madde Hidrokinon + Butilmetoksidibenzoil + Kamfor 9.57 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 9.57 TL

Expigment Krem Prospektüs

Expigment krem size reçete edildiğinde mutlaka krem hakkında en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşabilirsiniz. Kesinlikle tavsiye üzerine asla bu kremi kullanmayınız. Krem başka kişide iyi etki göstermesi sizde işe yarayacağı anlamına gelmez. Krem mutlaka size doktor tarafından önerildikten sonra kullanılmalıdır. Kremin reçete kağıdını okuyarak kullanım şekli yan etkileri ve etkilerini öğrenmeniz mümkün.

Expigment Krem Muadili

Expigment krem ile aynı etkiye sahip olan kremler

Expigment 2 krem

Expigment 4 krem

Sizlere bu yazımızda expigment krem nedir, expigment krem ne işe yarar, expigment krem nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalıştım. Sizlerde krem hakkında soru ve görüşlerinizi yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git