Contractubex Jel

Contractubex Jel
17 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 26 kez okundu.

Contractubex jel yara izi, dikiş izi ve ameliyat izine geçiren en iyi kremlerden biridir. Cilt yüzeyinde kaza sonucu oluşan yara, yanık izi yada sivilce izlerini geçiren contractubex krem şu an bilinen en iyi kremlerin başında gelmektedir.

Özellikle dışarıdan görünen ve izler çoğu zaman kişinin kendine olan öz güvenin kaybolmasına neden olabilir. Yüz bölgesinde olan izler kişinin toplum içinde uzaklaşmasına hatta bu izden utanmasına neden olabilmektedir.

Yara, yanık, dikiş izi, ameliyat izi, sivilce izleri, doğum sonrası oluşan çatlaklar, cilt deformasyonların kullanılan contractubex jel krem doktorlar tarafından önerilen ve etkili kanıtlanmış bir kremdir. Krem sorunlu bölgeye sürüldüğünde hasarlı bölgede hücrelerin tekrar işlevini yapmasını sağlayarak yara izinin kapanmasını sağlamaktadır. Kabuk tutmuş eski yaralarda bile etkili olan contractubex jel krem hücre dokularını canlandırarak etkili çözüm sunar.

Sizlere bu yazımızda contractubex jel nedir, contractubex jel nasıl kullanılır, contractubex sivilce izlerini geçirir mi, contractubex lekelere iyi gelir mi sorusuna cevap vererek bu etkili yara izini geçiren krem hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Contractubex Jel Krem Nedir

Contractubex jel reçete ile satılan eczanelerde satılan bir kremdir. Krem 10 gramlık kapalı kutularda bulunmaktadır. Contractubex jel’in  her 100 gramında 10 g Extractum Cepae, 40 mg (5000 IU) Heparin Sodyum, 1 g Allantoin bulunur.

Kremin içeriğinde bulunan etken maddeler yara kabuk tutuktan sonra yaranın iyileşmesi üzerinde olumlu etkiler göstermektedir.Kurumuş, kabuk tutmuş eski yaraların bile hızlıca kapanmasını sağlar.

Contractubex Jel Ne İşe Yarar

Contractubex jel yanık, yara, ameliyat yaraları ve sivilcelerin patlatılması sonucu iz oluşmasını önler daha önceden oluşan izlerin yok olmasını sağlar. Yaralanma ve kaza sonrası deri renginin ve cilt bütünlüğünün bozulmadan gözle görülür şekilde kapanmasını sağlar.

Yara izini geçirmek için mutlaka kapanır kapanmaz kullanılması gereken bu krem asla yeni yaralara ve açık yaralara sürülmemelidir. Eski yaralarda kullanılan bu kremi düzenli kullandığında etkisi kesin olarak gösterir. Görüntü estetiğini bozan sizi rahatsız eden izlerden kurtulmak için mutlaka ilk tercihiniz contractubex jel krem olmalıdır.

Contractubex krem nerelerde kullanılır

Sizlere contractubex jel krem nelerde kullanılır hakkında bilgi vererek sizlere kullanım alanlarında bahsetmek istiyorum

 • Yara izleri
 • Yanık sizleri
 • Sezeryanla doğum sonrası oluşan izler
 • Kaza sonrası izler
 • Kesik ve sıyrık
 • Contractubex leke izlerini yok eder
 • Contractubex sivilce izlerini yok eder
 • Genelde yüzde görülen çukurluklar
 • Lazer tedavileri sonrası
 • Dövme sildirme sonrası görülen izler
 • Haşlanma sonrası oluşan deri bozuklukları( çay dökülmesi, kaynar su dökülmesi)
 • Estetiği bozan cilt kusurlarında

contractubex krem

Contractubex Jen Nasıl Kullanılır

Contractubex jel krem kullanım şekli aslında yara izinin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Yara ne kadar eski ise kullanım şekli değişiklik göstermektedir. Yara izi eski ise tedavi süreci buna bağlı olarak uzun sürecektir. Kesinlikle yeni oluşan yaraya, dikişi ipleri alınmayan yaralara ve sivilcelerin üzerine sürülmemelidir. Sonuçların etkili olması için 3 ay boyunca günde 3 defa kullanılması gerekmektedir. Genelde kullanım şekli ise;

 • Yara izinin olduğu bölge hijyen kurallarına göre temizlenir
 • Az miktarda krem yara izinin üzerine sürülür
 • Parmak uçları ile hafif baskı yapılarak ovalanır
 • Krem yara izinin üzerinde emilmesi sağlar

Yara izinin olduğu cildin iyileşmesi bir zor ve zaman aldığı için krem mutlaka düzenli kullanılmalı ve sabırlı olunmalıdır. 1 ayda ilk etkilerini gösteren krem 2. aydan itibaren gözle görülür şekilde izlerin yok olmasını sağlar. 3 ay kullandığında olumlu etkileri herkes tarafından fark edilir.

Sadece yeni oluşan yaraları değil çok eski kabuk tutmuş kapanmış inatçı yara izlerini geçiren contractubex krem eski yara izinin olduğu bölgedeki ölü hücreleri canlandırarak kabuk tutmuş yaranın kapanmasını sağlar. Tabi bu kremi eski yaralara en az 6 ay olacak şekilde günde 3 yada 4 defa sabırla kullanmanız gerekmektedir.

Conntractubex jel yara izlerinde nasıl kullanılır

Yara izleri yaralanma, kaza yada ameliyat sonrası oluşabilir. Contractubex jel krem yara izlerini geçirmek için yara izi olan bölgeye sürülür ve masaj yapılarak yedirilir. En az 3 ay boyunca düzenli kullanılması gerekmektedir. Yara izlerini geçiren en iyi kremlerden biridir. Fazla kullanmak aşırıya kaçmak yarardan çok zarar verir. Eğer yara izi kabuk tutmuş ise krem ince tabaka halinde yara izinin üzerinde kalmalıdır.

Contractubex jel sivilce izlerinde nasıl kullanılır

Sivilcelerin en büyük eseri şüphesiz olarak yüzümüzde bıraktığı sivilce izleridir. Sivilcelerin neden olduğu izleri yok etmek için contractubex jel ince tabaka halinde akşam yatmadan önce ince tabaka halinde yüze sürülmesi gerekmektedir.

Contractubex lekelere iyi gelir mi

Cilt dokularını yenileyen yara ve yanık izleri geçiren bu krem cilt lekeleri geçirmede maalesef aynı etkiyi göstermemektedir. Cilt lekelerini geçirmek için kesinlikle bu kremin kullanılması tavsiye edilmez.

Contractubex Krem Yan Etkileri

Contractubex  jel yan etkileri genelde doz aşımına ve içeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerjisi olanlarda daha sık görülmektedir. Krem kesinlikle yeni yaraya açık yaraya sürülmez. Göz, burun ve ağız içine asla sürülmez. Kesinlikle krem sürüldükten sonra cilt güneşin zararlı ışınların korunmalıdır.

 • Kaşıntı, kızarıklık, damarların genişleyerek ciltte görünür hale gelmesi (telanjiektazi), çukur şeklinde yara izleri
  Yaygın olmayan: Ciltte renk koyulaşması, ciltte çukur şeklinde boşluklar
 • Kurdeşen (ürtiker), cilt tahrişi, içi cerahat dolu deri kabartıları, ciltte yangı, ciltte yanma, şişme, uygulama yerinde ağrı hissi, ciltte gerginlik hissi, içi cerahat dolu deri kabartıları nedeniyle kızarıklık

Genelde controctubex krem sürüldükten sonra sıklıkla kaşıntı görülmektedir aslında bu yan etki değil kremin etki ettiğini ve iyileşme sürecine girdiğini gösterir.

Contractubex Jel Kullananlar

Contractubex jel kullancı yorumlarını sizler için sosyla medya ve forumlardan derlemeye çalıştım. Genelde contractubex kullanalar kremin etkilerini görüklerini söylemelerine karşın kremi düzensiz kullananlar kremi etkisini görmediklerini aktarmıştır. Contractunex jel yorumları ise;

 • Kesinlikle düzenli kullandığında etkisini görürsünüz
 • Contractubex çok etkili ama fiyatı çok pahalı
 • Küçük kızımın neden olduğu tırnak izlerini yok eden etkili krem
 • Üzerime kaynar çay döküldü 6 ay bu kremi kullandım yanık izinden eser kalmadı
 • Sezaryen ile doğum yaptım doktorumun önerisi ile bu kremi kullandım

Contractuex kullanalar krem hakkında contractunex çocuklarda kullanılır mı, contractubex çatlak için kullanılır mı, contractubex  yüzde kullanımı, emzirirken kullanımı, contractubex kaşıntı yapar mı sorusunu sıklıkla sormaktadır. Sizlere bu soruların cevaplarını vererek yardımcı olmaya çalışacağım.

Contractubex Jel Hakkında Bütün Sorular

Contractubex krem hakkında merak edilen ve bilinmeyen sorulara cevap vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Contractubex devlet karşılıyor mu

Contractubex jel size doktor tarafında reçete edilse bu krem devlet rafından karşılanmaktadır.

Contractubex kaşıntı yaptı

En sık görülen sorunlardan biride contractubex kaşıntı yaptı sorunudur aslında bu kaşıntı yan etki değil iyileşme sürecini gösteren bir durumdur. Eğer kaşıntı çok rahatsız ederse tırnaklarınız ile kaşımak yerine ovalamanız yeterlidir.

Contractubex reçete ile alınır mı

Kremi bazı doktorlar size reçete edebilir. Krem size reçete edilmesine karşın fiyatında bir değişiklik olmayacaktır. Devler tarafından karşılanmamaktadır.

Contractubex hangi doktor yazar

Contractubex  krem hangi doktor yazar sorusu sıklıkla sorulan sorulardan biridir. Yara izi sorunu varsa cildiye bölündeki doktorunuz size tedavi ettikten sonra önerebilir.

Contractubex aile hekimi yazarbilir mi

Contractubex krem aile hekim tarafından yazılmamaktadır.

Contractubex jel faydaları

Contractubex jel faydaları cildin kendisini yenilemesini ve yara izlerinin kaybolmasını sağlamaktadır. Ayrıca sivilce izleri ve yüzde bulunan çukurlukları yok etmesidir.

Contractubex sivilce izlerini geçir mi

En etkili olduğunu alanlardan biride sivilce izlerini yok etmesidir. Düzenli olarak kullanıldığında sivilce izlerini yok etmektedir.

Contractubex sigorta karşılıyor mu

Krem 2011 yılında sgk tarafından karşılan ilaçlar sınıfından çıkarılmıştır. Sigorta tarafından karşılanmamaktadır.

Contactubex kaşıntı nasıl geçer

Contractubex jel kaşıntı olduğunda kaşıntıyı geçirmek için kaşıntıyı geçirmek için kaşımak yerine ovalayarak rahatlama saplayabilirsiniz.

Contractubex yüzde kullanımı

Yüzde bulunan sivilce izleri ve sivilcelerin neden çukurlukları geçirmek için contractubex kremi yüzünüze düzenli olarak sürerek bu sorunun yok olmasını saplayabilirsiniz.

Contractubex  jel emzirirken kullanımı

Kesinlike emzren anneler bu kremi doktoruna danışmadan kullanmamaları gerekmektedir.

Contractubex jel içeriği

Etkin madde: 100 gramda 10 g Extractum Cepae, 40 mg (5000 IU) Heparin Sodyum, 1 g Allantoin bulunur.
Yardımcı maddeler: Sorbik asit, p-Metilhidroksibenzoat, Ksantan sakızı, Polietilen glikol 200, Parfüm, Saf su

Contractubex jel dikiş izi için kullanılır mı

Ameliyat sonrası yada kaza sonrası atılan dikiş izlerini yok etmek için etkili yara kremi olan contractubex jel kullanabilirsiniz.

Contractubex hamilelikte kullanılır mı

Kremi hamilelerin kullanmasında bir sakınca bulunmamasına karşın kesinlikle hamilelikte kullanılması gereken bir kremdir.

Contractubex krem muadili

Contractubex jel eşdeğer kremler ile aynı etkiye ve içeriğe sahiptir.

Noskar

Hepatubex

Contractubex Jel Fiyatı

Contractubex jel ne kadar, contractubex fiyatı nedir genelde çok merak edilen bir sorusudur. Genelde reçetesiz olarak satılan bu kremi eczanelerde e ticaret sitelerde satılmaktadır ve fiyatı değişiklik göstermektedir.

CONTRACTUBEX 100 gr jel 2018 YILI FİYATLARI
Etken Madde Allantoin + Ext. Capae + Heparin 110TL
Geri Ödeme Kodu A09804 110 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 110 TL
İthal / İmal İthal [ Ref.Ülke :Almanya ] 110 TL

Sizlere bu yazımızda contractubex jel prospektüs bilgileri hakkında bilgi vermeye çalıştım. Kremi kullanmadan önce mutlaka reçete kağıdını okuyup krem hakkında bilgib sahibi olmalısınız. Contractubex jel nedir, contractubex ne işe yarar, contractubex nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalıştım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git