Bakımlı Bayan

Cilt Lekelerine Bitkisel Çözüm

25.04.2020
71
Cilt Lekelerine Bitkisel Çözüm

Cilt lekeleri genelde sivilce sorunu sonrasında meydana gelen ciltteki renk farklılıklarıdır. Aynı zamanda hormonel dengesizlikler, yetersiz cilt bakımı, kötü beslenme, güneşe maruz kalma ve yaşlanma ile birlikte de ortaya çıkabilir. Piyasada cilt lekeleriyle savaşan birçok kozmetik ürün var ancak bunların çoğu hem oldukça pahalı, hem de içeriğindeki kimyasallar uzun vadede cilde zarar verir. Onun yerine cilt lekelerinden doğal yollarla kurtulmayı deneyebilirsiniz. Cilt lekelerine kesin çözümCilt lekeleri için evde bitkisel çözüm mevcuttur. Cilt lekelerine ne iyi gelir diyorsanız yazımız sizin için.

https://bakimlibayan.com/yuz-lekeleri-nasil-gecer/

Cilt Lekelerine Ne İyi Gelir?

Cilt lekelerine bitkisel çözüm arayanlar genelde cilt lekelerine ne iyi gelir sorusuyla yanıt bulmaya çalışır. Sizler için cilt lekelerine ne iyi gelir bitkisel çözümler hazırladık.

Cilt Lekelerine Limon 

Cilt lekelerine bitkisel çözüm olarak limon suyu evde uygulayabileceğiniz mükemmel bir cilt tonlayıcısıdır. İçeriğindeki sitrik asit ciltteki fazla yağı temizler ve sivilceye sebep olan bakterileri öldürür. Aynı zamanda geniş gözeneklerin görünümünü minimuma indirir ve cildi yumuşatır. Basit bir şekilde, taze sıkılmış limon suyunu cildinize sürebilir, 15 – 20 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi durulayabilirsiniz. Bunu bir ay boyunca her gün uygulayabilirsiniz. Dilerseniz limon suyuna az bir miktar bal sürerek de bu karışımı yüzünüze sürebilirsiniz.

Cilt Lekelerine Domates 

Cilt lekelerine bitkisel çözüm için C vitamini ve antioksidan zengini olması sebebiyle domates suyu mükemmel bir parlatıcı ve leke gidericidir. Aynı zamanda geniş gözenekleri kapatır ve sivilce sorununu tedavi eder. Yüksek oranda likopen içermesi sebebiyle güneş yanıklarını azaltır. Cildinize domates püresiyle masaj yapın, 10 – 15 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi durulayın. İstediğiniz sonucu elde edene kadar bu uygulamayı birkaç hafta boyunca takip edin.

https://bakimlibayan.com/gunes-lekelerine-dogal-maske-ile-kesin-cozum/

Cilt Lekelerine Elma Sirkesi

Cilt lekelerine bitkisel çözüm arayanlar için elma sirkesi alfa hidroksi asit zenginidir ve bu yüzden cilt lekeleri ve koyu bölgelerin rengini açar. Aynı zamanda cildin pH dengesini korur, aşırı yağı alır, sivilcelerle savaşır ve kapanan gözenekleri açar. Bir yemek kaşığı elma sirkesiyle üç yemek kaşığı suyu karıştırın. Yoğun olduğunu düşünürseniz suyu biraz daha arttırabilirsiniz. Karışımı pamuk yardımıyla yüzünüze sürün, 15 dakika kadar yüzünüzde bekletin, ardından yıkayın. Cilt lekeleri yok olana kadar bunu günde iki üç kez uygulayabilirsiniz.

Cilt Lekelerine Patates

Cilt lekeleri için Patates, pigmentasyonun azalmasına yardımcı olan nişasta içerir. Aynı zamanda göz altlarındaki siyah halkaların görünümünü azaltır. Bir küçük patatesi soyup rendeleyin. Suyunu bir bez yardımıyla sıkın. Çıkan suyu pamukla yüzünüze sürün, 20 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü durulayın.

Cilt Lekelerine Muz Kabuğu

Cilt lekelerine Muz ve muz kabuğunda enfeksiyon önleyici içerikler vardır. Yüzdeki kızarıklıkları azaltır ve sivilcelerle savaşır. Aynı zamanda cilt için mükemmel olan potasyum ve antioksidanlar içerir. Muz kabuğunu yüzünüze masaj yaparak 5 – 10 dakika kadar sürün. Mümkün mertebede uzun süreliğine yüzünüzde kalmasını sağlayın, ardından suyla durulayın. Kızarıklıklar geçene kadar günde iki üç defa uygulayabilirsiniz.

https://bakimlibayan.com/yuz-lekeleri-icin-dogal-maskeler/

Sizlere bu yazımızda cilt lekeleri nasıl geçer, cilt lekelerine ne iyi gelir ve cilt lekelerine bitkisel çözüm yolları hakkında kısa bilgiler sunduk.

İlginizi çekebilecek yazılar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.