Bakımlı Bayan

Boyun Fıtığı Nasıl Geçer? Boyun Fıtığı Bitkisel Çözümler

25.04.2020
93
Boyun Fıtığı Nasıl Geçer? Boyun Fıtığı Bitkisel Çözümler

Boyun fıtığı hakkında hazırladığımız yazımızda boyun fıtığı nasıl geçer, boyun fıtığı bitkisel tedavi yöntemleri var mı bu konuda olacaktır. Boyun fıtığına iyi gelen bitkiler ve boyun fıtığı için şifalı bitkiler nelerdir bu konulara da değineceğiz.

Boyun fitığı her yaşta görülebilecek ve tedavi edilen bir hastalıktır. Boyunda görülen sertlik ve şiddetli ağrı genellikle birden ortaya çıkar. İlk başlarda hafif olan ağrılar daha sonra şiddetlenerek dayanılmaz bir hal almaktadır. Daha ağır vakalarda ellerde ve kollarda karıncalanmalar, kuvvetsizlik ve uyuşukluk, kaslarda zayıflama görülebilir.

Boyun fıtığı ağrıları ilk başladığı zaman destek tedavi ile iyileşebilir. Kısmi felç ya da büyük felçli olanlarda ameliyatla tedavi şarttır. Toplumda boyun ağrısı çeken birçok insan bulunmaktadır. Tabii ki her boyun ağrısı boyun fıtığı değildir. Boyun fıtığı tedavisinde korse, lokal enjeksiyon, ilaç ve egzersiz ile tedaviye başlanır. Ağrılarda her hangi bir azalma olmaz ise fizik tedavi yöntemi uygulanır. Boyun ağrılarından kurtulmak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle dik oturmalı ve dik yürümelisiniz. Otururken belinizi be boynunuzu desteklemelisiniz. Uzun süreli bilgisayar başında oturmayın. Yattığınız yastığın ne çok yüksek ne de çok alçak olmamasına dikkat edin.

Yüz üstü yatmayın ve belli aralıklar ile boynunuzu sağa, sola, aşağı, yukarı hareket ettirmeyi alışkanlık haline getirin. Boyun ve sırt kaslarını gevşek tutun. En önemlisi ise sürekli egzersiz yapın. Bütün bu hususlara dikkat ederseniz boyun fıtığı ağrılarınızın geçtiğini göreceksiniz. Kullanılan ilaçlar, fizik tedavi ve başka yöntemler sonucunda ağrılarından kurtulamayan hastaların birçoğu ameliyattan korktukları için bitkisel çözümleri de denemektedir. Bitkisel tedavi sadece destekleyici bir tedavidir. Kesin çözüm olmayacağını bilmelisiniz. Boyu fıtığı tedavisinde ameliyat dışı yöntemler, ortopedik olmak üzere yatak istirahatı, ilaç tedavisi yani ağrı kesiciler, kas gevşeticiler ve inflamasyon giderici ilaçlar, Traksiyon yöntemleri ve fizik tedavi yöntemleri kullanılmaktadır.

Çok ilerlemiş safhalarda ise cerrahi müdehale gerekmektedir. Boyun fıtığı geçici bir hastalık olmakla beraber dikkat edilmediği zaman kısmi felç ya da kalıcı felç gibi durumlara da sebep olmaktadır. Önemsemediğiniz ya da ağrı kesiciler ile geçiştirdiğiniz ağrılar ileride geç kalınmış bir boyun fıtığı olabilir. İlk ağrıları hissettiğiniz zaman doktora giderek kesin tanı koydurmanız ve vakit kaybetmeden boyun fıtığı tedavisine başlamanız ilerlemesini de önleyecektir.

Boyun Fıtığı Belirtileri

Boyun fıtığı hastalığı ciddi bir hastalıktır. Bu yüzden dikkat edilmesi gerekir. Boyun fıtığı hastalığı hakkın da genel bir bilgi verecek olur isek bu hastalığı şu şekil de tanımlayabiliriz. Boyun fıtığı hastalığı boyun içerisin de bulunan omurların aralarında ki yumuşak dokulu disklerin yer değiştirmesi ya da erimesi sonucun da oluşmaktadır. Bu durum oldukça ciddi sonuçlar doğurabilir. Bu hastalık bu aşamaya geldiği hal de tedavi edilmiyor ise oldukça ağrılı bir sonuç elde edilebilir. Ayrıca kısmi felç gibi ciddi problemleri de beraberin de getirmektedir.

Boyun fıtığı hastalığının gerekli şartlar altın da tedavi edilememesi telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabileceği anlamını taşımaktadır. Boyun fıtığı oldukça ciddi bir hastalık olması nedeni ile çeşitli tedavi yöntemleri vardır. Ancak boyun fıtığı hakkın da daha kapsamlı bir bilgi verecek olur isek bu durumu şu şekil e açıklayabiliriz. Boyun fıtığı ciddi ağrılar yaşatır. Boyun fıtığı genel olarak enseye vuran şiddetli ağrılar ile kendisini belli eder. Baş ağrılarının da bir kaynağı olarak görülen boyun fıtığı en çok bu kaynaklar ile birlik de kendisini belli eder.

Boyun fıtığı hastalığının başka belirtileri arasın da hareket kabiliyetin de sınırlamalar da yer alabilir. Boyun fıtığı yaşayan bir hasta boynunu rahat hareket ettiremez. Bazen boyun üzerin de duruş problemleri de kendisini gösterebilmektedir. Bu durum da ciddi bir tedavi aşamalarından geçilmesi gerekmektedir. Boyun fıtığı tedavisin de ilk olarak cerrahi müdahale önerilmez. Çünkü riskli ve zor bir bölge olduğu için kolay kolay tedavi edilemez. Eğer hastalık ilk aşama da ise bu durum da ilaç tedavisi ön görülür. Ancak ilaç tedavisinin yanı sıra bazı hareketler ve egzersizler de verilir.

Bu hareketler boynun yumuşamasına ve tedaviye daha çabuk yanıt verilmesine neden olmaktadır. Eğer tüm bu yöntemlere hastalık bir şekil de cevap vermez ise bu durum da cerrahi yöntem düşünülür. Cerrahi müdahale ise uzman bir doktor tarafından uygulanır. Çünkü çok dikkat isteyen bir ameliyattır. Sinirle zarar verebilme ihtimali bulunduğu için felç riskini de içerisin de barındırmaktadır.

Boyun fıtığı belirtileri; şiddetli boyun ve sırt ağrıları olabileceği gibi, kol ve bacaklarda da sorunlar görülmesine neden olabilir. Boyun fıtığı omurilik içerisinden geçen sinirlerin zarar görmesi neticesinde geliştiğinden, ilgili sinirler kol veya bacak bölgesine aitse kişinin bu bölgelerde ağrı hissi yaşaması da muhtemeldir. Boyun fıtığı tedavisi erken aşamalarda kişiye uygulanan kas gevşetici ve ağrı kesici ilaçlar ile desteklenen fizik tedavi ile kısa süre içerisinde gerçekleştirilebilinir. Ancak sorunun daha ciddi sağlık problemlerine sebep olabileceği ağır durumlarda, cerrahi müdahale ile de tedavi yapılabilmektedir.

Boyun fıtığı temelde boyunda bulunan 7 tane omurun yapısında meydana gelen bozukluklardan kaynaklandığından, doğru bir şekilde uygulanan fizik tedavi egzersizleri ile birkaç hafta içerisinde iyileşebilir. Ancak bu tür uygulamalara kesinlikle hekim tavsiyesi doğrultusunda başlanması ve uzman bir fizik tedavi uzmanı tarafından gerçekleştirilmesi ya da hastaya gösterilmesi gerekir. Zaten yapısında sorun olan omurların bilinçsizce yapılan yanlış hareketler neticesinde daha da çok zarar görmesi, boyun fıtığının ilerleyerek çok daha ciddi rahatsızlıklara neden olmasına neden olabilir. Boyun fıtığı tedavisinde ameliyat edilmesi gereken hasta oranı %5 olmasına rağmen, bu hasta grubunun kol ve bacak felci gibi ciddi sağlık riskleri içerdiği düşünülürse, hastaların uyguladıkları egzersizler ile boyun omurlarına daha da fazla zarar vermemesi son derece önemlidir.

Boyun fıtığı egzersizlerine hekim tavsiyesi sonucu başlayacak hastaların, öncelikle bir fizik tedavi uzmanına danışarak başlaması gerekir. Ancak hayatımıza her anlamda büyük kolaylıklar sağlayan ve hızla gelişen teknoloji, bu fizik tedavi egzersizleri konusunda da size yardımcı olmaktadır. İnternetten fizik tedavi uzmanlarının boyun fıtığı tedavisinde kullanılan egzersizleri nasıl yapmanız gerektiğini anlattığı videolara ulaşabilirsiniz. Böylece evinizden çıkmadan tıpkı fizik tedavi merkezindeymişçesine, boyu fıtığı egzersizlerini doğru bir şekilde yapabilirsiniz. Kısa süre içerisinde uyguladığınız egzersizler ile yapısı doğal haline dönüşecek olan omurlarınızın, omurilik içerisindeki sinirlere uyguladığı baskı da azalacaktır. Böylece boyun fıtığından kaynaklanan ve büyük acılar yaşamanıza neden olan şiddetli ağrılardan da, kısa zaman içerisinde kurtulabilirsiniz. Fizik tedavi egzersizlerini düzenli olarak yapmayı da ihmal etmemeniz gerekmektedir.

Boyun Fıtığı Nasıl Tedavi Edilir?

Boyun fıtığına çekilen MR sonucunda kesin tanı koyulmaktadır. Buyun fıtığının bilinen yöntemleri ameliyat dışı yöntemler, elle tedavi, ortopedik yatak istirahatı ve ilaçla tedavi, ağrı kesiciler, kas gevşeticiler ve inflamasyon giderici ilaçlardır. Diğeri ise cerrahi müdahaledir. Elle tedavi çok bilinen bir yöntem değildir. Bu yöntem daha çok Avrupa, Amerika, Kanada ve Uzakdoğu ülkelerinde çok kullanılan bir yöntemdir. Çok başarılı sonuçlar alındığı görülmektedir.

Kliniklerde uygulanan boyun fıtığı tedavi yöntemleri ise medikal tedavi, kaplıca tedavisi, masaj, manuel tedavidir. Yatak istirahatı ilaçlar, boyunluk, fizik tedavi, boyun çektirme, enjeksiyon tedaviler, akapunktur ve biyoenerji yöntemi, güçlendirme egzersizleri, aerobik uygulanmaktadır. Boyun düzleşmesi nedir, boyun düzleçmesi nasıl tedavi edilir diye merak edenler için açıklayalım. Boyun omurları öne doğru kavis yapmış şekildedir. Bu kavisin arkaya doğru giderek açı kaybetmesine halk arasında boyun düzleşmesi denmektedir. Boyundaki düzleşen bu kavis tekrar eski haline getirmek mümkündür. Belli aralıklarla boyun fıtığı egzersiz programı, elle yapılan hafif germe, mobilizasyon teknikleri, boyun yastığı ve duruşu düzeltme çabaları olumlu sonuçlar vermektedir.

Her boyun ağrısı fıtık olmasa da boyun ağrısı nasıl geçer diye düşünüyorsunuz. Eğer ağrılarınız fıtıktan kaynaklanmıyor ise adale kasılması ya da kireçlenmeden kaynaklanabilir. Fizik tedavi ve ilaçlarla tedavisi mümkündür. Boyun ağrısı nedenleri ise strese bağlı ağrılar, kas kaynaklı ağrılar, boyun zedelenmeleri, boyun fıtığı, disk yapısının bozulması, kireçlenme ve Tümörlerden kaynaklanabilir. Kesin tanı ancak doktorun MR çekimi ile belli olmaktadır. Boyun tutulması insana sıkıntı ve acı veren bir durumdur. Genellikle geceleri ters yatış pozisyonu sonucu meydana gelmektedir.

Bunun yanı sıra başı sürekli sabit tutmak, sert ve düzensiz yerde uyumak, cereyanda kalmak boyun tutulmasına sebep olabilir. Boyun tutulmasında öncelikle ağrıyan bölgeyi sıcak tutmak her zaman faydalı olmaktadır. Ağrıyan bölgeye zeytinyağı ile masaj yapmak da farklı ve çok faydalı bir yöntemdir. Bu yöntemler ile beraber kas gevşetici ilaçlar da çok faydalı olacaktır. Boyun tutulması sürekli tekrarlıyor ise mutlaka doktora giderek altında yatan sebepleri öğrenmelisiniz. Başka bir hastalığın habercisi ise geç kalmadan hastalığın tedavisine başlanması gerekir.

Boyun Fıtığı Ağrıları Nasıl Geçer?

Boyun fıtığı hastalarının çok iyi bir şekil de bildiği bir gerçek vardır ki oda bu hastalıkların çok uzun süreli ağrılara neden olmasıdır. Boyun fıtığı hastaları gerçekten çok büyük acılara katlanmak zorun da kalmaktadırlar. Boyun fıtığı hastalarının bu ağrılara katlanmak zorun da kalmaları ise yaşam kalitelerini büyük oran da düşürmektedir. Boyun fıtığı hakkında genel bir açıklama ve tanım yapacak olur isek durumu şu şekil de açıklayabiliriz. Boyun fıtığı omurgalar arasın da bulunan disk denilen kıkırdak dokudan oluşan kemik yapının erimesi ya da zamanla çeşitli sebeplere bağlı olarak yer değiştirmesine boyun fıtığı denir.

Bu şekil de eriyen disklerden sonra omurgalar hareket sırasın da birbirlerine sürtünmeye başlarlar. Bu durum da sürtünen omurgalar bu etki sayesin de aşınmaya başlarlar. Omurgaların aşınması ise iler de tamiri mümkün olmayan ciddi hastalıklara neden olabilir. Boyun fıtığı hastalığı bu durum da çok büyük ağrı ve acı vermektedir. Boyun ağrılarının yanı sıra baş dönmesi gibi durumlarda da kendisini belli edebilir. Boyun fıtığı ağrıları ilk olarak enseye vuran şiddetli ağrılar ile kendisini belli eder ancak daha sonra başa vuran bu ağrılar tahammül edilemeyecek kadar ciddi oran da artmaktadır.

Boyun fıtığı hastalarının ise dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bu önemli noktalar şu şekil de açıklanabilir. Boyun fıtığı hastalarının aşırı ağır yükler kaldırması sakıncalıdır. Bu durum da ani hareket imkânı sağlandığı için omurgaların yer değiştirme gibi riskleri vardır. Bu yüzden oldukça sakıncalıdır diyebiliriz. Boyun fıtığı hastaları uzun süreler boyunca sabit olarak aynı noktaya takılı kalmamalı boyunlarını yumuşak hareketler ile hareket ettirmeleri gerekmektedir.

Bunların dışın da yapılan ani hareketler felç oluşumuna kadar büyük oran da zemin hazırlamaktadır. Boyun fıtığı hastaları bu durumlar dışın da doktorun vermiş olduğu egzersizleri aksatmadan harfi harfine uygulamalıdırlar. Çünkü bu durum da boyun fıtığı ağrılarına çözüm bulunmuş olur. Bu egzersizler boyun fıtığı ağrılarını azaltmaya yönelik uygulanan bir takım hareketler olarak bilinir. Boyun fıtığı ağrılarından kurtulmak için bu önerilere dikkat etmek gerekir.

Ameliyatsız Boyun Fıtığı Tedavisi

Fıtık her ne kadar basit bir isme sahip olan bir hastalık olsa da, ihmal edildiğinde kişinin günlük yaşamına devam edebilmesini imkânsız hale getirebilir. Fıtık hastalığının ilerleyen aşamalarında hastada kalıcı felç geçirme riski oluşabildiğinden, insanların bu hastalıktan şüphelendikleri de vakit kaybetmeden uzman bir hekimden yardım istemesi gerekir. Günümüzün modern tıp imkânları sayesinde ameliyatsız fıtık tedavisi çok kolay hale gelmiştir. Gerek disk nükleoplasti tedavisi gerekse de lazerle fıtık tedavisi sayesinde hastaların cerrahi müdahaleye gerek duyulmadan iyileşmesi mümkündür.

Fıtık hastalığı omurların yapısının bozularak, omurilik içerisindeki sinir dokusuna baskı uygulamasıdır. Omurilikten geçen sinirler genel olarak bacak bölgesine ait olduğundan, hastaların ortak şikâyeti bacak uyuşmaları ve şiddetli bacak ağrılardır. Fıtık belirtilerinden en yaygın görüleni de bacakta oluşan kasılmalara bağlı gelişen yürüme bozukluklarıdır.
Ameliyatsız fıtık tedavisi yaklaşık olarak hastaların %90-95′inde başarı elde edilmesini sağlamaktadır. Hekim ilaç ve fizik tedavi uygulayarak hastayı ameliyatsız fıtık tedavisi ile bir ay içerisinde sağlığına kavuşturabilmektedir. Ancak bazı durumlarda fıtık parçası koparak, omuriliğin içerisinde düşebilmektedir. Bu tür durumlarda da ameliyatsız fıtık tedavisi yöntemlerinden olan disk nükleoplasti tedavisi ya da lazer ışınları ile omurilik dokusuna müdahale mümkündür.

Disk nükleoplasti omur içerisinde yer alan yumuşak dokunun dışarıya çıkartılması işlemidir. Ameliyatsız fıtık tedavisi olarak kişinin çok rahat bir şekilde tedavisi olmasını sağlar. Disk nükleoplasti tedavisi uygulanan hasta 48 saat istirahat ettikten sonra, günlük yaşamına rahat bir şekilde devam edebilmektedir. Disk nükleoplasti tedavisi ile soruna neden olan Pulpozus dokusu çıkartıldığından, hastanın sinirlerinde oluşan sorunda çözülmüş olunur. Disk nükleoplasti tedavisi tamamen ameliyatsız fıtık tedavisi olarak kabul edilmiştir ve hastanın sağlığını daha çabuk kazanması ve konforlu bir şekilde tedavi edilmesini sağlamaktadır.

Bu uygulama dışında yaygın olarak kullanılan ameliyatsız fıtık tedavisi yöntemlerinden bir diğeri de lazer ışınlarının kullanımıdır. Lazer ışınları ile yumuşak dokuda yüksek ısı oluşturularak, sinir üzerine baskı yapan dokunun daraltılması sağlanır. Böyle kişi fıtığa neden olan sorundan kurtulmuş olur. Bu uygulamaların kesinlikle uzman bir hekim tarafından yapılması gerekmektedir.

Boyun Fıtığı Bitkisel Çözümler

Boyun fıtığı bitkisel çözümler sayesinde büyük ölçüde üstesinden gelinebilen bir hastalıktır. Ancak bitkisel ürünlerin kullanımı ile boyun fıtığı şikayetlerinin azalmasında belirleyici etken, kişinin fiziksel yapısı ve hastalığın ciddiyetidir. Ciddi biçimde ilerlemiş sorunlarda hekim, hastanın cerrahi operasyon geçirmesi gerektiğine karar verebilir. Boyun fıtığı kol ya da bacaklarda felç oluşması gibi çok ciddi sağlık sorunlarına neden olabildiğinden, uzman hekim hastanın sağlığını riske atmamak için vakit kaybederek sorunun büyümesini engellemek için boyun fıtığı ameliyatı geçirmesine karar verebilir.

Boyun fıtığı hastalığı, temelde boyun bölgesindeki sinirlerin zarar görmesinden kaynaklanmaktadır. Boyun fıtığı belirtilerinin yaygın bir biçimde kol ve bacaklarda görülmesinin nedeniyse, boyundan geçerek bu bölgeye giden sinirlerin zarar görmesidir. Beyinden çıkarak tüm vücuda yayılan sinirler, omuriliğin içerisinden geçer. Boyun bölgesinde meydana gelen sorunlardan kaynaklana boyun fıtığı rahatsızlığında, bu bölgeye yer alan sinirlerin üzerinde baskı oluşması neticesinde ilgili vücut kısımlarında işlev bozuklukları ve şiddetli ağrılar görülmektedir. Boyun fıtığı hastalığı; boyun bölgesinde yer alan 7 adet omurun yapısının bozularak, omur dokularının omurilik içerisinden geçen sinirlere basınç uygulamasıdır. İlgili sinirler vücudun hangi bölgesine gidiyorsa, hastalar o bölgede ağrı ve hastalığın belirtilerini yaşamaktadır. Bu nedenle birçok boyun fıtığı hastası yaşadığı ağrıların sebebinin boyun bölgesindeki sorunlardan kaynaklandığına ihtimal dahi verememektedir.

Boyun fıtığı eğer hastanın bacaklarına giden sinirler üzerinde baskı oluşmasına neden oluyorsa; bacaklarda uyuşma, şiddetli ağrı ve yürüyüş bozukluğu gibi boyun fıtığı belirtileri gözlemlenmektedir. Kol bölgesine giden sinirlerin baskı altında kaldığı boyun fıtığı durumlarındaysa; kollarda şiddetli ağrı, uyuşma, güçten düşme ve kavrayış bozukları gibi şikâyetler yaşanmaktadır.

Boyun fıtığının ilerleyen aşamalarında kol ve bacaklarda yaşanan uyuşma ağırlaşarak, felç geçirilmesine dahi neden olabilmektedir. Bu sebepten kişinin boyun fıtığı bitkisel çözümlerini bilinçsizce kendi başına değil, muhakkak önce uzman bir hekimin onayını aldıktan sonra kullanmaya başlaması gerekir. Başlangıç aşamasında doğal bitki yağları ile masaj yapılarak üstesinden gelinebilinen boyun fıtığı şikayetleri, ilerleyen aşamalarda hastaların dayanamayacağı kadar şiddetli ağrılara ve bunu takiben cerrahi müdahalelerin kaçınılmaz hale dönüşmesine neden olabilmektedir.

Boyun Fıtığı Tedavisinde Kullanılan Şifalı Bitkiler

Boyun fıtığı sebep olabileceği ciddi sorunlar nedeni ile her insanın hakkında bilgi sahibi olması gereken hastalıkların başında gelmektedir. Boyun fıtığı genel olarak hastaların geç fark ettikleri ve doktora başvurduklarında rahatsızlığın ilerlemiş aşamada olmasına neden oldukları bir rahatsızlık olduğu için oldukça sinsi olarak tanımlanabilir. Boyun fıtığı hastaları genellikle ağrıları boyun bölgesinde değil de kol ve bacaklarında hissettiğinden, sorunun boyun bölgesinden kaynaklandığı fark etmeleri genellikle doktor muayenesi esnasında olur.

Boyun fıtığı hastalığı sinirlerin zarar görmesinden kaynaklanmaktadır. Beyinden çıkarak tüm vücuda dağılan ve omurilik içerisinde yer alan sinirler, yapısı bozulan boyun omurları nedeni ile baskı altında kalır. Boyun omurlarının içerisinde bulunan yumuşak doku zarar görerek, meydana gelen yapısal değişiklik nedeni ile sinirler üzerinde bir baskı oluşmasına ve dolayısı ile boyun fıtığı şikâyetlerine neden olur. Boyundan geçen sinirler bacak bölgesine gidiyorsa hasta, bacaklarında uyuşma ve ağrı şikâyeti ile doktora başvurmaktadır.

Boyun bölgesindeki baskı kola giden sinirler üzerindeyse hasta, çok şiddetli kol ağrıları ve kolda kavrama bozukları gibi güç kayıpları yaşayacaktır. Boyun fıtığı tedavi edilmediğinde kalıcı kol ve bacak felçlerine neden olabildiğinden, oldukça ciddi ve önemsenmesi gereken bir hastalıktır. Kişi boyun fıtığı belirtilerinden şüphelendiği anda mümkün olan en kısa süre içerisinde uzman bir hekime başvurmalıdır. Tedavi için geç kalınan her gün, hastanın sağlığı ile oynadığı kumarı kaybetme ihtimalini arttırmaktadır.

Boyun fıtığı tedavisinde kullanılan şifalı bitkiler ile hastaların çok daha rahat bir tedavi süreci geçirmesi sağlanabilir. Ahmet Maranki gibi dünyaca ünlü bir bilim adamının boyun fıtığı üzerinde yaptığı çalışmalar sonucu, bazı doğal bitkilerin özellikle bu hastalığa iyi geldiği sonucu ortaya çıkmıştır. Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu da yaptığı açıklamalarda; kekik, zencefil, havlıcan ve biberiye bitkilerinin özlerinden elde edilen yağların boyun fıtığı tedavisinde muazzam derecede etkili olduğunu belirtmiştir.

Bu bitkilerden herhangi birinden elde edilen yağı cilde 5-10 dakika boyunca masaj yaparak uygulayın. Boynunuzu sardıktan sonra yatın ve sabaha kadar yağın boynunuza iyice işlemesini sağlayın. Sabah uyandığınızda farkı hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.

Boyun Fıtığı İçin Şifalı Bitkiler

Bitkisel ürünlerin şifalarını araştırmaya yönelen modern tıp, boyun fıtığı hastalığının da tedavisinde kullanılabilecek bitkiler üzerinde geniş çalışmalar yapmaktadır. Tüm dünya genelinde doğal bitkilerin yararları üzerine çalışmalar yapan bilim adamları, birçok bitkinin insan sağlığı üzerindeki olumlu etkilerini araştırmaktadır. Ülkemizde de boyun fıtığı tedavisinde kullanılmak üzere bitkiler üzerinde araştırma yapan Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki gibi oldukça büyük bilim adamları var. Toplum sağlığı için gece gündüz demeden çalışan bu bilim adamlarımız sayesinde birçok boyun fıtığı hastası, doğal yollar ile sağlığına kavuşmaktadır.

Boyun fıtığı hastalığı boyun bölgesinde yer alan omurların, içlerinden geçen sinirlere baskı yapması neticesinde gelişir. Fiziksel yapısında meydana gelen bozulmalar sebebiyle beyinden tüm vücuda yayılan sinirlerin üzerine baskı yaparak işlevlerinin bozulmasına neden olan omurlar, hastaların sırt, boyun, bel, kol ve bacaklarında oldukça şiddetli ağrılar hissetmelerine neden olur. Beyinden çıkan bu sinirler vücutta birçok farklı bölgeye gittiğinden, sorun sadece baskı gören sinirin ait olduğu bölgede de yaşanabilmektedir. Boyun fıtığı rahatsızlığın genel belirtileri boyun bölgesinde, bacak ve kollarda görülmektedir. Hastaların kollarındaki ağrıların nedenini boyunlarına bağlayamamaları nedeniyle, birçok boyun fıtığı hastası sorun ilerlemeden doktora başvurmamaktadır. Oysa boyun fıtığı erken aşamalarda 1 ay gibi kısa bir süre uygulanan fizik tedavi ve doğal bitki yağları ile büyük ölçüde iyileşmektedir.

Boyun Fıtığı Bitkisel yöntemler ile desteklenen fizik tedavi ile boyun fıtığı hastaları, hayatlarını adeta bir çileye dönüştüren ağrılardan çok kısa süre içerisinde kurtulmaktadır. İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki’nin yaptığı çalışmalar neticesinde; kekik, biberiye, havlıcan ve zencefil bitkilerinden elde edilen yağların, boyun fıtığı tedavisini oldukça olumlu yönde etkilediği ortaya çıkmıştır. Bu bitkilerin doğal özleri boyun bölgesine masaj yaparak uygulandığında, hastanın boyun omurları ve kasları üzerinde rahatlamaya neden olduğu saptanmıştır. 10 dakikalık bir masaj ile iyice yedirilen bitki yağının, boyun sarılarak sabaha kadar iyice işlenmesi sağlanmalıdır. Hastalar sabaha kadar yoğun bir şekilde boyun bölgesine işleyen doğal yağ sayesinde boynunda büyük bir rahatlama ile güne merhaba demektedir. Böylece boyun fıtığı belirtileri önemli ölçüde azalır.

Ahmet Maranki Boyun Fıtığı Kürü

Boyun fıtığı hastalığı; boyun bölgesinde yer alan omurların yapısının bozularak, omurilikteki sinirlere baskı uygulaması sonucu gelişir. Omur içerisinde bulunan yumuşak dokunun formu bozulur ve iç kısımdaki sinirler üzerinde baskı oluşmasına neden olur. Beyinden çıkarak vücuda yayılan bu sinirlerde oluşan hasar nedeni ile kişi çok şiddetli ağrılar yaşayabilmektedir. Beyinden çıkan sinirler vücudun çok farklı yerlerine gittiğinden, boyun bölgesinde meydana gelen bu sorun, hastanın kol, bacak, sırt veya boynunda şikayetlere yol açabilir. Boyun fıtığı tedavi yöntemleri üzerine çalışan bilim adamları, hastalığın sinirlerde oluşturduğu hasarın çok ciddi boyutlara gelebileceğini fark etmiştir. Hasta boyun fıtığı tedavi yöntemleri ile iyileştirilmediğinde, kol ve bacaklarda kalıcı felç oluşabilmektedir. Bu nedenle hastaların boyun fıtığı tedavi yöntemleri ile iyileştirilmesi için vakit kaybedilmemelidir.

Doğal bitkilerin sağlık üzerindeki etkilerini araştıran Ahmet Maranki boyun fıtığı kürü ile hastalığına iyi gelen doğal ürünleri açıklamıştır. Ahmet Maranki boyun fıtığı kürü üzerine yaptığı çalışmalarda, bazı bitkilerin içerisinde bulunan yağların boyun bölgesinde rahatlamaya neden olduğunu fark etmiştir.

Özellikle havlıcan, kekik, zencefil ve biberiye yağlarının masaj yapılarak boyuna uygulandığında etkili olduğunu belirten Ahmet Maranki boyun fıtığı kürü boynunda sorun olan tüm hastaların bu uygulamayı kullanabileceğinin altını çizmiştir. Bu bitkilerden elde edilen yağın 5-10 dakika boyunca masaj yapılarak sürüldüğünde boyun bölgesindeki omurların rahatladığını söyleyen Ahmet Maranki boyun fıtığı kürü hastalığının tedavisi üzerinde oldukça etkili olduğunu belirtmiştir.

Ahmet Maranki boyun fıtığı kürü yöntemlerini her geçen gün daha da fazla insan, boyun fıtığı tedavi yöntemleri ile birlikte kullanmaktadır. Ahmet Maranki boyun fıtığı kürü her hastanın evinde kendi başına uygulayabileceği bir uygulama olduğundan, boyun fıtığı tedavi yöntemleri uygulayan tüm hastalar tarafından kullanılabilinmektedir.

Bu tür bitkisel uygulamaların, boyun fıtığı tedavi yöntemleri uygulanan kişilerce yardımcı teknikler olarak kullanılması çok önemlidir. Muhakkak hasta önce uzman bir doktora giderek doğru boyun fıtığı tedavi yöntemleri hakkında bilgi edindikten sonra, bu bitki yağlarını destek uygulama olarak kullanmalıdır. Böylece hekimin uyguladığı boyun fıtığı tedavi yöntemleri etkisi artar ve hasta çok daha kısa bir süre içerisinde sağlığına kavuşur.

Ülkemizde son dönemde sıkça sorulan boyun fıtığı nedir tedavi yöntemleri nelerdir sorusu, kuşkusuz insanlarda daha sık boyun fıtığı hastalığı görülmesindendir. Son on yıldır tüm dünyada bilim çevrelerinin doğal bitkilere yönelerek, birçok hastalığın tedavini doğadaki bitkiler ile gerçekleştirmenin yollarını aramaktadır. Ülkemizde de Ahmet Maranki boyun fıtığı tedavisi üzerinde yaptığı çalışmaları tüm halk ile paylaşarak, 7′den 70′e tüm boyun fıtığı hastalarının şifa bulmasını sağlamıştır. Prof Dr Ahmet Maranki gibi bilim adamlarımız sayesinde bütçesini zorlamadan uzun yıllardır çektiği boyun fıtığı hastalığını iyileştirme şansını yakalayan binlerce insan, Ahmet Maranki boyun fıtığı tedavisine teşekkür etmektedir.

Ahmet Maranki boyun fıtığı tedavisi bitkilerin içerisinde bulunan yağların, boyun fıtığı masaj yöntemi ile uygulanmasıdır. Boyun fıtığı masaj esnasında bitkilerin yağını emerek, kişinin kas ve omurlarında rahatlama olmasını sağlamaktadır. Zencefil, kekik, havlıcan ve biberiye bitkilerinin yararı üzerine çalışan Ahmet Maranki boyun fıtığı hastalığını tedavi ettiklerini görmüştür. Bunun üzerine Ahmet Maranki boyun fıtığı tedavisi üzerine yaptığı araştırmayı derinleştirerek, bu bitkilerin yağlarının boyun fıtığı masaj tekniği ile hastalara uygulanabileceğini bulmuştur.

Ancak boyun fıtığı masaj tekniklerinin doğru bir şekilde uygulanması da oldukça önemlidir. Ahmet Maranki boyun fıtığı tedavisi uygulanırken, kişinin boynunun daha da fazla zarar görmemesi için uygulanan boyun fıtığı masaj yönteminin doğru yapılması şarttır. Ahmet Maranki boyun fıtığı tedavisi uygulayan hastaların çok büyük bir bölümü, 1-2 hafta gibi kısa sürelerde büyük ölçüde boyun fıtığı sorunlarından kurtulmuştur.

Boyun fıtığı nedir tedavi yöntemleri nelerdir şeklinde sorularının cevaplarını pahalı tedavi merkezlerinde arayamayan insanların da rahatlıkla evinde uygulayabileceği bir yöntem geliştiren Prof Dr Ahmet Maranki, toplumun tüm gelir kesiminden insana büyük bir hizmet yapmıştır. Ahmet Maranki boyun fıtığı tedavisi bu açıdan oldukça önemlidir. Doğal bitki yağlarının boyun fıtığı masaj teknikleri ile boyuna uygulanması, kişinin sorunlu boyun bölgesinde büyük bir rahatlama ve iyileşme etkisi yaratmaktadır. Prof dr Ahmet Maranki ve ekibinin boyun fıtığı masaj teknikleri tüm dünyadaki bilim adamları tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Yakın gelecekte hastaların bu hastalıktan tamamen kurtulması sağlanmaya çalışılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.