Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık Saç Modelleri
16 Mart 2018 tarihinde eklendi, 11 kez okundu.

Kıvırcık saç modelleri çoğu bayanın hoşuna gitmese de son yıllarda ortaya çıkan bazı güzel tasarımlar sayesinde saç trendleri arasında artık bu modeli de sıkça görmekteyiz. Aşırı kabarık ve dağınık görünmesi nedeni ile kıvırcık saç çoğu zaman itici gelse de, yüze uygun bir şekilde kesilmiş ve ten rengi ile uyumlu bir saç rengi kullanılmış kıvırcık saçlar bu genel kanıyı değiştirebilir. Kıvırcık saç, bakımına gereken özen gösterilirse bayanları oldukça çekici gösterebilen bir saç modelidir. Bu yazımızda sizlere sezonun trendlerine uygun kıvırcık saç modelleri hakkında bilgiler veriyor ve bu konuda fikir verebilecek görseller paylaşıyoruz. Saçlarınız kendinden kıvırcık ise ya da kıvırcık saç kullanmaya karar verdiyseniz sunacağımız öneriler işinize yarayabilir.

Kısa Kıvırcık Saç Modelleri

Kısa kıvırcık saç modelleri kabarık görüneceği için bayanlar tarafından fazla tercih edilmez. Oysa ki kabarmasını önleyecek bir saç kesimi ile kıvırcık saçlara modern ve havalı bir görünüm vermek mümkündür. Kıvırcık saç kesimleri arasında en sık uygulanan modellerden birisi olan asimetrik kesim, saçların kabarmasını önlerken daha havalı bir görünüm kazanmanıza da yardımcı olabilir. Son dönemlerde dalgalı ve düz saçlarda sıkça gördüğümüz arkalar kısa önler ve yanlar biraz daha uzun olan asimetrik kesimler kısa kıvırcık saçlar için de son derece ideal modeller arasında bulunmaktadır.

Bob saç modeli son birkaç yıldır bayanların en çok tercih ettiği kısa saç modellerinden birisidir. Bob kesim kısa saçları yüze doğru hafifçe dökerek modern ve çekici kadın imajınızı pekiştirebilirsiniz. Bu kısa saç modelini düz saç renkleri ile kullanabileceğiniz gibi saçlarınıza ombre yaptırarak da kullanmanız mümkün.

Kısa kıvırcık saç modelleri arasında saçların bir tarafının kısa diğer tarafının uzun bırakıldığı saç kesimleri farklı tarzlar denemekten hoşlanan bayanların beğenisine hitap edebilir.

 

Rihanna ile gündeme gelen ve genç bayanların çok hoşuna giden yanları kazıtılmış kısa saçların kıvırcık hali de en az düz ve dalgalı şekli kadar güzel durmaktadır. Rihanna yanları ve arkası kazıtılmış kısa saç modelini kıvırcık bir şekilde kullanarak bu konuda birçok bayana ilham vermiştir.

Saçları kendinden kıvırcık bir yapıya sahip olan bayanlar kabarık kıvırcık saç modelini rahatlıkla kullanabilirler. Katlı kesilmiş omuz hizasındaki kabarık kıvırcık saçlar doğal güzelliğinizi ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Kıvırcık saç modellerinde ombre uygulaması sıkça kullanılmaktadır. Eğer kıvırcık saçlarınıza şekil vermekte zorlanıyorsanız, omuz hizasında kestirip, saçın tamamına ya da sadece uç kısımlarına ombre yaptırabilirsiniz.

Kıvırcık saç modellerini kendine yakıştırmayı bilen Rihanna katlı kıvırcık saç kesiminin yanı sıra uzun kıvırcık saç ve kısa kıvırcık saç modellerini de sıklıkla kullanmaktadır. Aşağıdaki resimde kıvırcık saçlara kızıl rengin ne kadar çok yakıştığını da görmekteyiz.

En rahat kullanılan ve güzel görünen kıvırcık saç modellerinden birisi de omuzlarda katlı kıvırcık saç kesimidir. Bu saç modelinde önlerden bırakılan perçemler ile daha doğal ve güzel bir görünüm yakalamak mümkündür.

Hacimli saçlara sahip olan bayanlar uzun kıvırcık saç kullanırken zorlanabilirler. Kısa kıvırcık saçlar da kabarık görünebilir. Böyle bir saç yapısına sahip olanlar orta boy kıvırcık saç modeli kullanmayı tercih edebilirler. Katlı kesilmiş omuzlarda kıvırcık saçlara ek olarak önlerden perçem de yapılabilir.

Uzun Kıvırcık Saç Modelleri

Uzun kıvırcık saç modelleri bayanlara daha doğal ve masum bir  hava katmasının yanı sıra genç bir görünüm de sağlaması bakımından olukça avantajlıdır. Önlerden arkaya doğru yapılan katlı kesimler sayesinde uzun kıvırcık saçlara daha kolay şekil verilebilir.

Uzun kıvırcık saçlara dağınık topuz yapıldığında ortaya aşağıdaki gibi harika bir görüm çıkmaktadır. Saçların önlerinden ve yanlarından çıkarılan lüleler ise bayanlara daha çekici bir görünüm kazandıracak detaylar arasındadır.

Beyaz tenli ve uzun kıvırcık saçlı bayanlar saçlarını kızıla boyatarak 2017 saç modasına uygun bir tasarım tercih edebilirler. Bu şekildeki kıvırcık saçlar bırakıldığında doğal ve havalı durduğu gibi topuz yapıldığı zaman da oldukça güzel görünmektedir.

Uzun kıvırcık saç modelleri ile ilgili son önerimiz kıvırcık kabarık at kuyruğu olacak. Saç ikonu olan Rihanna’nın yaptığı gibi siz de uzun kıvırcık saçlarınızı yukarıdan kabarık at kuyruğu yaparak modern ve çekici bir kadın olmanın tadını çıkarabilirsiniz. Ünlü popçunun yaptığı gibi saçlarınızı önlere ve yana doğru hafifçe dağıtarak saçlarınıza dağınık topuz görünümü de verebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git